KUZEY YILDIZI İLK AŞK FİNAL BÖLÜMÜ! KUZEY YILDIZI NEDEN FİNAL YAPTI? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

16 Mayıs Pazar Reyting Sonuçları! Lider Yapım Belli Oldu

e
sv

KUZEY YILDIZI İLK AŞK FİNAL BÖLÜMÜ! KUZEY YILDIZI NEDEN FİNAL YAPTI?

17 Mayıs 2021 18:50
KUZEY YILDIZI İLK AŞK FİNAL

Bu yazıda neler var?

Bir devir kapandı. Kuzey Yıldızı ‘İlk Aşk’ final yaptı. 20 senelik bir masal ve mucize son buldu. Sevenlerini hayal kırıklığına uğratan ve ani bir şekilde apar topar final yapan dizi bizleri bitişiyle sarstı. Önce sezon sonuna kadar devam denen ve 68. bölümde final yapması beklenen dizi pandemi şartları ve başka özel sebeplerden dolayı 64. bölümde final yaptı. Final bölümüne gördüğü gulyabaniden dolayı dili tutulan Kuzey’le başladık. Kuzey kendini anlatmaya çalışması daha doğrusu anlatamaması hepimizi güldürdü. Daha sonra Kuzey’in çektiği klip belgeselle devam ettik. Kurgu odasında gördüğümüz YılKuz’un kliplerine hayranlığı ve mutluluğu bizleri gülümsetti fakat Sefer’in geri dönüşü resmen diziyi parlattı. Klibe ve Kuzey’in yönetmenliğine Yıldız’ın oyunculuğuna yaptığı eleştiriler bizleri kahkahaya boğdu. Şaka bir yana Sefer’in eleştirileri oldukça yerindeydi. Ciddi ciddi doğru tespitler yaptı. Toygan Avanoğlu’nun yokluğunda anladık ki Kuzey Yıldızı’nın temel taşlarından biri ve dizinin tadı tuzu Sefer Kadıoğlu. Baya baya fazla fazla özlemişiz kendisini. Geçmiş olsun Toygan AVANOĞLU.

Dizinin final bölümünde bayram havası esti. Bayramda YılKuz’a bayramlaşmaya gelen Emin herkesin içinde büyük bir pot kırdı. Güney’in kaçırıldığını ağzından kaçıran Emin çok büyük bir yıkıma sebep oldu. Arkasından iş çevirildiğini öğrenen Yıldız kızları evden kovdu. Kuzey verdiği tepkiyle bana göre sonuna kadar haklıydı. Kızlara kızabilirdi evet belki ceza verebilirdi ama evden kovmak çok sert oldu. Kuzey’in de dediği gibi aynı şeyi Güney yapsa Yıldız onu evden kovamazdı çünkü kendi doğurmadı. Yıldız’ın yaşadığı yıkımı anlıyorum. Tabiki kızacak tepki gösterecek ama kızları evden kovmak sonra işi düşünce geri gelmelerini istemek çok yanlıştı. Yıldız kızları kendi kızları gibi görüyor ama ne yazık ki Güney doğduktan sonra işler değişti. Yıldız daha önce rüyadan sonra verdiği tepkiyle de bunu göstermişti. Yıldız istemeden de olsa kızlara yeri gelince baya baya onları doğurmadığını hissettiriyor. Yine de yufka yürekli ve gerçekten iyi bir kadın olan Yıldız kızlara kıyamadı ve tekrar yanına aldı. Yıldız’ın karakteri gereği birden parlamak ve gereğinden fazla düşünmeden tepki vermek gibi bir huyu var. Ne oluyorsa bundan dolayı oluyor. Güney’in durumundan Kuzey’i sorumlu tutması, son olanlar hep bunu gösteriyor. Bu artık oldukça itici durmaya başlamıştı ki dizi bitti. Mutlu sooooon 🙂 Yıldız ikizlere hamile. Bölüm sonunda da 1 sene zaman atlamasıyla Doğu ve Batı’nın doğduğunu gördük. Kuzey ve Yıldız artık 6 çocuk sahibi 8 kişilik bir aile. Sen çok güzel bir annesin Yıldız Mollaoğlu. Kralımız Kuzey de artık babalıkta master yapacak. Babaların babası artık Kuzey Mollaoğlu belli ki 🙂

KUZEY YILDIZI NEDEN BİTTİ?

