Sıradaki içerik:

21 Ekim Çarşamba Reyting Sonuçları

e
sv

Kuruluş Osman Son Bölüm! Şok Gelişme 30. Bölümde Post Kavgası Vardı

Kuruluş Osman son bölüm ! Kuruluş Osman'da yine yeniden reyting vardı. Bu bölüm,Savcı ile Osman'ın kavgasıyla başladı. Kuruluş Osman 30. Bölümde neler oldu? Yeni bölüm hakkında merak ettikleriniz, reytingleri ve daha fazlası...
BCm5T.jpg
kurulus-osman-son-bolum

Kuruluş Osman son bölüm ! Osman,  Geyhatu’nun oğlu Mörke’nin karargahını basmıştı, bütün nökerler öldürülmüş sadece bir kişiyi yaşıyor olarak bulmuştu. Onu konuşturmaya çalışır fakat sadece Mörke der ve ölür, orada kurulan tuzakta Osman ayağından yaralanır.  Cerkutay, Yavlak Arslan ile buluşur, Arslan, Konya’ya git Geyhatu’ya Osman’ın nökerler öldürdüğünü Mörke’yide kaçırdığını söyle der.Fladyus, heryerde Savcının kaçırdığı mühimmatı arar ve kalede casus olduğunu düşünür, Filatyos, Söğüt’deki casusundan mühimmatın Han da olduğunu depoda saklandığını öğrenir.

Kuruluş Osman 30. Bölümde Neler Oldu?

Savcı mühimmatı Dündar beye teslim etmiştir. Ertuğrul Bey, Hazal Hatuna özgür olduğunu söyler. Osman, Gündüz Bey ve Alplerle ormanda konaklarlar, Osman abisine bu olanların babamın gelişiyle bağlantısı vardır, obamıza göz diktiler der,yanlarına Kumral Abdal gelir, kıssadan hisseler anlatır.
Hazal Hatun, Dündar Beyin yanına Han’a gelir,  Filatyos, barut tozlarını havaya uçurur, ikiside ucuz kurtulur ama yaralı alp çoktur, Dündar Bey bir yandanda Veba ile uğraşır. Savcı Bey’e haber gelir patlamayı Filatyos’un yaptığını yazar, yanındada kalenin haritası vardır. Kuruluş Osman son bölüm tüm heyecanıyla devam eder… Kayı Obasına Arslan Bey gelir, Hazalı almaya geldim deyince Ertuğrul Bey onun yaşmağını bile vermem deyince Osman’ın obaya geldiği söylenir, Ertuğrul Bey, Arslan’a Hazal seni çadırında ağırlasın der. Osman babasına kavuşmanın heyecanı ile çadıra girer, Osman’ın babasıyla kavuşma anı hasret doluydu, baba diyerek elini öpmesi, canım yoluna feda demesiyle Ertuğrul Bey, geldim gördüm hamdolsun der. Akşam Osman, Bala Hatuna aşkla sarılır , tas ister ayağının yarasından akan kan çizmesini dolmuştur. Bala Hatun, Osman’a, Savcı Beyin geldiğini, Boran Alpinde, Gonca Hatuna aşık olduğunu söyler. Boran, keçiyi sağmaya çalışan Goncanın yanına gider, ben sağarsam at yarıştıracağız der, Gonca kabul eder, Boran keçiyi sağar ama diğer Alplerin diline de düşer.

Kuruluş Osman Savcı, Zülfikar Dervişin Yardımıyla Kaleye Girer  Filatyos’un En İyi Adamlarını Öldürür

Kuruluş osman son bölüm! Ertuğrul Bey toy yapar, Dündar Beyi Söğüte tayin eder, Gündüz Beye, Dündar Beyin görevini verir, tam o sırada Savcı gelir, Nikolas’ın ve Filatyos’un, Söğüte baskın veren adamlarını telef ettik der, Ertuğrul bey Alp Başı görevini Osman’dan alıp Savcıya verir, Osman tebrik eder fakat babasının neden böyle bir şey yaptığına anlam veremez.

Geyhatu’nun yanına Cerkutay gelir, Osman oğlun Mörke’nin nökerlerini öldürdü onuda tutsak etti der, Geyhatu, Osman’ı küçümsemekle hata ettim, Osman benim şerefimi geri verecek Osman’ın tüm soyunun kanıyla şerefimi temizleyeceğim der. Hazal Hatun, Lena ile Bala Hatunun yanına gelir.  Alp başı Savcı oldu, erlerinize sahip çıkın kardeş kanı dökülmesin der. Lena, Bala Hatuna gebe olduğunu söyler, Bala çok üzülür, Savcı gelir babasının postuna oturur Lena gebe olduğunu söyler, içeri Osman girer, Savcı ile Osman önce tartışır sonrada kavga ederler yumrukları konuşur, çadırın dışına çıkarlar, ahali toplanınca talim yapıyormuş gibi yapar numaradan sarılırlar.

