Kuruluş Osman yeni bölüm! Türk’ün mezar taşının olduğu yer, bizim vatanımızdır, sözü damga vurdu - Reyting TV

Sıradaki içerik:

KUZEY YILDIZI 28. BÖLÜM

e
sv

Kuruluş Osman yeni bölüm! Türk’ün mezar taşının olduğu yer, bizim vatanımızdır, sözü damga vurdu

11 Haziran 2020 03:18
kurulus-osman-yeni-bolum

Kuruluş Osman yeni bölüm yine reyting’de zirve yaptı. Geçen haftaki bölümde Zöhre Hatun, Sofya’nın gönderdiği hekim aracılığıyla Osman’ın düğün toyunun yemeğine zehir koymuş, Hazal Hatun ortaya çıkartmış ve Zöhre Hatunun canını almıştı.

Bu hafta da Kuruluş Osman da Reyting vardı. Osman, Hazal Hatunun da yardımıyla, Hekimi, Sofya’nın gönderdiğini anlar ve Boran ile Konur Alpi onu bulmaları için görevlendirir. Alpler kaleyi gözetlerler, Subutayında kaleye geldiğini görürler, zehiri getiren hekimi yakalarlar, Sofya’nın yaptırdığını Subutay la ortak iş çevirdiklerini anlatır ve sonrasında Boran onu öldürür.

Subutay, Sofya’ya, Geyatonun Osman’ı öldürme işini kendisine verdiğini söyler, Sofya, Osmanı tuzağa çekmek için Salvador u (Sıddık) kullanır, onu zehirli hançeriyle yaralar ve obaya gönderir, obaya giden Salvador, Bamsı ın kucağında ona baba diyerek can verir.

Kuruluş Osman yeni bölüm; Konur ve Boran obaya gelir Osmana olanları anlatırlar

Balgayın yanına giden Sabutay ve Sofya işbirliği yaparlar, Osmanı tuzağa çekmek için Kongar’ı kullanırlar. İlaçlarla eskiye dönen Kongar obaya gider Osmana ifşa olduğunu Balgayın onu beklediğini söyler. Osman Alpleriyle oraya gider ama tuzak içinde tuzak kurarlar. Cerkutay, Bamsı ın elinden kaçar ama nökerleri öldürür. Osman Balgayın tuzağına düşer, Kongar, Osmana kılıç çeker ama abisi Konur önüne atlar kılıç ona gelir, Osman Kongar’ı etkisiz hale getirir, Bamsı yetişir ama Balgay kaçar. Son anda Kongar bu kadar değil obanıza baskın olacak der.

Obada Aygül kaybolur Selcan, Balâ ve Burçin onu aramaya çıkarlar, Hazal hatunu görürler, Selcan takip eder, Hazal Hatun, abisi Çobanoğlunun Alp’iyle buluşur ve obaya baskın haberini alır Selcan söyler onlarda obada Alplere yardım ederler.

Aygül’ü, Bala ve Burçin abisinin mezarı başında bulurlar, Dündar ve Gündüz Beyde oraya gelir, Aygül babasını görünce Annesi aklına gelir ve ağlamaya başlar.

Osman obaya yetişir, Dündar beyde yanlarında dır, Subutay ve Sofya’ya tuzak hazırlarlar, bütün obayı boşaltıp alpleri yerleştirirler, nökerleri ve Sofya’nın askerlerini kılıçtan geçirirler, artık Subutay da Sofya da Osmanının elindedir.

Bakalım haftaya Sofya ölecek mi? Balgayın yeni hamlesi ne olacak?

Kuruluş Osman yeni bölüm full izlemek için tıklayabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.