KUZEY YILDIZI 55. BÖLÜM, POYRAZ VE KAMER MURADINA ERDİ! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Hareketsizlik Kadar Uzun Süre Ayakta Durmak da Sağlık Sorunlarına Neden Olabiliyor

e
sv

KUZEY YILDIZI 55. BÖLÜM, POYRAZ VE KAMER MURADINA ERDİ!

1487 okunma — 15 Mart 2021 21:06
Kuzey yıldızı ilk aşk poyraz ve kamer

Kuzey Yıldızı İlk Aşk yeni bölümünde yine düğün vardı. YılKuz düğününden sonra Poyraz ve Kamer’in de muradına erdiğini gördük. Bilmecenin cevabını bulan Poyraz evde bayram havası estirerek uydusuna kavuştu. Kefen cevabıyla Kamer’i kazanan Poyraz’ın keyfine diyecek yoktu. Sandık alma töreninde ve kız almada Kuzey kendi düğününde verdiği bahşişlerin öcünü aldı. Fazla fazla hem Kuzey hem de cikcikler yani kızlar paralarını aldılar. Üstelik dövizle 🙂 Yıldız’ın sandık alma töreninde kendi 21 yıllık sandığıyla Kamer’in sandığının bir tutulmaması gerektiğini söyleyerek bizleri güldürdü. Düğünde bol bol göbek atan Mollaoğlu ve Kadıoğlu aileleri kurtlarını bir güzel düştü. Bölümde Kuzey’in Kamer’in kuşağını bağlarken ve kardeşiyle son konuşmasını yaparken ağlamamak elde değildi. Gözyaşlarımızı tutamadık.  Hem çok duygusal hem çok eğlenceli sahnelerdi.

Çamburnu’nda olaylar yine bitmiyor. Çamburnu’na dadanan hırsız yürekleri ağza getirdi. Kuzey alarm çalınca Feride’yi de alıp gitti ama kediyle karşılaştı. Daha sonra kıl payı elinden kaçırdığı gerçek hırsızla karşılaştılar. Yok artık dedirten bir sahne de Feride’nin tekrar Halil İbrahim’in kafasında şişe patlattığı sahneydi. Biz görür görmez kasanın arkasındaki adamın Halil İbrahim olduğunu anladık fakat Feride anlamadı. 2. kez Halil’in canını acıttı. Halil’in anlayış ve olgunlukla karşılaşması dikkatlerden kaçmadı.  Anlaşılan Feride Halil’in kafasını daha çok kıracak.  Bu hırsız olayının büyüme ihtimali var mı? Bulut geri mi dönecek? Sosyal medyada konuşulan ve akıllara takılan sorulardan. Bulut karakterinin geri dönmesi bir tekrar olur düşüncesindeyim. Evet Bulut çok hızlı gitti ama hikayesi bitti. Dönecek olsaydı daha kısa sürede dönerdi diye düşünüyorum.

 

Feride, Halil ve Mete arasında sular durulmuyor. Feride ne yapacağı belli olmayan bir karakter haline dönüştü. Sert bir şekilde bozarken sonrasında güzel bir jest yapabiliyor. Feride Mete’yle markete gitmek istediğini Halil’e söyleyerek Mete’yi mutlu etmekle birlikte Halil’i ciddi ciddi bozdu. Mete’nin canına tak etti ve net bir cevap duymak istediği için markette ve Çamburnu’nda Feride’nin üstüne giderek ondan cevap almaya çalıştı. Feride tam da tahmin ettiğim gibi güvenemediğini ve emin olmadığını söyledi. Bakışlarındaysa kararsızlık ve şaşkınlık vardı. Alakasız bir yerde tuvalet fırçası çıkışı yaparak düşündürdü. Mete Feride’nin Halil’e yakınlığından rahatsız olmaya başladı. İstifayı verdi. Feride istifayı kabul etmedi ve yırttı mektubu. Mete ne düşünüyorsa onu söyledi ve bence vermesi gereken tepkiyi verdi. Bunca aydan sonra bir ışık görememek ve cevap alamamak Mete’yi çok kızdırdı. Mete kısmen haklı olsa da dışarıdan çocukça görünüyor ve Feride’yi zorlaması hoş görünmüyor.

Halil ve Feride’nin baş başa çay içmesi ve sohbet etmesi Mete’yi istifaya itti. Halil İbrahim’in Çamburnu’ndaki kulübeye taşınması zaten bekleniyordu. Hem hırsızdan dolayı hem de artık otelde kalmadığından dolayı Çamburnu kulübe artık Halil’e emanet etti. Bölümde Mine-Emin ile Gökçe-Osman arasındaki tartışmadan dolayı Osman evsiz kaldı. Osman’ın da Halil’in yanında kulübede kalması eğlenceli sahnelere yol açtı. Sabah Feride ve Ömer’in Halil ile Osman’ı uyandırırken sarmaş dolaş olarak Halil ve Osman’ı görmeleri güldürdü. Feride’nin Halil’e kahvaltı hazırlaması çok hoş bir hareketti. Mete’yle markete giden Feride Halil’e kahvaltı hazırlayınca kafamız karıştı. Seyirci Feride’nin karar vermesini istiyor. Mete istifa etse de bir süre daha bizimledir diye düşünüyorum. Ayrıca dikkatimi çeken başka şey Halil’in gönül yarasından sık sık bahsedilmesi. Bu kadar bahsedilen bir durum, olay, kişi görünmeli. İlerleyen bölümlerde mutlaka Halil’i bırakıp giden eski sevgilisi Ordu’ya gelmeli. Daha önce de dediğim gibi Halil ve Feride’den çok daha güzel hikayeler çıkabileceğini düşünüyorum.

Bildiğiniz üzere Yıldız bu bölümde Çamburnu’nda yönetimi ele geçirdi. Kuzey saf dışı bırakıldı. Restoran artık tekrar Yıldız’ın ellerinde. Bundan dolayı işsiz kalan ve boşluğa düşen Kuzey kendine yeni işler bakmak zorunda kaldı. İş görüşmelerinden birinde geçirdiği kaza hepimizi korkuttu. Bölümde Mine’nin “Babam hafızasını kaybederse” espirisi burada bizleri düşündürdü. Acaba bu bir spoiler olabilir mi? Kuzey hafızasını kaybedebilir mi? Olabilir. Şahsen tercih etmem çünkü çok klişe kaçar ama aksiyon olması açısından olsa da kısa süreli olmalı.  Hâlâ 2. fragman gelmedi. Diğer rakip 2 dizi Kardeşlerim ve Gönül Dağı baya yüksek reytinglerle ilerlerken Kuzey Yıldızı’nın bu kadar az reklam yapması, az fragman verilmesi, az tekrar verilmesi reytingleri kötü etkiliyor. 7 bandında ilerleyen dizi 5 bandına düştü. Daha önce de 5 bandına düşen dizi YılKuz düğünle yükselmişti. Tekrar yükselir mi? Umarım yükselir. Kısa zamanda 2. fragman verilecek kadar sahne yetiştirilmeli. Bölümlerden önce oyunculardan fotoğraf, video gelmesi de reklam ve pazarlamaya olumlu katkısı olur. Haftaya görüşmek üzere.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.