Sıradaki içerik:

12 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları

e
sv

KUZEY YILDIZI 31. BÖLÜM ANALİZİ

Gökçe yardım ararken Yıldız'a denk geldi. Çabası hepimizi duygulandırdı. Yıldız babasının önünde Şule'ye karşı Kuzey'i savununca evlatlıktan reddedildi. Tek başına hareket etmeye karar veren Yıldız Kuzey'in kalbini kırdı. Kuzey Yıldız'ın bir şeyler sakladığını anladı.
BCm5T.jpg

Bu yazıda neler var?

Kuzey Yıldızı geçtiğimiz hafta bildiğiniz gibi yeni sezonuna büyük bir emekle ve heyecanla başladı. Bu hafta 31. bölümünü izlediğimiz dizi tüm hızıyla devam ediyor. Yeni karakterlerin ufak ufak ufukta göründüğü dizi her zaman olduğu gibi yeni kaoslara gebe. Bakalım Kuzey ve Yıldız bu kaosları bu sefer nasıl aşacaklar?

KIRIM KONGO KANAMALI

Bu bölümün en büyük felaketi Mine’yi ısıran keneydi. Mine ve Gökçe akıllarınca babalarına ders vermek isteyince olanlar oldu. Kayboldular. Telefonlar çekmedi. Sanki her şey üst üste geldi. Koca ormanda daha doğrusu yaylada kaybolan kızlarımız epey paniklediler. Sadece onlar mı? Elbette hayır. Tüm yayla ahalisi ayaklandı ve kızlar için müthiş bir seferberlik başladı. Hemen kızları aramak için ormana doğru yola çıktılar. Kızları bulmak zor oldu. E kızlar da kendileri dönemeyince işler karıştı. Önce Gökçe düştü ve dizinden yaralandı. Ardından tesadüf eseri bir kulübe buldular ve oraya sığındılar. Mine’yi bir üşüme ve mide bulantısı hali tutunca Gökçe telaşlandı ve Mine’nin çok ateşi olduğu için hemen kardeşinin üstünü çıkarttı. Mine’yi kene ısırdığını fark eden Gökçe çok telaşlandı. Ertesi sabah herkes kızları ararken Yıldız uzaklardan aksaya aksaya gelen Gökçe’yi gördü. Mine’nin acil yardıma ihtiyacı vardı. Mine ve Gökçe Yıldız sayesinde kurtuldular. Büyük bir kabus mutlu sonla bitti. Yıldız’ın olayın sonunda Mine’nin ‘anne’ diye sayıklamasına ve gördüğü aile tablosuna biraz hüzünlense ve içi burulsa da gerçekler bunlardı. Aksiyon sahnelerinde kızların hemen bulunamaması, Mine’nin gayriihtiyari de olsa ‘anne’ diye sayıklaması, kızların kostüm ve makyajları oldukça gerçekçiydi. Başarılı sahneler olduğunu düşünüyorum. Özellikle Nilsu Berfin Aktaş kendini aştı ve sesinin kırılmasından, aksayışına, bağırışına kadar güzel bir performans sergiledi. Sahneler oyunculuklar ve gerçekçilikle birleşince kendini izletti.

KUZEY YILDIZI

YİNE YENİ YENİDEN MAVİŞİM

Büyük olaydan sonra Kuzey’in canına tak etmiş olacak ki şansını yine denedi. Yani Kuzey Yıldız’a tekrar yüzük vermek istedi. Yıldız hem Şule’nin hastalığını hem de içinde bulunduğu karışık durumu düşünerek bunu kabul etmedi. Kuzey pusulayı vermiş olmanın mutluluğunu yaşadı ama Yıldız’a yine yüzüğü takamadı. Yıldız’ın mahsun bakışları, Kuzey’in umudu bizleri heyecanlandırsa da Yıldız hayal kırıklığı yaşattı. Neyse ki nişan bahanesiyle ufak ta olsa Kuzey’in gönlünü aldı.

