Kuzey Yıldızı 60. Bölüm! Güney Kaçırılıyor! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

KIRMIZI ODA’YA HANGİ OYUNCU KATILIYOR? KIRMIZI ODA’YA YENİ OYUNCU!

e
sv

Kuzey Yıldızı 60. Bölüm! Güney Kaçırılıyor!

350 okunma — 21 Nisan 2021 14:05

Kuzey Yıldızı İlk Aşk 1 ay zaman atlamasıyla devam ediyor. Son bölümlerinde oldukça fazla zaman atlayan Kuzey Yıldızı 60. bölümünde yine 1 ay zaman atladı. Ramazan ayına geldik. Kuzey Yıldızı’nda da oldukça şenlikli ramazan bölümleri çekilecek. 1 ay zaman geçtikten sonra gördük ki Yıldız’ın anne sütüyle ilgili bir problemi kalmamış. Hatta bebek yoğun bakımlarına verecek kadar çoğalmış. Bunda en büyük pay tabiki Nahide’nin. Yıldız’ın yardımına koşan Nahide her derde deva çayıyla sadece Güney bebeğe değil daha pek çok yardım bekleyen bebeğe destek olmuş olacak.

Kadıoğlu ve Mollaoğlu aileleri arasındaki gerginlik devam ediyor. Ramazan ayını da fırsat bilerek bir ramazan eğlencesiyle barışma vesilesi yaratmak isteyen Kuzey başarılı olamadı. Hep birlikte Çamburnu’nda kocaman bir iftar sofrası kuruldu. Herkes eksiksiz oradaydı. Ardından davul ve zurnayla Ordu karşılaması oynandı. Onun peşinden de Hacivat ve Karagöz kılığında sahneye Kuzey ve Sefer çıktı. Onlara da Bebe Ruhi olarak Ruhi eşlik etti. Eski ramazanları bize hatırlatan bu sahneler oldukça güldürdü. Kızların müzikal tadındaki oyununu da es geçmeyelim. Kuzey kızlarıyla orta dünya dingillerinin yani sevgililerinin böyle bir oyunda olmasından pek te hoşnut olmamış gibi.

Kuzey Yıldızı Son Bölüm Özeti

Feride-Halil-Mete üçgeninde de gelişmeler oldu. Gündüz kapalı olan restaurantta tadilat faaliyetlerine girişen Feride, Gökçe, Mine, Mete ve Halil bizleri boya etkinlikleriyle karşıladı. Boya savaşına başlayan Gökçe ve Mine’den sonra Feride’nin burnuna boya süren Halil yeni bir savaşın başlamasına sebep oldu. Bir yandan Gökçe ve Mine boya savaşı yaparken Halil de “Bize savaştan kaçmak yakışmaz.” diyerek Feride’yle eğlenceli bir zaman geçirdi. Olan Mete’ye oldu ve üzülerek o kulübenin önünü terk etti. Her ne kadar Halil Feride aşkını desteklesem de Mete’ye üzülmedim desem yalan olur. Bu sahnenin üzerine iftar sonrası dondurma yemeye gideceklerken Halil’in Mete’ye kendi ailesinin yanına gitmesini söylemesi tepkileri üstüne çekmesine neden oldu. Yanlış bir şey söylemedi belki ama yanlış bir şekilde söyledi. Zaten zar zor sevdirmeye çalıştığımız Halil’in neden bu durumlara sokulduğunu, neden daha olgun daha mantıklı sahneler yazılmadığını merak etmiyor değilim. Baran sevilsin diye elinden geleni yapan senarist sanki Halil sevilmesin diye uğraşıyor. Dondurma yerken Feride’nin Halil’e bakışı da cabası. Mete her zamanki gibi mağdur ve mazlum durumda görünüyor. E bizim halkımızda her zaman mağdur ve mazlum olanı daha çok seveceği için Halil karakterinin artık sevilmesi çok zor. Acilen karakterin sahnelerine çekidüzen verilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Aksi takdirde potansiyeli yüksek olan, eğlenceli, olgun olan Halil İbrahim karakteri harcanacak. Zaten birtakım izleyiciler yaş, fiziksel uyum vb. nedenlerle Halil’i sevmeme konusunda oldukça kararlı. Bari Halil’in karakteri sevilsin.

Ramazan ayı için yapılan koli koli erzak yardımı, alışveriş, bunların dağıtılması da pek bir anlamlı oldu ve içimizi ısıttı. O yardımı alan insanların mutluluğu, yüzlerindeki gülümseme pek çok şeye değer. İzleyicide ciddi ciddi yardım etme isteği uyandırdı bu sahneler. Sefer’in sahursuz oruç tutma girişimi ve çektiği zorluk ta izlenmeye değerdi. Bu bölümü izlerken en çok yapılan yorumlardan biri de dizinin büyük kısmını Sefer karakterinin yüklendiğiydi. Bu da Toygan Avanoğlu‘nun eşsiz başarısı. Her şey çok giderken hatta uzun süredir ilk defa bu kadar güzel bir bölüm izlemişken Kuzey Yıldızı 60. bölüm sonunda eve hırsız girdi ve Güney bebek kaçırıldı. Kaçıran kişinin maskesi bize Bulut’u hatırlatıyor. Önümüzdeki bölümde bakalım olay nasıl çözülecek. Yıldız ve Kuzey’i yine acılar bekliyor. Kuzey Yıldızı İlk Aşk 60. bölüm ilk defa 5 bandının altında reyting aldı. Bunda yetişmeyen fragmanların ve yapılmayan tanıtımın, final iddialarının etkisinin olduğunu düşünüyorum. Zaten bir dedikoduya göre Ersoy Güler Show Tv ve Süreç Film‘le bu yaz Marmaris’te çekilecek bir iş hazırlıklara başlayacakmış. Yani çok yüksek ihtimalle haziran ayında Kuzey Yıldızı’na maalesef veda edeceğiz. Siz haftaya yine de izlemeyü unutmayun. İyi seyirler, iyi eğlenceler. 🙂

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.