Kuruluş Osman Yeni Bölüm Özeti! Kumral Abdal Kimdir? Kuruluş Osman Reytingleri! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Kenan Ece, Sadakatsiz Kadrosunda! Sadakatsiz Turgay Güngör Karakteri Kimdir?

e
sv

Kuruluş Osman Yeni Bölüm Özeti! Kumral Abdal Kimdir? Kuruluş Osman Reytingleri!

05 Kasım 2020 11:05
Kuruluş Osman yeni bölüm özeti! 32. bölümde neler oldu? Kumral Abdal Kimdir? Kuruluş Osman Reytingleri nasıl?
Kuruluş Osman yeni bölüm özeti; Osman, Flatyos tarafından köşeye sıkıştığı anda Bamsı Beyrek yetişir, sırt sırta askerleri kılıçtan geçirirler. Flatyos ise kaçarak Kaleye gider.
Ertuğrul Bey, Abdurrahman Gaziye inşallah Osman sözümü çiğneyip Savcının peşinden gitmemiştir.
Bamsı Bey, Osmana Obaya gidelim der, Osman Savcı abimin bana ihtiyacı var gitmem lazım, babama deki olurda dönemezsem hakkını helal etsin, benide affetsin.
Savcı, Mönke ve Yavlak Arslanın tuzağına düşer, Mönke, Savcıdan yerlerini nasıl öğrendiğini öğrenmek için işkence yapar, Savcı, babanı öldürüp onun yerinemi geçeceksin içimizde sana yardım eden hain kim diye sorar.

KURULUŞ OSMAN KUMRAL ABDAL KİMDİR?

Boran ile Göktuğ, Osmanı beklerken yanlarına Kumral Abdal gelir, adım adım Moğolları takip eden Abdal, Savcının tutulduğu yerin haritasını verir. Osman Alplerinin yanına gelir, haritayı alıp Savcıyı aramaya giderler.
Kuruluş Osman yeni bölümde; Bamsı sonunda Obasına gelir,hasretle Ertuğrul Beye sarılır. Ertuğrul yol nereyedir, Bamsı Kızılelmayadır deyince uzun uzun kucaklaşırlar. Bamsı, Osman abimi almadan dönmeyeceğim dedi, gitmekle iyi etmedimi beyim der, Ertuğrul madem atasını dinlemedi sonuçlarına katlanacak, Osman bu obada beydir, her bey kendi istediğini yaparsa halimiz nice olurdu, şimdi hazırlıklara başla Bamsı, Geyhatonun ne yapacağı belli olmaz der.
Hazal Hatun, Bala ile Lena Hatunun yanına gelir olanları anlatır, Bala, Osman bey bir yola çıktıysa bir bildiği vardır diyerek bağırır, Hazal Hatun, yılan oldunda bizimi sokarsın, o yılan dilini kopartırlar, Bala kopartsana o zaman diyerek çıkar. Öfkelenen Hazal obada kadınların içine Bala Hatunun çocuğu olmaz, Osman bey hatun bakar dedikodusunu yayar, Bala duyar, Gonca elbet bir çaresi vardır der, Bala bu Osmanımın kulağına giderse beli bükülecek, hayalleri yıkılacak, Osman bey sadece bu ovanın değil tüm Türkmenin umududur, gerekirse kendi ellerimle ona telli duvaklı düğün yaparım diyerek gözyaşı döker.
Osman, Savcıyı bulur, Mönkeyide alarak geri döner, yolda Kumral Abdal duyduklarını Geyhatonun obayı basacağını söyler.

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM ÖZETİ!

Fladyus kalede Nikola ya, Osmanı bir ayı geldi ve aldı der, Nikola, Ertuğrul dan öyle bir intikam alacağımki onun ciğerini sökeceğim diyerek Gündüzü bulmaya Han’a gider. Gündüz vergi altınlarını alır, Han’a gelir, Nikola, Gündüzü sırtından, bacağından ve kolundan  yaralayıp altınkarıda alarak kısasa kısas der. Alper, Gündüzü Obaya götürürler, Ertuğrul Bey oğlunu o halde görünce ant olsunki bunun hesabını soracağım der. Lena ile Bala Gündüzün yaralarını sararlar. Yavlak Arslan kaleye Nikola ya gider, Moğolların burada olmasını fırsat bilip birişe sakın ola karışmayasın yoksa karşında beni bulursun der.
Kuruluş Osman yeni bölüm özeti; Nikolayı, Geyhato çağırtır, Nikola benden ne istiyorsun diye sorar, ben Kayı Obasına gideceğim sende, Osmanın aldığı kaleyi geri alacaksın der.
Obaya, Yavlak Arslan gelir Ertuğrul Beye, Kaleye gittiğini gözdağı verdiğini söyler, Ertuğrul Bey fenalaşarak kendinden geçer, Dündar kardeşi olarak merakla bekleyen ahaliye babasının hastalığının nüksettiğini, ama şimdi kılıç kuşanma vakti olduğunu söyler.
Arslan, Hazal Hatuna, Mönke ile işbirliği yaptığını, hem Geyhato dan hemde Osman dan kurtulacağım, sonrada kendi devletimi kuracağım, Osman buraya gelemeyecek ona tuzak kurdum der.
Osman abisiyle oyunu başlatır, Osman Obaya doğru yola koyulur, Savcı ise Arslanın kurduğu tuzağı bozar.

KURULUŞ OSMAN REYTİNGLERİ

Nikola komutanları ile Kulucuhisar Kalesini geri alma planları yaparlar, Osmanın casusu aşçı duyar, kaleye Helen gelir, Eftelya onu görür peşinden gidecekken babası haberi ona verir fakat Eftelya kaleden çıkamaz. Helen kale hakkındaki tüm bilgileri Nikolaya verir.
Geyhato ordusunun yarısıyla Kayı Obasına gelir, bütün oba kılıç kuşanır, Geyhato, otlağın önünde bekleyen Dündar, Bamsı ve Arslan’a, Savcı nerede bana oğlumu getirecekti, Osman nerede diye sorar. Osman oğlumu kaçırdı deyince Bamsı, Osman düşman kaçırmaz der, Osman Obaya gelir, Hazal Hatun ile Yavlak Arslan şaşırırlar. Osman, Geyhato ile nökerlerine soğuk ayran ikram edin, onlar kendi kanlarını biz ise ayran ikram ederiz der. Geyhato oğlum nerede Osman deyince Osman, Atan Cengizhana, sana yakışmayan oğlunun adını fazla anmayasın der.
Yani inanılmaz heyecanlı, adrenalin dolu, Reyting dolu bir bölüm izledik. Dizinin reytingleri hakkında daha detayşı bilgi için Kuruluş Osman reytingleri hakkındaki haberimize geçiiş yapabilirsiniz.
Bakalım haftaya Osman, Geyhato nun elinden kurtukacakmı ? Nikola Kulucuhisar kalesini alabikecekmi?
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.