Kuruluş Osman reytingleri nasıl? Yeni bölümde neler oldu? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

4 Aralık Çarşamba Reyting sonuçları

e
sv

Kuruluş Osman reytingleri nasıl? Yeni bölümde neler oldu?

859 okunma — 05 Aralık 2019 13:03
kuruluş osman
malatya oto kiralama

Kuruluş Osman bu hafta ki 3.bölümünde yine göz doldurdu ve reytingler benim dedi. Kuruluş Osman reyting sıralaması nasıl oldu?

4 Aralık çarşamba Kuruluş Osman reyting sıralamasıkurulus-osman-reytingleri

Kuruluş Osman 3. bölümüyle  4 aralık çarşamba günü atv ekranlarında yayınlandı. Kuruluş Osman reyting sonuçlarında Total’de birinciliği kimseye kaptırmazken Kuruluş Osman özeti ise 2. oldu. Dizi reytingleri içinde  zirveden inmeyeceğe benzeyen dizi, AB’de ise yine birinci sırada yer aldı.

Kuruluş Osman dizisi 3. bölüm analizi

Osman Edebali’nin yanına gelmiş ona burada ne işiniz var diye sormuştu. Edebali Yesevi soluğunu üflemek, diriliş yolunu açmak, yeni bir yurt olmak için geldim der. Osman, Edebali’ye kaleden aldığı hazineyi sorar, Edebali onlar Ahilerin hazinesidir biz bizim olanı aldık der. Britanya’da Ahilere ve Türklere karşı karanlık güçler var, Türkleri bu topraklardan kovup, Bizans’ı yeniden geri getirmek istiyorlar der. Bize bir devlet gerek bunun için mücadele etmeye geldim der.

Efendi Yanis ve Sofya’yı aynı odada gören komutan Kalanos ne olduğunu sorar, ben keşiş Yanisim Kulucahisarın bekçileri sende komutan olarak bizimle Türklere karşı birlik olacak mısın der, Komutan da kabul eder. Kuruluş Osman son bölüm izlemek için tıklayınız.

Osman bey Bala hatuna Aşık olur

kurulus-osman-bala-hatun

Bala hatunun atı rahatsızlanır Osman onu obaya götürür. Aralarında aşk başlar. Bala hatun Allah ne muradın varsa versin der, Osman tek muradım yarın yeni pazarda seni yeniden görmek der. Batur, Osman’ın Alp’i Boran Alp’i takip eder, Osman’ın elinde tuttuğu Teoglesi öğrenir ve onu olduğu yerden kaçırıp başka yere götürür. Dündar Bey obada toy kurar, Bamsı cenk ister, Osman gelir, Kulucahisar’da yayılan fitneyi, Türk’ün istikbali için cenk şart der, Dündar bey Ertuğrul bey gelene kadar sulh devam edecek, Kulucahisar kalesini İslam’ın kalesi ilan edelim der.

Edebali, Ahmet Yasefi Hazretlerinin tahta kılıcını çıkartır kızı Bala Hatuna bu kılıç, Er Oğlu Er Kişinindir der.

Keşiş komutan Kalanos’a Edebali’nin, elindeki tahta kılıcı söyler ve Ahileri bitirmemiz lazım, âmâ bunu biz yaparsak bizden şüphelenirler, Türkleri bitirmek için yeni pazara baskını Prens Salvador’un savaşçıları Katalanlara yaptıracağım der. Keşişin yeni pazardaki adamı Nizamettin haber gönderir, Osman’ın pazarda olduğunu söyler. Keşiş gezgin kıyafeti ile Osman ve Bala hatunun yanına gider, Osman ondan şüphelenir.

Batur babasına Osman’dan sakladığı Teoglesi anlatır, Dündar komutanı alarak kaleye gider, Samsa onları görür, Sofya’ya komutanı teslim eden Dündar bey, sulh her şeye rağmen devam edecek der. Bu arada Samsa Teoglesi öldürür ve kaleye haber gelir. Samsa, Osman’a Teoglesi Dündar beyin getirdiğini anlatır, Osman öfkeyle obaya gelerek, Baturu bıçaklar ve kahbeliğin bahanesi, ihanetin telafisi olmaz, kim ki fitne eker, hainlik yaparsa, arkamdan oyun çeviren olursa ben Ertuğrul Gazi Osman, pusatım üzerine ant içerim ki, ateş olur yakarım.

Keşiş Yanis Pazar baskınında Osman’ı öldürün Bala hatunu bana sağ getirin der. Bala hatuna biri gelir atın can çekişiyor der, arkasından Gonca da gider, Balâ hatunu kaçırırlar, Goncayı da bayıltırlar.

Muhteşem bir bölümdü, dizide Prenses Sofya’yı, Tekfurun eşini oynayan, Alma Terziç Kimdir?

kurulus-osman-sofya

2011 yılınca Angelina Jolie’nin hazırlayıp yönettiği Kan ve Aşk filminde başarıyla oynayan Alma Terziç daha sonra 2012 yılında Veda isimli dizide rol almıştır. 11 Temmuz 1987’de tarihinde Bosna Hersek’te doğumlu. Muhteşem Yüzyıl ve Savaşçı dizilerinde de rol almıştır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.