Sıradaki içerik:

ESKİ DİZİLER! NE GÜZEL DİZİYDİ SERİSİ! BABAOCAĞI

e
sv

Kuruluş Osman’ın 19. bölümünde özlem vardı, reyting vardı!

BCm5T.jpg

Kuruluş Osman’da Sungurtekin Sürprizi.

Kuruluş Osman’ın bu bölümü oldukça heyecanlı ve duygusaldı. Geçen bölümde Zöhre Hatun, Osman’ın, Moğolların elinden kaçırdığı Prenses Adelfayı, Aygül ve Burçin ile birlikte kaçırmıştı.

Osman Aksakallılardan aldığı ve tüm Türk Obalarının hayatının mevzu bahis olduğu yeni görevi için yola çıkar. Alpleri Boran ve Konur Alp ile buluşur, Boran’ı obaya Konur Alp’i ise Kongar’a doğru yolu göstermesi için gönderir. Konur Alp, Kongarı avda bulur ona Balgay’ın onu köle pazarından aldığına dair belgeyi gösterir, Kongar belgeyi okuduğunda çocukluğu ve Göktuğ olduğu aklına gelir.

Bala hatun obaya döndüğünde Prensesi bulamaz ve Selcan hatuna söyler, Selcan Zöhre ve Dündar Beyden şüphelenir. Bala ormana Prensesi aramaya gider.

Bamsı ve Gündüz Bey, Baturu öldürenin kim olduğunu öğrenecekleri sırada Zorba ok ile vurulur, vuranı peşine düşerler fakat yakalayamazlar.  Gündüz Dündar Beyin yaveri Saltuk’u alıp obaya dönerler.

Dündar Bey Zorbayı öldüren gizli kişi ile buluşur, o Dündar beyin oğlu Bahadır dır. Dündar oğluna obadaki herkes bizi küs bilsinler sakın pot kırma der.

Osman, Margirit Keşişlerinin Bizans’ın başına getirilecek gizli ismin kim olduğunu bulmak için harekete geçer ve Keşişlerin buluşma yerine gider. Keşişlerin arasına giren yıllardır bilgi sızdıranın Ertuğrul Beyin kardeşi, Osman’ın emmisi Sungurtekin beydir. Sungurtekin, Keşiş, Efendi Hiristonun kimliği açığa çıktığı için Geyato Komutan Böke’ye ölüm emrini vermiştir. Keşişlerin yanına gelen Komutan Böke, Sungurtekin’in başına vurarak onu bayıltır ve ağaca bağlarlar, diğer Keşişlere bu adam hain der. Osman kim olduğunu bilmediği kişiyi kurtarmak için harekete geçer ve diğer keşişleri öldürür fakat Böke kaçar. Amcası Sungurtekin ile karşı karşıya gelir kimlerdesin diye sorar, Amcası Süleyman Şah oğlu Sungur der, Osman duygulanır ve şaşırır. Sen kimsin diye sorar Emmisi, bende Ertuğrul Gazi oğlu Osman der. Birbirlerine hasretle sarılırlar, diğer keşişin üstündeki gizli mektubu alırlar. Osman, Bizans’ın başına kim kral olacak diye sorar, amcası Kral değil Kraliçe adı Sofya der.

Sungurtekin benim şimdi bu mektubu Konstantinopolis’e götürmem gerekiyor, şimdilik yaşadığımı kimse bilmesin der, Osman ile amcası tekrar buluşmak için vedalaşırlar.

Selcan Bamsı ve Gündüz’e, Pensesin kaçırıldığını Bala Hatunun onu aramaya gittiğini söyler, Bamsı Boran ve Alpleri arkasından gönderir. Bala Hatun’un peşine Helen ve askerleri düşerler, Bala elinden yaralanır, Boran alp imdadına yetişir ve Bala hatunu kurtararak obaya dönerler.

Zöhre ve kızı Prensesi Alişarın adamlarına verip obaya geri dönerler. Obada Selcan yanlarına gelir, Dündar beyi sorar, Zöhre Hatun oğlunun mezarına gitmiştir der. Yanlarına Dündar beyin beklenen oğlu Bahadır gelir, Zöhre hatun pek memnun olmaz.

Helen, Prensesi Alişara verir, Alişar onu zindana attırır. Bu arada Komutan Böke gelir, Alişar neler oldu Komutan diye sorar, Osman nökerlerimi ve Keşişleri öldürdü der.

Bamsı ve Gündüz tüm olanlardan Dündar’ın suçlu olduğunu anlarlar. Osman obaya gelir, Bala Hatunun yanına gider, Bala hatun emanetine sahip çıkamadım kusura bakmayasın der, Osman sen onu koluna bağlasaydın gene kaçıracaklardı üzülme der. Osman, Bahadır ile karşılaşır, Bahadır eskiyi unutalım beni de yanına kabul et der. Selcan, Gündüz ve Bamsı Osman’ın yanına gelir olanları anlatırlar, Osman artık bunların hesabı sorulmalı yeter artık diyerek Dündar beyin Otağının önüne gelir. Aygül’ün çeyizleri taşınıyorken Osman, Emmi yeter artık diye bağırır, tartışırlar, Osman bu obanın itibarını yeterince sarstın diye bağırır, Dündar Bey ben bu oba için Beylikten vazgeçtim diye bağırır, Osman Aygül’ü, Alişar denilen o yılana yar etmem bilesin der.

Bakalım haftaya Osman, Dündar Bey’den intikamını alacak mı?

Dündar Bey ölecek mi?

Osman Prenses Adelfayı bulabilecek mi?


ResimLink - Resim Yükle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.