Kuruluş Osman Son Bölümü! Sezon Finali Muhteşemdi - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Gençliğim Eyvah Son Bölüm

e
sv

Kuruluş Osman Son Bölümü! Sezon Finali Muhteşemdi

1166 okunma — 25 Haziran 2020 00:27
kurulus-osman-son-bolumu

Sonsuza Kadar Adalet, Sonsuza Kadar Hürriyet, Kuruluş Osman Son Bölümü! Sezon Finali Yaptı

Kuruluş Osman sezon finali bölümü reytingleri altüst etti. Geçen bölümde Konur Alp şehit olmuş, Osman, Sofya tarafından köşeye sıkılmıştı.

Kuruluş Osman son bölümü (27bölüm) şovalyelerin ve Sofya’nın arasında kalan Osman’ın yardımına Boran Alp yetişir, ikiside kaçar ve ikiye ayrılırlar.

Osman’ın önüne tekrar Sofya çıkar, Osman yaralanır, Bamsı, Boran ve Göktuğ yetişir, Osmanı kaçırarak obaya götürürler. Sofya ise kaleye geri döner.

Aygül’ün durumu iyice kötüleşir ayağından zincirlenir, Dündar Bey çok üzülür, Hazal Hatun, Dündar Bey e, Aygül, Kastamonuya abim Yavlak Hasanın yanına gönderelim şifası oradadır der, Dündar Bey kabul eder, Hazal Hatun, Alpi Saltuku görevlendirir  yolda Aygül’ü öldür der, fakat yolda Aygül kaçar.

Osman yaralı olarak obaya getirilir, Gündüz ve Dündar Bey herkes gibi çok üzgün dür. Selcan Hatun ile Balâ Hatun yarasını dağlarlar.

Osman bu durumunu kullanır ve Sofya’ya tuzak kurar, herkes Osman’ın öldüğünü zanneder. Dündar Bey dışında herkes yaşadığını bilir ve Dündar Bey çok üzülür.

Kuruluş Osman Son Bölümü! Sofya, Osman’ın Öldüğünü Zanneder

Kalede herkese şölen verir. Şölen sırasında Kaleye, Sofyanın daha önce yardım istediği Tekfur Aya Nikolanın askerleri gelir, ellerinde bükülü halı vardır, halının içinden öldürülmüş komutan çıkar, Sofya bunu kim yaptı der, askerlerin arasından Ertuğrul Gazi oğlu Osman çıkar ve Kalede cenk başlar.

Sofya, Osman’ın elinden kurtulamaz, biz Türkler zalimlere musallat olanlara Allahın gazabıyız der ve Sofyayı öldürür.

Bamsı, Abdurrahman Gazi, Gündüz Bey ve tüm Alplerini Cenk sahneleri Muhteşemdi.

Osmana desteğe Edebalı ve Dervişlerde gelir. Kulucahisar Kalesi artık Kayılarındır.

Obaya, Dündar ve Hazal Hatunun oğlu Bahadır gelir, Osman’a üzülen Dündar Bey ve annesine Osman’ın ölmediğini oyun yaptıklarını ve Osman’ın kaleyi fethettiğini söyler. Bahadır, Osman’ın babasını kaleye davet ettiğini söyler, Dündar Bey oğlu ile gider.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMÜ İZLE

Saltuk Alp, Hazal Hatunun yanına gelir Aygül’ün kaçtığını söyler, Burçin ile konuşurlarken Aygül otağdan ok ile çıkar, Burçin, Hazal Hatunun önüne kendini atar ve ok ona saplanır.

Osman, kalede bulunan ve çok korkan gayrimüslim halka seslenerek, korkmayın yeri göğü yaradan hakka, Peygamber hakkına, 124 bin Peygamber hakkına ve kuşağımdaki pusat hakkına yemin olsunki sizin canınız bize emanettir der ve halkın gönlünü alır.

Kaleye, Semerkanttan gelen Yaren, İsa Sofu hediye Kayı Sancağı getirir, Edebalı Osman’a, pusat gücüyle aldığın kaleye bu sancağı yürek gücüyle asasın der ve Osman Kayı Sancağını Kulucahisar Kalesine asar,kalede muhteşem bir ezan okunur.

Osman sonsuza kadar Adalet sonsuza kadar Hürriyet diyerek bütün reytingleri altüst edip sezon finalini yapar.

Kuruluş Osman son bölümü ! gerçekten merak uyandıracak bir sezon finali yaptı.

Yeni sezonda buluşmak dileğiyle…

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.