Kuruluş Osman reyting rekorlarıyla başladı! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

20 Kasım Çarşamba Reyting sonuçları

e
sv

Kuruluş Osman reyting rekorlarıyla başladı!

224 okunma — 21 Kasım 2019 12:37
kurulus-osman-reytingleri
malatya oto kiralama

Kuruluş Osman, kadrosu, platosu, ihtişamı ile ATV ekranlarına bomba gibi düştü ve anladık ki biz ceddimize aşığız.

Kuruluş Osman İlk bölümünde neler yaşandı?

Kayılar Hisar Kalesi yakınında Bitin ya da yurt kurmuşlardır.

Osman, Bamsı’nın oğlu Aybars’ın düğünü için ona kılıç yapar ve Bamsı ile birlikte demir döverler. Bamsı oğlunu Osman’a emanet eder, ben nasıl babanın can yoldaşıydım sende Aybars ile can yoldaşı ol der.

Kuruluş Osman Reytingleri kadar, Aşkları ilede konuşulacak

Ertuğrul Bey, Konya’dadır ve yerine kardeşi Dündar Bey geçer. Obada hakimiyeti sağlayan Dündar Bey’in eşi Zöhre Hatun, Osman’ın kendi başına hareket etmesine oldukça kızar, kızı Ayşe ise Osman’a aşıktır.

Dündar Bey, Osman, Gündüz Bey ve eşleri ile birlikte Hisar kalesine Tekfur Yorgo Polo’sun yanına sulh antlaşması yapmaya giderler ve tabiki bu anlaşmayı isteyenler vardır, onlardan biride Alişar Beydir.kurulus-osman

Tekfurun eşi, Prenses Sofya kocası Tekfuru öldürmek için plan yapar, Kayılar kaleye girince saldırırlar, Tekfuru öldürmek isterler fakat Osman engel olur. Dündar Bey’e karşı mahcup olan Tekfur onun bütün şartlarını kabul eder ve sulh anlaşmasını imzalar. Osman söz söylemek ister Amcası ve abisi kızar, kan kardeşi, can arkadaşı Ayberk’i alarak kaleden gider. Öfkelenen Prenses Osman’a tuzak kurar ve saldırıda ikisi de yaralanır. Bataklığa düşen Osman’ı iki kadın kurtarır, birinin yüzünü görür, Osman’ın kendine gelebilmesi için atı çaba harcar ve uyanır. Ayberk’in yanına gider, yaralı halde Obaya getirir fakat Ayberk ölür. Bamsı oğlunu görünce kimse ağlamasın, bugün düğün günü, gök günü, çok şükür Bamsı Beyrek bir şehit babasıdır der. Düğün günü oğlu şehit olan Bamsı’nın bir gecede saçlarına ak düşer, cenazesi kaldırılır ve Osman intikam yemini eder.

Kuruluş Osman Reytingleri

Hisar kilisesinin Rahibinin yanına iki kadın gelir, gizli hazinelerin Prensesin odasında olduğunu ve gece odasına girip alacaklarını söylerler.

Prenses Tekfuru öldürmek için bir plan hazırlar ve onun için komutan Kalanosu kullanır. Prenses gizlice kaleden çıkar ve Efendi Yanise gider, Yanis akşama Tekfurun cesedini istiyorum der.kurulus-osman-reytingleri

Osman, Alpleriyle gizlice kaleye girer ve Tekfur ile konuşur, Tekfura hainler en yakınındakiler olabilir herkese dikkat et diyerek uyarır.

Sofya, Komutana ondan hoşlandığını ve gece onu beklediğini söyler, bu arada yardımcısı Tekfura gider, karışının onu komutanla aldattığını söyler, Tekfur odaya girdiğinde karısını Komutan ile görür ve komutan onu öldürerek kaleden atar. Kaleden çıkarken Tekfur önüne düşer ve Osman Kaleye geri döner, Prensesin odasına girdiğinde bugün onu kurtaran kız ile karşılaşır.

Reytingi hiç düşürmeden, nefes almadan izlediğimiz Kuruluş Osman muhteşem başladı, dövüş sahneleri Diriliş Ertuğrul’u aratmadı, dizinin tüm ekibine teşekkürler.

Kuruluş Osman Dizisi oyuncuları kimler?

Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, İsmail Hakkı Ürün, Ayşegül Günay Demir, Alma Terziç, Emere Basalak, Eren Hacısalihoğlu, Özge Törer, Buse Arslan Akdeniz, Aslıhan Karalar, Yiğit Uçan birlikte paylaşıyorlar.

Kuruluş Osman dizisi hakkında bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz, bildiklerinizi paylaşabileceğiniz, Kuruluş Osman Forumu, Forum Reyting Tv‘ ye üye olmayı unutmayın…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.