MASTERCHEF TÜRKİYE - Reyting TV

Sıradaki içerik:

1 Kasım Cuma Reyting sonuçları açıklandı!

e
sv

MASTERCHEF TÜRKİYE

312 okunma — 02 Kasım 2019 16:17
avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evlerimizin başköşesinin en önemli aksesuarı olan TV, ister istemez, hayatımızın bir parçası oldu.

TV kumandası kimde ise, ailenin diğer üyeleri de kumandayı elinde bulunduranın izlediği programları ister istemez izlemek zorunda kalıyor.

TV 8 kanalında yayınlanan “Masterchef Türkiye” programını göz ucu ile de olsa izlemek zorunda kaldım. Program yarışma formatında pasta, börek yapımı ile ilgiliydi. Üç tane Şef’in olduğu yarışma jürisi yarışmacıların yaptığı pasta, börek, çörekleri seçiyorlardı.

TV Programlarının halkı eğitmek ve ufkunu geliştirmek gibi bir görevleri vardır. Bu bağlamda yarışmacıların, ellerinin eldivensiz, başlarından kıl, tüy düşmesin diye bone takmaları gerekirken, açık baş ve çıplak el ile yiyecek pasta, börek, çörek yapmalarını yadırgadım.

Ayrıca jüri üyesi olan şeflerin, yarışmacılara karşı davranışları ise toplumsal adap ve edebe tersti. Yarışmacılara tepeden bakan tavırlar, düşmanın düşmana yapmayacağı tahkir edici söz ve davranışlar ile bağırıp çağırmaları hem yarışmacıları hem de TV başında beni rahatsız ediyordu.

Yarışmada derece ve isim yaparak daha iyi bir ücret ve CV ile iş bulmak ümidi ile binlerce insan arasından seçilen yarışmacılarda bu hakaretlere katlanıyorlardı.

“Ya sabır” çektiklerini her halleri ile belli eden yarışmacıların, yaptıkları börek ve çöreklerin lezzetli olabilmesi için olmazsa olmazı sevgilerini katık etmeleri içinde bulundukları haleti ruhiyeler nedeniyle mümkün değildi.

TV Programcıları, yönetmenleri; sizlere yapılmasını istemediğiniz davranışları başkasına yapmayın ve yapılmasına müsaade etmeyin…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.