Ertuğrul Beye, Aksakallılardan haber gelir, tüm aileyi yemekte biraraya toplar, Dündar Bey vebanın yayılmasını durdurmuştur ona sevinirler, Ertuğrul Bey, Geyhatu ordusuyla yola çıkmış, Söğütü yakıp yıkacak.  Kayıları bitirecek işte o yüzden Geyhatu’ya bir elçi göndermek gerekir deyince Osman müsaadenizle ben gideyim der, Ertuğrul Bey ben bu vazifeyi Savcıya vereceğim deyince Osman yıkılır. Oldukça heyecanlı ve reyting dolu bir bölüm daha izledik. Bakalım haftaya Osman ile Savcının savaşı devam edecek mi?

Kuruluş Osman destanı devam ediyor. Bu hafta son bölümde olanları sizler için aktardık. Bakalım haftaya Kuruluş Osman 31. bölümde neler olacak? Aşağıda bulunan yorum bölümünden yazımızı yorumlayabilir veya hemen Reyting Tv’ye üye olarak sevdiğiniz diziler hakkında yazılar yazmaya başlayabilirsiniz. Kuruluş Osman ve diğer dizilerin reyting sonuçları hakkında bilgi edinmek isterseniz. Çarşamba reyting sonuçları ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kuruluş Osman Hakkında Merak Ettikleriniz

Yazımızın devamında sizlere Kuruluş Osman hakkında en çok merak ettiklerinizi bildireceğiz.  Dizi hakkında merak edilenlerden birisi;  kuruluş osman ertuğrul bey ” Tamer yiğit kuruluş osman hangi rolde ” ve Tamer Yiğit Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul Bey’i canlandırmaktadır.

Kuruluş Osman Ertuğrul Beyi Kim Oynuyor? Tamer Yiğit Kimdir?

Dizinin yeni sezon oyuncularından Tamer Yiğit’in Gerçek adı Tamer Özyiğitoğlu dur.  1942 yılında Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenciyken, Ses Dergisi’nin açtığı kapak yıldızı yarışmasını birincilikle kazanarak sinemaya girdi. 1973’te yaptığı evliliğin ardından 1979’da sinemadan uzaklaşan sanatçı, 1987 yılından sonra yeniden kameraların karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde roller aldı. Beş film senaryosu ve sinema için yazılmış bir film romanı vardır.

Kuruluş Osman Geyhatuyu kim ?

Kuruluş Osman Geyhatu kimdir sorusuna yanıt arıyorsak. Geyhatu Han gerçekte, 24 Mart 1259’da dünyaya geldi. Abaka Han’ın oğludur. Abisi Argun Han tarafından 1285 yılında Anadolu’daki Moğol idaresinin başına getirildi. 1286 yılında Aksaray’a kadar gelip bölgedeki beylikleri ağır bir vergiye tabi tuttu. Konya’ya gelerek 2 Haziran 1286’da II. Gıyaseddin Mesud’u tahta oturttu.

Dizide Geyhatu karekterini kim oynuyor sorusuna ise;

Yapımcılığını Bozdağ Film’in yaptığı,  yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın olduğu, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı  tarih ve kurgu dizisi Kuruluş Osman izleyici tarafından bi hayli ilgi ile izleniyor. Kuruluş Osman’da Geyhatu karekterini Maruf Otajonov oynuyor.

Maruf Otajonov Kimdir?

Oyuncu Maruf Otajonov 1961 senesinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te doğmuştur.  Taşkent Tiyatro Enstitüsü’nden mezun olmuştur. Maruf Otajonov ayrıca Moskova Yüksek Yönetmenlik Kursu eğitimi almıştır. Deneyimli oyuncu ülkesi Özbekistan’ın yanı sıra İran ve Rusya’da da pek çok dizi ve filmde dol almıştır.

Kanbolat Görkem Arslan Kimdir?

Kanbolat Görkem Arslan, 04 Kasım 1980 tarihinde Düzce’de doğmuştur. Oyunculuk eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde alan Kanbolat Görkem Arslan, Tv ekranlarındaki  kariyerine 2004 yılında Çemberimde Gül Oya ile başlamıştır. 1998 senesinden bu tarafa Tiyatro sahnelerinde ye alan Arslan’ın ‘Daire’,’Yurt’, ‘Teslimiyet’ gibi sinema filmlerde de rol almıştır. Son olarak Kuruluş Osman oyuncuları arasına katılmıştır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al