MUCİZE DOKTOR 30. BÖLÜMDE NELER OLDU? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova 65. Bölüm’de Neler Oldu?

e
sv

MUCİZE DOKTOR 30. BÖLÜMDE NELER OLDU?

1706 okunma — 26 Eylül 2020 12:27
Ali'nin doktorluğunun sorgulanması onu çok üzdü. Bir katil olmadığını anlatmak için elinden geleni yaptı. Adil hocanın hastalığı en çok Ali'yi etkiledi. Acil ameliyata girmesi gereken Adil hocanın kızı Ferda geldi ve bu ameliyat için gerekli imzayı vermedi.

Mucize Doktor 30. bölüm yine çok hızlı bir şekilde akıp geçti. Bu sezon geçen sezonkinden daha yoğun ve daha hızlı bölümler geldiğini söylemek istiyorum. Bölümün ne ara başlayıp ne ara bittiğini anlamıyoruz bile. Bu kısmen iyi, kısmen kötü bir durum. Aralıklarla izleyenler için kötü ama kanal değiştirmeden izleyenler için iyi bir durum. Açıkçası bölümün yarısında izleyiciye beklenen verildi fakat kalan kısmında izleyiciyi şaşırdı.

MUCİZE DOKTOR 30. BÖLÜM! KATİL DOKTOR

Ali Vefa’ya yaşadığı dava şokundan sonra en yakın isim tabiki Nazlı’ydı. Nazlı ne olursa olsun Ali’ye destek olmak için elinden geleni yaptı. Güzel bir kahvaltı ve ardından kahkahalar Ali’ye iyi geldi. Ali bir an Nazlı’dan önce nasıl yaşadığını düşünmeye başladı. Nazlı Ali’in bu söylediklerinden sonra epey duygulandı. Nazlı Ali’yi güldürmek için burnuna kırmızı bir top takınca Ali palyaçoları hatırladı ve çok korktu. Nazlı bir telaşla kırmızı topu dışarı fırlatınca bir teyzenin kafasına denk geldi ve ortalık karıştı. İşe gitmek için evden çıktıklarında Nazlı ve Ali binanın duvarındaki ‘katil doktor’ yazısını gördü. Nazlı temizleteceğine söz verip Ali üzülmesin diye uğraştı. Gerçekten Ali gibi bir insan nasıl katil olabilir ki? Kıvılcım’ın bebeği olay olmaya devam ediyor. Ferman onu eve almak istiyor fakat Beliz buna izin vermiyor. Kardeşiyle yüzleşmeye henüz cesareti yok. Ali ise bebeğe ağabeylik yapmaya kararlı. Yasal olarak en mantıklısı bebeğin ablasında kalması.

MUCİZE DOKTOR

EYVAH EYVAH

Berhayat’a gelen bir hastanın gönül işleri yürek hoplattı. Avukat beyimizin yanında telaşla gelen kadının avukatın karısı olmadığı anlaşılınca Doruk’a eğlence çıktı. Durumu toparlamak ve avukatın karısını olaya hazırlamak yine Nazlı’ya kaldı. Bu bölüm Doruk ve Nazlı beraber iyi iş çıkardılar. Avukatın yüz yüze kaldığı ağır şartlara sevgilisi dayanamayıp kaçınca avukata bakmak yine karısına kaldı. Üstelik uzun süredir hamile kalmayı bekleyen ve tedavi gören karısı hamileydi.

 

Doruk karakterinden sonra beni şaşırtan bir başka karakter Demir oldu. Neden? Doruk’tan sonra Demir’i pez az görür olduk. Üstelik bu bölümde işe geç gelmesi ve Tanju’dan işittiği azar da cabası. İki işi birden aynı anda yapmak onun için çok zor. Yetişemiyor. Uykusuz ve verimsiz kalıyor. Ona en büyük destek te Açelya’dan geliyor. Doruk Ferman’a Demir’in uyuduğunu söyleyince Nazlı hemen Doruk’a kızdı. Savunmaya geçti. Doruk belki de kendini affettirmek için klinikte Demir’e yardımcı oldu. Demir’in klinikteki bir diğer yardımcısı da Açelya’ydı.

