Lübnan, hava sahasını ihlal eden İsrail uçaklarına saldırdı - Reyting TV

Sıradaki içerik:

ABD Ordusu uçakları araçlarla birleştiriyor

e
sv

Lübnan, hava sahasını ihlal eden İsrail uçaklarına saldırdı

157 okunma — 29 Ağustos 2019 13:06
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

lubnan-ordusu
malatya oto kiralama

Ajans, ordunun onunla yüzleştiğini ve kendisine doğru ateş açtığını belirtti; bu, geldiği yerden geri dönmeye zorlayarak “ikinci bir keşif uçağının Kfarkla bölgesine bir süre uçtu ve kısa sürede Lübnan hava sahasını işgal altındaki bölgelere doğru bıraktığını” belirtti.

“Üçüncü bir uçak da aynı merkezin üzerinde uçtu ve ordu yine yönüne ateş etti ve çekmecelerine geri döndü.”

Ajans daha önce yaptığı açıklamada, “Lübnan ordusu, Adisah’daki İsrail keşif uçağında çıplak gözle görüldükten ve Lübnan hava sahasını ihlal ettikten sonra ateş açtı” dedi.

Aynı bağlamda, İsrail işgal ordusu, “Güney Lübnan’da ateş altında bulunan insansız uçaklarının görevini zararsız bir şekilde sonlandırdığını” söyledi.

İsrail’in saldırganlığının ardından ve Lübnan’ın güneyindeki banliyösünde iki uçağın düşmesiyle, Lübnan’daki Yüksek Savunma Konseyi’nin, “Lübnan’lıların her şekilde kendini savunma hakkı ve ulusal birliğin saldırganlık karşısında bir silah harcadığı” hakkı vardı.

Konsey basın açıklamasında, “Bu Birleşmiş Milletler Şartında, Lübnan’a, halkına ve topraklarına yönelik bu tür bir saldırının tekrarlanmasını önlemek için bir haktır.” Dedi.

Lübnan Ulusal Bilgi Ajansı, “Konsey yasaların uygulanmasında kararlarını gizli tuttu.

İsrail uçakları, herhangi bir greve müdahale etmek için Lübnan’a yerleşti


LONDRA (Reuters) – İsrail’in son saatlerde gizli kanallar aracılığıyla Lübnan’a ilettiği mesajlar, Hizbullah’ın kesin olarak reddettiğini, Salı günü Deepka web sitesinde yer alan bir rapora göre savaşı ateşlemeyecek sınırlı misilleme yapmaya hazır olduğunu işaret ediyor.

Hizbullah’a yakın olan kaynaklar Salı günü yaptığı açıklamada, Beyrut’taki drone operasyonuna cevaben savaşa yol açmayacağına, İsrail’e karşı “kasıtlı” bir grev hazırlamaya hazır olduklarını, bunun Hezbullah’ın ne de Hizbullah’ın ne de İsrail. ”

İsrail, bu konuyla iki alanda ilgilenmeyeceğini ve Hizbullah’ın İsrail’in sivil veya askeri hedeflerine yönelik herhangi bir askeri operasyonunun Lübnan’da Hizbullah’a karşı büyük bir askeri saldırıya yol açacağını açıkça belirtti.

Kaynaklar, İsrail’in konumunu doğrulamak için hava kuvvetlerinin Lübnan’ın hava sahasında 24 saat boyunca bulunduğunu ve bu varlığın İsrail’in Hizbullah’ın saldırılarına cevap vermeden önce İsrail’in tepkisinin derhal olacağına işaret etmeden önce beklemek zorunda kalmayacakları bir durum yarattığını ekledi.

Hizbullah’ın, İsrail’in hedeflerine yönelik bir saldırının, roket ateşi biçiminde bile olsa, İsrail’in savaş uçağı bombalamasının hangi hedefleri bombalayacağını bilmediği bir şekilde, İsrail’in Hizbullah’ın hedeflerine yönelik tepkisi anlamına geleceğini akılda tutması gerekmektedir.

Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın bundan böyle Lübnan’ın hava sahasına sızan İsrail savaş uçaklarına yönelik uçaksavar ateşi yönlendirme tehditlerine rağmen, şu ana kadar bu savaş uçaklarına karşı tek bir atış yapmadığını belirtti.

İstihbarat tahminlerine göre, web sitesi Hizbullah’ın önümüzdeki üç hafta içinde veya gelecek 17 Eylül’de Knesset’in seçimlerine kadar İsrail’in hedefine karşı mücadele etmek için çaba göstereceğini söylüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.