Kuruluş Osman Son Bölüm! Osman Bey Subutay’ı Öldürdü - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Sefirin Kızı Son Bölüm Analizi

e
sv

Kuruluş Osman Son Bölüm! Osman Bey Subutay’ı Öldürdü

1308 okunma — 18 Haziran 2020 00:22
kurulus-osman-son-son-bolum

Kuruluş Osman son bölüm! adrenalin ve gözyaşı doluydu. Kuruluş Osman şehidini unutan, töresini unutur dedi reyting rekorları kırdı.

Kuruluş Osman 27. Bölümde sezon finali yapacak olan Kuruluş Osman da bu hafta neler oldu?

Geçen bölüm Moğol komutan subutay, prenses sofya ile birlikte kayı obasına baskın yapmış, Kongar’ın son anda Osman’a baskını söylemesi ve Hazal hatunun abisinin haber vermesiyle obaya gitmiş büyük tuzağı Osman onlara kurmuştu.

Kuruluş Osman Son Bölüm! Osman Bey Subutay’ı Neden Öldürdü?

Osman subutayı öldürür, Sofya yı, Abdurrahman Gazi iki Alp ile kafesi çadıra götürürken Sofya Alpleri öldürüp Abdurrahman gaziyi kolundan yaralayıp, Balgayın da yardımıyla kaçar.

Abdurrahman Gazi nin kolunun durumu çok kötüdür hekim yaşayabilmesi için kolunun kesilmesi gerektiğini söyler.

Kongar, Konur Alpi yani abisini kılıçla yaralanmış, Osman da onu bağlayıp yanına Dumrul Alpi bırakmıştı. Kongar yani Göktuğ, Dumrul alpi su isteme bahanesiyle kandırır, onu etkisiz hale getirir, Konur Alpi tam öldürecekken , Konur kanatların kırılmasın , zorda kalmayasın diye dua ederken Kongar kendine gelir ve abisini öper, Dumrul ile birlikte obaya götürürler.

Abdurrahman Gazinin kolu gözyaşları içinde kesilir. Konur Alp ise şahadet getirerek Gündüz ve Dündar beyin gözyaşları içinde şehit olur.

Sofya, Balgay ile kaleye gider, Sofyayı kalede acı duymama iksiri içirilen şovalyeleri karşılar.

Osman, Göktuğu kaleye gönderir, Göktuğ, Osman’ın bir Alp’iyle Cengiz hanın yasalarını geyato’ya götürdüğünü söyler, Balgay inanır, Cerkutay ve nökerleriyle Osman’ın peşinden gider. Sofya, Osmanı Balgaya bırakmak istemez ve peşinden gider.

Sofya yı, Bamsı ve Alpler karşılar, Sofya şovalyeleri Bamsının üstüne salar kendisi diğer şovalyelerle Osman’ın yanına gider.

Balgay, Osman’ın tuzağına düşer, Kongar, Osmana yetişir, Osman Balgayı önce yaralar, Göktuğ, Balgayı Öldürecekken Sofya onu okla yaralar, Balgayı, Osman öldürür. Sofya, Osman’a teslim ol der fakat Osman nefesi biten toprağa giriyorsa, yazılan sefer aşkına Allahu Ekber der ve teslim olmaz.

Aygül annesinin acısını unutamaz ve Hazal Hatuna kin ve öfke duyar, bir fırsatını bulunca annesinin hançerini Hazal Hatunun boğazına dayar, Selcan Hatunun yardımıyla hançer elinden alınır, Aygül’ün durumuna güya üzülen Hazal Hatun, Aygül benim kızım yok, gel benim kızım ol, cümle alem duysun Aygül artık benim kızımdır der.

Bakalım Osman Sofyanın elinden Kurtulabilecek mi?

Bamsı, Osman’a yetişecek mi?

Kuruluş Osman sezon finalinde neler olacak? Kuruluş Osman son bölüm izle  linkini tıklayarak izleyebilirsiniz.

Reyting sonuçları ve Kuruluş Osman reytingleri için sıradaki haberimize  linke tıklayarak gidebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.