KUZEY YILDIZI

İYİ Kİ DOĞDUN FERİDE

Bu hafta biricik Feride’nin doğum günüydü. Romantik ağamız onun doğum gününü oldukça şık bir şekilde kutladı. Yaptığı gösteri hem bacanakları hem kızları etkiledi. Asıl sürpriz geceydi. Feride partisinde bütün sevdiklerini birlikte görmek isteyince Orta Dünya dingileri ve tüm aile toplandı. Partide sürpriz bir konuk vardı. Daha doğrusu Feride dışında diğer tüm kişiler için sürpriz. Şule gelince tüm düzen bozuldu. Hemen Yıldız’a laf sokmaya çalıştı. Yıldız da gaza geldi ve dayanamayıp Kuzey’i asla bırakmayacağını, yakında nişan sonra da düğün olduğunu söyledi. Yaşar buna çok sinirlendi ve kızı Yıldız’ı evlatlıktan reddetti.

KUZEY YILDIZI

ACINA OSMAK!

Yıldız tüm mal varlığını babasına teslim edip tek başına bir hayat sürmeye karar verdi. Fadik’in evine taşındı. Gözleme tezgahı açtı. Kuzey tüm gücüyle ona destek olmak için gitti. Yıldız onu fena payladı. Artık kimseye ait olmadığını, tek başına var olacağını, kimsenin sevdiği ve kızı olmayacağını söyledi. Kuzey bir süre alttan almaya çalıştı ama olmadı. Yıldız sürekli bağırınca hızını alıp Yıldız’ın yanından ayrıldı. Kuzey bir şeyler döndüğünün farkında. Yıldız’ın bir şeyler sakladığını düşünüyor. Yıldız’ı sıkıştırdı ve ağzından laf almaya çalıştı ama olmadı. Kuzey bu sefer çok kırıldı. Yıldız’a küçük bir ders vermek için onun tezgahının yanına bir köfteci tezgahı açtı. İşin garibi köfte tezgahı iyi çalıştı. Kızlar fikrin kötü olduğunu söyleyip, çalışmak istemedilerse de babaları tarafından zorlandılar.

ŞULE GÜRSOY SORUNSALI

Evet artık itiraf etmeliyiz ki Şule ciddi anlamda bir sorun. 6 ay sonra öleceğini söyleyen Şule’ye inandık mı? Şahsen hayır. Raporlara rağmen inanmadım. Kızlarını bırakıp gidebilen Şule için sahte rapor hazırlamak çok zor olmasa gerek. Nahide o Nahide! Her şeyin farkında. Birtakım teşebbüslerde de bulundu. Az kaldı bence. Nahide her şeyi ortaya çıkaracak. Yıldız biraz stratejik davranmalı. Hiç nabza göre şerbet vermeyi bilmiyor. O kadar saf o kadar temiz ki asi ruhuna rağmen ne yapacağını bilmiyor. Zaten yükselen sesi ve asiliği de bundan. Yıldız hep aynı çıkışlarda bulunmaya başladı. Hep aynı sinirli tavır halinde. Üzülüyoruz. Harcıyorlar matmazel! Güzelim kızımız sadece bağırıyor. Dizinin başında bu bağırışlarını anlıyordum ama artık bu yüksek sese gerek yok. Yıldız artık konuşabilmeli. Başka bir adam olsa Kuzey yerinde, kapıyı çekip ceketini alıp giderdi. Yıldız’ın içinde bulunduğu çelişkiyi ve ikilemi anlıyorum. Hak ta veriyorum ama tavrı yanlış. Kuzey’e her şeyi anlatmalı. Zira tek başına yapamaz . Dizinin reytingi düşerse YılKuz’un sürekli bağrışması ve küsmesi yüzünden biter. Bir de Şule var.

 

Hemen Şule’nin sevgilisi gelmeli. Bu yeni gelecek erkek karakter Halil İbrahim Kurum olmalı. Tekrar söylüyorum. Onun da desteğiyle Şule postalanmalı ve Kuzey ayrılmalı. Zaten belgeleri veren de o adamdı.  Tez zamanda da Yıldız değişmeli. Sürekli bağıran değil, gülebilen bir kadın olmalı.

REYTİNG VE FRAGMAN

Kuzey Yıldızı İlk Aşk 5,62 reytingle totalde 2. oldu. Zümrüdü Anka yeni sezonuna başladı. İyi Günde Kötü Günde dizisi yayın hayatına başladı. Bu zorlu rakiplerine rağmen iyi iş çıkardı Kuzey Yıldızı. Söylediğim hatalar devam etmezse daha da yükselen bir Kuzey Yıldızı göreceğiz.


ResimLink - Resim Yükle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.