http://wannawatches.com/
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”- Güncel Haberler
Sanko Enerji “Enerji Verimliliği” kitabına sponsor oldu- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Sanko Enerji “Enerji Verimliliği” kitabına sponsor oldu- Güncel Haberler

e
sv

Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”- Güncel Haberler

135 okunma — 17 Haziran 2021 16:00

Kültürel miras bilincinin kazandırılması amacıyla okurlarıyla buluşmaya devam eden Milliyet Arkeoloji Dergisi, Haziran sayısı ile okurlarını yine tarihi bir keşfe çıkarıyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin üçüncü sayısına Milliyet Gazetesi okurları 20 Haziran Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.

 

 

Yaşamın gündelik temposu içinde okurlarına nefes alma alanları yaratan Milliyet Gazetesi, Arkeoloji Dergisi ile keşfetmeye meraklı okurları ile birlikte çocukları tarihi bir dünya ile buluşturuyor. 

 

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 20 Haziran Pazar günkü üçüncü sayısında; Topkapı Sarayı Harem Dairesi’nde ilk kez ziyarete açılacak bölümleri tüm detaylarıyla işliyor. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli arkeolog, Hititolog ve dilbilimcilerinden A. Muhibbe Darga’nın hayatını mercek altına alırken yerleşik yaşamın ilk izlerini taşıyan Çatalhöyük’ün şaşırtıcı yolculuğuna çıkarıyor. Roma döneminde de büyük önem kazanmış ve beş bin yıllık tarihiyle bir yerleşim yeri olan Sille, İstanbul’dan Kudüs’e uzanan hac yolu üzerindeki tarihi izleriyle okuyucuyu yeni bir dünyaya götürüyor.  Meçhul zenginlik Anaia ise 800 yıl önce bu topraklarda gezinmiş kadim insanlardan kalma gerçekleri paylaşıyor. 

 

Milliyet Arkeloji her yeni sayısında güncel arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili film ve kitaplara kadar yine birçok farklı konuyu mercek altına almaya devam ediyor.

 

20 Haziran Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik uygulamalarından da erişilebilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

dans kursu.jpg

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.