Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Komutanlar, Rütbe törenine katıldı - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Yalanın Tatlısı; Benim Tatlı Yalanım

e
sv

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Komutanlar, Rütbe törenine katıldı

217 okunma — 30 Ağustos 2019 12:49
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

hulusi-akar-haberleri
malatya oto kiralama

Türk silahlı kuvvetlerinde bir üst rütbeye terfi eden personelin aşama işaretleri dün milli savunma bakanlığında düzenlenen törenle verildi.
Bakan Hulusi Akar, Genelkurmay başkanı orgeneral Yaşar Güler, Kara kuvvetleri komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava kuvvetleri komutanı orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz kuvvetleri komutanı Oramiral Adnan Özbal ve yanı sıra Bakan yardımcıları’nın da katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal marşı’nın okunması ile başladı.

bakan-akar-rutbe-torenine-katildi

Bakan Hulusi Akar, Silahlı kuvvetlerimizin operasyonlarıyla şehit ve gazilerinin kanlarını, onların yakınlarının gözyaşlarını yerde bırakmadığını söyledi, “Bu yapılan gayretler sayesinde bayrağımız dalgalanmaya devam edeceğini, 82 milyon vatan evladı kutsal vatan topraklarında rahat ve huzur içinde yaşamlarını sürdürmeye devam edecek” dedi.

Bakan Törende Bölgesel konularada değindi.

Törendeki konuşmasında bölgesel konulara değinen Bakan Akar, tayin ve terfilerin de askeri personel açısından önemli olduğunu belirtti. Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan kararların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından yürürlüğe girdiğini anımsatan milli savunma bakanı Hulusi Akar, “Terfiler ve tayinler bu şekilde gerçekleşti. Bir takım yorumlar ve değerlendirmelerin bu temelde olması gerekir. Bunun dışındakiler gerçeği yansıtmıyor” diye konuştu.
Rütbe arttıkça görev ve sorumlulukların da arttığına dikkati çeken Bakan Akar, personelin görevlerini yaparken bir önceki günden daha fazla çalışmalarının gerektiğini vurguladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugüne kadar karada, havada ve denizde, vatanının ve milletinin güvenliği ve huzuru için elinden gelen ne varsa yaptığını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini belirten Bakan Akar, “Bu asil milletin egemenliği, bağımsızlığı ve güvenliği için yapılması gereken neyse yapacağız” ifadesini kullandı.

Bazıları tarafından gündeme getirilen “Bakan Akar kendisine komutanım diye hitap edilmesini istiyor”

Bazı insanlar tarafından gündeme getirilen “Bakan Hulusi Akar kendisine komutanım diye hitap edilmesini istiyor” iddialarına da atıfta bulunan Bakan Akar, “Bazı enteresan konular gündeme getiriliyor bunu anlamak mümkün değil” dedi. Salondakilere “Benden böyle bir şey duyan var mı” diye soran Bakan Akar, aldığı “Hayır” yanıtı üzerine şu açıklamalarda bulundu:
“İsteyen ‘Bakan’, isteyen ‘komutanım’ diyor. Askeri çevrede arkadaşlarımız arasında bir alışkanlık var, 49 seneden beri beraberiz. Bazı arkadaşlarımız ‘komutanım’, bazı arkadaşlarımız ‘bakanım’ diyor. Bizim etkinliğimizi, caydırıcılığımızı, saygınlığımızı, birlikteliğimizi, beraberliğimizi olumsuz yönde etkilemek için çalışan bir grup var. Bu konuda herkesin bilinçli olması lazım. Cumhuriyet tarihinde şimdiye kadar yapılmayan sayıda operasyonu şu anda yapıyoruz. Kıbrıs harekatında yapılan 211 sorti var. Hava Kuvvetlerimiz sadece son üç ayda 814 sorti yaptı. Bu nedenle bu ıvır zıvır işlerle uğraşanlara el insaf diyoruz. ‘Bakanım’ mı desin ‘komutanım’ mı desin diye ne telkinimiz ne tercihimiz ne de aklımızda böyle bir problem sahası var

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.