Kuruluş Osman’ın 5. Bölümünde Neler Oldu? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Hekimoğlu Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

e
sv

Kuruluş Osman’ın 5. Bölümünde Neler Oldu?

346 okunma — 19 Aralık 2019 12:52
kurulus-osman-yeni-bolum

Kuruluş Osman yeni bölümü, Osman Bala Hatunu kurtarmış, Kayı Obasına yengesi Ayşe Hatunun ellerine bırakmıştı. Alişar Bey ve Sofya, obaya gelmiş Osman’ın kaçtığını öğrenmişlerdi. Alişar Bey ve Sofya eğer Osman yarın Söğüt’e mahkemeye gelmez ise bütün suçları kabul etmiş olur diyerek obadan ayrılırlar.kurulus-osman-yeni-bolum

Bala Hatun obaya getirilir, Dündar Bey ve Gündüz Bey, Bala Hatun bize emanettir tez çadıra alın ve gerekeni yapın der. Zöhre Hatun, bu kız zehirlenmiş yapacak bir şey yok ölecek desede, Gündüz Bey’in karısı Ayşe Hatun o bize Osman Bey’in emanetidir elimizden ne gelirse yapacağız diyerek Bala Hatuna sahip çıkar.

Osman Edebalı’nın yanına gider, size neyin bedelini ödetmek isterler diye sorar, Edebalı, sadece bir tahta parçasıdır. Kızınız Bala Hatun obamda canıyla savaşır deyince ne sandın, o Edebalı’nın kızı diye imtihana tabi olmayacak mı der. Sofya, Yanisin kızıdır, onu alırsan panzehride alırsın, ben şimdi obaya gidiyorum, şifa ile gelirsen ne ala der.

Osman, Efendi Yanisin peşine düşer, onun elindeki panzehri alabilmek için Sofya’yı kaçırmaya karar verir. Söğüt’e mahkemeye giderken yolunu keser ve Sofya’yı alır, Obaya götürür.

Söğütte, mahkeme için Osman’ı bekleyen Alişar Bey ve Dündar Bey bunu öğrenirler. Obaya geri dönerler.

Komutan Kalanos, Efendi Yanis’in yanına gider, Osman’ın Sofya’yı kaçırdığını ve onun karşılığında panzehri istediğini söyler. Yanis panzehri verir.

Kalanos Obaya gelir, Alişar Bey, Sofya’yı görünce Osman’ı yakalayın emrini verir, Gündüz Bey, Bamsı ve Samsa buna izin vermez. Kalanos, panzehri Osman’a verir, Yeni Pazar baskınını, Aybar’sın katilinin Yanis olduğunu, onu zindana attığını ve yarın asacağını söyler. Osman abisinin sözünü dinleyerek Sofya’yı bırakır. Bala Hatun panzehri içer ve kendine gelir. Osman yanına gider, Bala Hatun gördüğümüz derviş Yanis’tir der. Osman, ömrüme girdin, bir daha gitmene izin vermem babam geldiğinde seni isteteceğim diyerek odadan çıkar.

Kuruluş Osman Yeni Bölümü Fragmanı

Kuruluş Osman 6. Bölüm Fragmanı

Osman, amcasının Alpleri kafesli çadıra attırdığını öğrenir ve soluğu amcasının yanında alır. Alplerimi derhal bırak yoksa deyince, amcası yoksa ne olur, Baturla yarım bıraktığım işi bitiririm der. Dündar Bey bilmez misin bizde kan, kanla temizlenir, deyince Osman hançerini çeker ve al sana kan diyerek omzuna saplar. Gözünün önünde omzuna hançeri saplayan Osman’ı gören Aygül, çadırına giderek ağlar, annesi gelir sende Ar, izzet yok mu Osman’a ağlarsın, babanın ikbali için Sancak Bey’i Alişar Bey ile evleneceksin der.

Gündüz Bey kardeşi Osman’ın yarısını dağlamasına yardım eder. Bala Hatunun yanına Aygül gelir ve içindeki kini kusar, ertesi gün Bala Hatun ve babası kimseye söylemeden obadan ayrılırlar. Yeni Pazara giden Osman, Edebalı’nın evine gider, gizli odada onu Efendi Yanis beklemektedir.

Bu bölümde şüphesiz Alplerden Boran’ın, Hoca Ahmet Yesevi’den söylediği, Muhammet Sevdası deyişi ve Bamsı’nın duası içimizi titretti.

Kuruluş Osman Reytingleri

18 Aralık çarşamba günü Kuruluş Osman Ab ve Total reytinglerde birinciliği elden bırakmadı. Daha detaylı Kuruluş Osman reytingleri için tıklayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.