Kuruluş Osman 16. Bölüm! Menzil Kızılelma’dır. - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Ramo son bölüm!

e
sv

Kuruluş Osman 16. Bölüm! Menzil Kızılelma’dır.

879 okunma — 26 Mart 2020 00:53

Kuruluş Osman 16. bölüm ; Balgay’ı tuzağa düşürmüş kılıçlar çekilmişti. Osman tam Balgay’ı öldüreceği sırada Dündar Bey gelir, Osman oğlum Batur’u öldürüp Obamızda kardeşkanı döktün bende senin canını alacağım diyerek saldırır. Samsa, Cerkutayı tuzağına düşürmüş Nökerlerini öldürmüş Cerkutayı da elinden kaçırmıştır.

Kuruluş Osman 16. Bölümde neler oldu?

Samsa Bey, Osman’a yardım etmek için, Alpleriyle Osman’a yardıma gider. Balgay, Kongar ile birlikte kaçmayı başarır. Alişar gizlice Osman ve diğerlerini izler, Dündar Bey’i okuyla yaralar, Osman, Abdurrahman Gaziye Dündar Bey’i al Elif Anaya götür der.

Obada Batur’un yasını tutan Zöhre ve Aygül hatun olanlara inanamamaktadır. Selcan olacakları anlar Gonca hatun ile birlikte obadan ayrılır, bunu öğrenen Zöhre ve kızı Alpleri alarak peşlerinden giderler. Zöhre Hatun önlerini keser ve kılıçlar çekilir Bala Hatun da dervişler ile yetişir.

Osman gelerek Dündar Bey kendi ihanetinde boğuldu eceli benim elimden olmuştur, cümle aleme duyurulur Dündar Beyin ölümü benim elimden olmuştur, diyerek Zöhre Hatun ile Aygül’ü obaya kafesli çadıra koyun der.

KURULUŞ OSMAN 17 BÖLÜM FRAGMANI

Kuruluş Osman Salvador, Sofya’yı götüren dervişi öldürmüş gibi yaparak Sofya’yı Kaleye götürür, çünkü Osman ile öyle konuşmuşlardır. Kalede Efendi Yannis, Salvador’un yalan söylediğini ama onu kullanacaklarını söyler o yüzden de onu kaleye Komutan yapacağım der.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM FUL İZLE TEK PARÇA

Balgay, Kongar’a ile kaçarken Cerkutay ile karşılaşırlar, Konya’ya gideceğiz, Nökerleri toplayıp geri döneceğiz der.

Osman obaya döner babasının emanetleri çadırına taşıtır, obanın beylerini toplar yeni bey için seçim yaparlar ve obanın yeni Bey’i Gündüz bey olur.

Osman Selcan Hatun ile konuşur, Bala hatunun artık onu istemediğini, benden sana artık hayır yok dediğini anlatır. Osman ne olur Ana Bala ile konuş sonrada bana söyle der. Selcan Hatun Gonca Hatun ile konuşur Bala Hatunun hali hal değildir anlat Gonca der, Gonca Hatun Bala hatunun artık çocuk sahibi olamayacağını o yüzden Osman’dan uzaklaştığını anlatır. Selcan, Osman’ın yanına gider durumu anlatır, Bala Hatun yanına gelir, Osman gönlümde senden başkası olmayacak, gel sen benim yuvam ol, evlat Allah’ın takdiridir.

Kuruluş Osman Menzil Kızıl Elma

Kuruluş Osman 16. bölüm de ; Ak Sakallılardan gelirler, Osman’a Menzil nereyedir, Osman’da Kızılelma’yadır der. Aksakallılar seni bekler vazifen çok mühimdir der. Osman, Gündüz Bey ve Bamsıdan icazet alarak Balgayın peşinden Alpleriyle Konya ya doğru yola çıkar.

Alişar, Abdurrahman ve Alplerine saldırır, Alpleri ve Abdurrahman’ı öldürür, Dündar Beyi de kaçırır.

Alişar, Dündar’ı kendi Konağına getirir, obanın başına bey olarak Gündüz getirildi, Osman Zöhre Hatun ile Aygül’ü kafesli çadıra koydurmuş merak etme onları da alıp geleceğim der. Ama önce kaleye Sofya’nın yanına gider, Sofya’ya, Sancak Beyi olarak Geyhatu’nun verdiği mektubu verir, mektupta Cengizhan’ın Yasalarını ve Hançerini istediği yazar.

Osman Aksakallılar ile buluşur ve Bizans ile Moğolların kurduğu planları altüst etmek için ne gerekiyorsa yapacağım, Sefer bizden Zafer Allahtan der.

Son günlerde Korona virüsünden dolayı diziler yayınlarına aramı verecek ? Bu hafta diziler yayınlanacak mı ?soruları hakim sosyal medyada. Aynı şekilde Kuruluş Osman sevenlerininde en çok sorduğu sorulardan biri Kuruluş Osman bu hafta oynayacak mı ? Sorulara henüz yapım ekiplerinden bir açıklama gelmedi.

Kuruluş Osman dizisi oynamış tüm bölüm analizleri için linke tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.