Dizinin bitmesinin sebebine ve baht dönüşünün başladığı yere de değinmek istiyorum. Her şey korku evi sahneleriyle başladı. Yaklaşık 45 dakika süren korku evi sahneleri ve ardından gelen gizem avcıları meselesi dizi izleyenlerini uzaklaştırdı. Üstüne potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen geldiği andan itibaren tek derdi evlenmek olan Cevher amcanın sürekli benzer sahne ve olayların içinde olması da cabası oldu. Bölüm boyunca elmas ve piyango biletinin peşinden gidilmesi, Şahika’nın yarattığı gereksiz gerilim, Rus mafyası, ardından Aslıhan Güner’in 2 bölüm dizide olmaması ve ondan dolayı organ mafyası, yine Rus mafyası, elmas gibi olaylarla bölümlerin bitirilmesi, son çeyrekte çok kısa aralıklarla Yıldız’ın Kuzey’in, çocukların başlarına bir şeyler gelmesi, özellikle Yıldız’ın Güney’in erken doğmasından ve felcinden gereksiz yere Kuzey’i suçlaması,( dizinin başındaki gibi benzer yüksek tonda tepkiler- başa dönüldüğünün düşünülmesi) pat diye barışmaları… Son olarak ta Feride- Halil- Mete arasındaki aşk üçgeni izleyici tarafından basit karşılandı ve beğenilmedi, izleyiciyi uzaklaştırdı. Aşk üçgeni kısmen güldürüyordu ama çok uzatıldı. Zaten Halil geldikten sonra hem Feride hem Halil hem de Mete karakterleri harcandı. Üç karakter de saçma bir aşk üçgeni içinde bir tartışma içinde kayboldu. Daha önce de demiştim. Ya Feride en başta Mete’yle olacaktı ya Halil gelmeden önce Feride-Mete olayı tamamen bitecekti. Aslında bana sorarsanız en güzeli Halil’in Mete’yle tartışmaya girmeden uzaktan gösterdiği olgunlukla Feride’nin kalbini kazanmasaydı. Kendini tanrıça sanan Feride eksik yanı olan sevmeyi bir türlü beceremedi. Tabi seçim yapmak zorunda değildi ama keşke en başta rengini ve sevmesinin mümkün olmadığını belli etseydi. Yeni Gelin dizisindeki Şirin gibi. Şirin hiçbir zaman Ferhat ve Baran’ın tartışmasına izin vermezdi, ikisine karşı da her zaman net çizgileri vardı. Şirin Baran’a şans vermeden önce Ferhat’la tamamen kopmuştu. Şirin hiçbir zaman Baran ve Ferhat’ı yarıştırıp “Ne yalan söyleyeyim ikinizin benim için mücadele etmesi hoşuma gitti. ” demedi. Onlara saçma bilmeceler sorup karda kışta 1001 merdiven tırmandırıp tanrıçalık oynamadı. Dalga geçer gibi “Benim ikinizde de gönlüm yok.” demedi. Neyse ki Feride’nin üniversiteyi bitirmediğini öğrendik. Ben bitirdiğini düşünüyordum. Yaptıklarını yaşına veriyorum açıkçası. Ben hep Feride’yi Gökçe ve Mine’den farklı ve olgun görürdüm. Meğerse Gökçe ve Mine’den bir farkı yokmuş. Ablaymış sadece. Yine de bir kadın seçim yapmak zorunda değil. Mecbur bırakılmamalı. Feride’nin verdiği mesaj da bu oldu. Keşke en başta bir yarışa sokmasaydı iki delikanlıyı. O zaman verilen mesaj tutarlı ve tam yerinde olurdu.

1- Kızların okula gittiğini neden göremedik?

2- Feride neden 64 bölüm boyunca hiç üniversite lafı etmedi ve ders çalışmadı?

3- Kuzey’in yaptığı Kuzey Yıldızı gemisini neden görmedik?

4- Şule neden 20 bölümden fazla bizlerle kaldı?

5- Kızlar neden okul değil de evlilik, aşk maceraları yaşadı?

6-Yaylaya neden gidilmedi? Kuzey Yıldızı özü yayladadır.

7- Yıldız’ın Fadik’ten sonra neden hiç arkadaşı olmadı? Sadece Nahide ve Esma yetersiz kaldı.

8- O kadar bahsi geçen Şule’nin sevgilsini neden görmedik? (Keşke Halil İbrahim Kurum Şule’nin sevgilisi olarak diziye girseydi.)

9- Bulut bir çırpıda gitti. Neden bu kadar çabuk pes etti?

10- Hırsızlıkların sebebi kimdi?

11- Sadullah ve Çetin’e ne oldu?

12- 3-4 defa Halil’in eski sevgilisinden bahsettik. Halil’in eski sevgilisi kimdi?

13- Ruhi neden bu kadar yalnızlaştırıldı?

14- 50. bölümden sonra neden uzun işlenmesi gereken bir aşk üçgeni olayına girildi?

Son olarak dizimize emeği geçen herkese teşekkürler.

Pembe, Fadik, Cihan, Esma, Çetin, Şule, Bulut, Sare, Sadullah, Tülin, Ömer, Cihan doktorun hemşiresi, annesi ve dizimize emeği geçen ama giden tüm karakterlere de “Hoş çakal” diyelim…

HOŞÇA KAL ORDU…

HOŞÇA KAL 20 SENEYE MEYDAN OKUYAN ORDU…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.