Manipülatif insanlar ve aşk bombası taktiği - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Daha Şık ve Konforlu Yaşamın Sırrı LG Ürünlerinde- Güncel Haberler

e
sv

Manipülatif insanlar ve aşk bombası taktiği

14 Ekim 2021 18:34
Birçok psikoloğun da youtube videolarında bahsettiği ya da çoğu yazıda gündem olan bu başlık günümüzde çok sık rastladığımız bir insan profili maalesef ki.
Manipülatif insanlar

Bu sadece aşk ve flört olarak değil arkadaşlık, iş ilişkisi olarak da çok popüler. Bu kişiler sokakta önünüzü kesen veya telefonla sizi arayıp yalanlar söyleyen dolandırıcılar gibi adeta.

Şeytan tüyleri var sanıyorsunuz ama değil, vicdan veya merhamet duyguları yok. Karşı tarafı sinsice analiz ediyorlar önce… Bunu çok sık soru sorarak, birden hayatına yoğun şekilde girip nefes aldırmayarak ve sevgi, ilgi, tatlılık üçlüsüne boğarak yapıyorlar önce. Öyle bir sevgi ve ilgi veriyor ki size önce neye uğradığınıza şaşırıyorsunuz, hayalinizdeki kişiye bukalemun gibi dönüyorlar.

Siz yavaş ve sakin gitmek istediğinizi söyleyip, tam güvenmediğinizde de (doğal olarak…) hemen sizi suçlu hissettirip duygu sömürüsü yapıyorlar. İlişki sırasında da tripleri, kaprisleri ve istedikleri şeyler olmadıklarında küsüp sizi sessizlikle cezalandırmaları ayrı bir yöntem. Asla olgun ve bilinçli şekilde tartışamıyor veya sorunu konuşamıyorlar.

Hiçbir eleştiri ve olumsuzluğa, reddedilmeye tahammülleri yok. Bu da çok düşük olan egolarından kaynaklı. Özgüvensizler ve nereye saldıracaklarını şaşırıyorlar adeta. Bu insanların gerçek yüzünü görmeniz için 1 ay tamamen yeterli. 1 ayda zaten arkadaş, aile, geçmiş ilişki, genel yaşam tarzı gibi birçok konu hakkında onları gözlemleme fırsatınız oluyor ve maskelerini çok rahat düşürüyorsunuz. O zaman da onlar çirkefleşip sizi kaybetmemek ve kanınızı daha da fazla emebilmek için tüm kozları kullanıyor.

O ana kadar ona verdiğiniz sırlar, içinizi açtığınız düşünceleriniz vs. ne varsa size karşı silah olarak kullanıp sizi güçsüzleştirmeye ve kendine muhtaç hale getirmeye çalışıyor. Bu kişilerden korunmak için her zaman temkinli, çevresindeki insanlarla olan ilişki kalitesini inceleyerek adım atmak lazım. Aile ve ev arkadaşlarına bencil, cimri ve kaba davranan birinin sizle yakın olduktan sonra tam tersi şekilde iyi olmasını bekleyemezsiniz değil mi? Herkesin özü aynıdır ve değişmez.

Köprüyü geçene kadar da ayıya dayı derler… Hayır dediğiniz zaman kendinizi suçlu ve kötü hissediyorsanız. duygu ve düşüncelerinizi net ifade etmeye korkuyorsanız, direk suçlamalarla karşılaşıyorsanız hep onların istediği oluyor, sizin tercih ve istekleriniz önemsenmiyorsa her zaman başrolde onlar ve onların sıkıntıları var ve siz hep onlara destek olmak zorundaymış gibi hissettiriliyorsanız, sizin sıkıntılarınız önemsenmiyor ve ciddiye alınmıyorsa, sizin için bir fedakarlık yapılmıyor yapılsa bile isteksiz ve kaba davranılıyorsa, karşınızdaki kişi çevreye ve insanlara duyarsız sadece kendini düşünen biriyse, tartışmalarda terbiyesiz ve kaba konuşuyorsa, duygusal gitgelleri çok sık ve yorucu hatta korkutucu boyuta geldiyse, yalnız kaldığınızda ve düşündüğünüzde bir şeylerin yanlış olduğunu hissediyor ve kendinizi mutsuz hissediyorsanız, ona hayır dememek için kendi sınır ve kurallarınızı aşmasına izin veriyorsanız bunlar toksik bir ilişkide olduğunuzu ve karşı tarafın da sizi manipüle eden sinsi ve kötü niyetli bir insan olduğunu gösterir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.