Atıklar sanat eserine dönüştü- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Atıklar sanat eserine dönüştü- Güncel Haberler

e
sv

Menemen’de 2 Nisan Dünya Otizmliler Günü kutlandı- Güncel Haberler

01 Nisan 2022 17:40

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte özel öğrencilerle bir araya gelen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Otizm bir engel değil, farkındalıktır. Bizler otizmin farkındayız, onların her daim yanındayız” dedi.

 

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, Sabahat Akşiray Özel Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı. Programa, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ve eşi Filiz Pehlivan, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurumlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerin aileleri katıldı. Otizmli öğrencilerin söylediği şarkılara tüm davetliler eşlik ederken, düzenledikleri gösteri ise büyük alkış aldı.

 

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü ile duygularını paylaşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nü, Sabahat Akşiray Özel Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde (OÇEM) düzenlenen etkinliklerle kutladık. Öğrencilerin söylediği şarkılar ve düzenledikleri gösteriler bizleri çok mutlu etti. Slayt gösterisi esnasında kendilerini şaşkınlıkla izleyen OÇEM öğrencilerini görmek ayrıca bir keyifti. Çabaları ile kocaman bir alkışı hak eden tüm öğrencilerimizi sevgi ile kucaklıyor, her daim onların yanında olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

 

Dünyada her 68 çocuktan birisi otizmli doğduğuna dikkat çeken Pehlivan, “Pek çok hastalıkta olduğu gibi bu konuda da çare, erken tanı ile yoğun özel eğitimden geçiyor. Unutmayalım ki, otizm bir engel değil, farkındalıktır. Bizler otizmin farkında olmakla beraber, onların her daim yanındayız. Özel öğrencilerimizin yaptığı bu değerli çalışmaların, başkalarına da ilham kaynağı olmasını, hepimizin arzuladığı farkındalığı pekiştirmesini temenni ediyorum. Her zaman dediğimiz gibi, mesele birlikte olmak, birlikte anlamak” diye konuştu.

 

Özel öğrencilerle yakından ilgilenen protokol üyeleri, özel öğrencilere için daha çok destek verilmesi konusunda da fikir birliğine vardı. Program çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.