ADİL HOCAM KURTULACAK! BU AMELİYATI YAPIYORUZ.

Adil hocanın bu hafta hiç görmediğimiz bir yüzünü gördük. Söz verdiği gibi Ali’nin yaptığı hata üzerine istifasını Tanju’ya verdi. Tanju istifanın masasında olduğunu bilmeden Adil hocaya istifa için  baskı  yapıp durdu. Adil hoca hastaneye vedasını etti. Halüsinasyon görmeye başladı. Hastane koridorlarında maskeli gördüğü küçük kız Adil hocanın kendi kızıydı. Yere yığılıp bayılan ve kusmaya başlayan Adil hoca başta Selvi olmak üzere hepimizi ve hastanedekileri çok üzdü. İlk müdaheleden sonra Ferman, Tanju ve Beliz Ali’ye durumu açıklamaya çalıştılar. Tabi bundan önce Ali’ye durumu belli etmemek için çok çaba sarf ettiler. Ferman zorlanınca tak diye söyleyiverdi Adil hocanın beynindeki tümörü. Ali Vefa hemen kendini kapatıp çözümler bulmaya çalıştı. Onu yatıştırmak ta Nazlı ve Doruk’a düştü. Odaya kapanan Ali’yi Nazlı çıkaramayınca onu çıkarmayı Doruk denedi ve başarılı oldu. Doruk Adil hocayı ve kendisini neler beklediğini anlattı. Önce sık sık sonra azalan ziyaretler, bakımevi… Bunları anlatırken gözleri doldu ve sonrasında tek kalınca kasıldı ve ağrılarla baş başa kaldı. Belli ki Doruk’un tümörlü ve hasta bir yakını var. O yüzden ameliyattan sonra da Adil ve Ali’yi neler beklediğini çok iyi biliyor. Oldukça zor bir süreç onları bekliyor. Doruk şu sıralar bence cerrahinin yıldızı.

ADİL HOCAMIN KIZI

MUCİZE DOKTOR

Adil hoca tıbbi vekaletini Ali’ye verdi. Bilinci yerine gelince ameliyat olmak istemediğini söyleyen Adil hoca şaşırttı. Ali ameliyat konusunda ısrarcı oldu. Ferman’ın tahmini tutunca yapacak bir şey kalmadı. Adil hoca Ali’ye verdiği tıbbi vekaleti ameliyat olmak istemediği için geri çekti. Tanju ameliyata vekaletin geri çekilmesinden dolayı izin vermedi. Geriye tek çare Adil hocanın 1. dereceden yakını olan kızının izni kaldı. Beliz çocukluk arkadaşı olan Ferda’yı aradı ve Türkiye’ye çağırdı. Havaalanından ambülanslarla karşılanan ve alınan Ferda hastaneye yetişti. Yetişti ama tavırları bir garipti. Aşırı rahattı. Bu rahatlık herkesin gözüne baktı. İmzayı bir türlü atmadı. Babasını gördü. Gözleri doldu. İmzayı atmayacağını söyledi. Ameliyata izin vermedi. Muhtemelen kendisi de doktor ve ameliyattan sonra neler olacağını bildiği için babasının o duruma düşmesini istemiyor. Onunla vedalaşmaya gelmiş. Amacı imza değilmiş yani.

MUCİZE DOKTOR REYTİNGLERİ

Mucize Doktor bu hafta 7.98 reytingle totalde ikinci. 1. olan Bir Zamanlar Çukurova ise 8 küsür reytingle zirvede. Bu sezonda Mucize Doktor ve Bir Zamanlar Çukurova 1. olma konusunda çarpışıyor. Geçen sezondan bu sezona kalan ve en başarılı devamı gerçekleştiren bu iki dizi bölümlere göre birinciliği paylaşıyor. Ferda eğer Ali’ye sorun çıkarırsa ve Adil de diziden çıkarsa reyting düşer. Bir Zamanlar Çukurova ekibine kattığı çok kıymetli yeni oyuncularla şu sıra dikkat çekiyor. Mucize Doktor da yeni karakterlerle döndü fakat var olan karakterler ölüyor. Kıvılcım’dan sonra Adil de ölürse Bir Zamanlar Çukurova birinciliği temelli ele alır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.