Kuzey Yıldızı 5. Bölüm Analizi - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Seksenler Dizisi Geri Geldi

e
sv

Kuzey Yıldızı 5. Bölüm Analizi

336 okunma — 13 Ekim 2019 00:09
kuzey-yildizi-ilk-ask-yeni-bolum-analizi

“Sen 2 günlük Romeo’sun ben 20 yıllık Juliet’im.” repliğiyle başlamak istiyorum yazıma. Yıldız yine yüreklere dokundu bu bölüm. Kuzey’in Yıldız’ın dönmesi için döktüğü dil hepimizi gülümsetti. Yıldız bir keçi gibi inatlaşmaya devam etse de Kuzey’in çabası boşa gitmiş gibi görünmüyor. Bölümün başka bir güzelliğiyse Yıldız’ın kızlarla kurmak üzere olduğu bağ bence. Yıldız’ın bir edebiyat mezunu olması ve kitaplarla ilişkisi naçizane bir edebiyat mezunu olarak beni çok mutlu etti. Üstelik Feride ve Yıldız arasında ister istemez ortak bir nokta çıkmış oldu. Kızlar yine ev işleriyle mücadele etti ne yazık ki. E hizmet bedeli malum : ). Bu gidişle cidden kızlar ev işleri konusunda bir hayli profesyonelleşecekler. İyiye gidiş var gibi görünüyor. Altın kızlarımız gittikçe kendilerini geliştiriyorlar. Gökçe ve Emine’ye ablalarından ayrı bir alkış müsadenizle.

Kuzey Yıldızı İlk Aşk Reytingleri

Rüyalar bir yüreğimizi hoplatmadı değil hani. Birden Kuzey ne çabuk aşkını ilan etmeye başladı diye düşündüm. Bu kadar çabuk olmasın çünkü tadını çıkaralım değil mi ama? Kuzey ve Yıldız arasındaki çatışma sertlikten yumuşaklığa evriliyor yavaştan. Tatlı tatlı atışıyorlar birbirleriyle. İşin tuhaf ve güzel kısmı bu atışmalar gittikçe güzelleşiyor ve cazibeli bir hal alıyor. Onlar atıştıkça biz gülüyoruz. Biz güldükçe onlar güzelleşiyorlar. Zaten dizinin albenisi de orada bence. Reytingi çekecek olan da bu zaten. Çatışma güzelse reyting çeker yoksa izleyici iter. Sefer ve Nahide’ye bayıldığımı söylemek istiyorum izninizle. Sefer karısını Allah’ın emriyle evine istedi. Evet evet karısını istedi. Nahide’nin ağlamasına ise kıyamadım. Dönsün artık evine.

Sevgili Pembe’miz Osman ve Emin’i bir hayli korkuttu. Bacanaklar korktu fakat olan yine altın kızlarımıza oldu. Yine de girdikleri kavgadan başarıyla çıktıklarını söyleyebiliriz. Kimin kızları sonuçta ? Yıldız kendi yaralarına rağmen Kuzey’in yaralarına dokunup iyileştirmeden edemedi. Fırtınada bizi çok korkuttu korkusuz kaptanımız. Reislik kırmızı kafamıza çok yakıştı yalnız. Canım Yıldız ne kadar da cesurdu. Kuzey’i biraz inletse de yine kıyamadı ve aldı kulübeye. Romeo’muz hasta olmaktan kurtuldu Yıldız sayesinde. Ömer’in bacanaklarına verdiği sır ağzımızı bir karış açık bıraktı. Antepli bir aşiret ağasının oğlu olması bir yana nişanlı olmasıyla ters köşe yaptı. Doğrusu Feride ne tepki verir bilemiyorum. Emin ve Osman bu sırrı saklarlar mı? Ne kadar saklarlar ? O konuda da bir fikrim yok. Adeta saatli bomba şu an Ömer her an patlayabilir.

Kuzey Yıldızı İlk Aşk 6. Bölümünde Neler olacak?

Açıkçası geçen bölüm kötü kontenjanını Çetin doldurur gibi geliyordu bana ama bu bölüm fikrim değişti. Özellikle bölümün sonunda Fadime yapacağını yaptı. Bence artık eskisi kadar tatlı ve sempatik bir Fadime görmeyeceğiz. Kötü olmaya en azından ortalığı karıştırmaya meyil verebilir. Kuzey borç harç mevzularıyla bu bölüm de yüzleşti. Daha başına çok dert açılacak gibi. Çetin rahat durmayacak neticede. Ruhi yürek yemişliğe devam ediyor. Silah çekecek kadar ileriye gideceğini düşünmemiştim. Kuzey karizmasıyla çok güzel müdahale etti. Doğru söylüyor Kuzey. Erkek adam sevdiğini reklam etmez. Sefer ve Kuzey’in geçmişteki dostlukları burada nasıl devreye girecek bakalım. Kuzey Yıldızı ülkece geçirdiğimiz bu zor günlerde ilaç gibi geldi. Umarım tüm askerlerimiz de ilacını bulur ve sağ sağlim dönerler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.