Mucize Doktor 4. Bölüm Analizi - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova’da Bu Hafta Neler Oldu? Yamanlar Ne Yapacak?

e
sv

Mucize Doktor 4. Bölüm Analizi

365 okunma — 04 Ekim 2019 13:00

Mucize Doktor yayınlanan son bölümüyle yine kalplere dokunmayı başardı. Ali Vefa ve fark etmese de onun romantik kalbi tekrar Nazlı’nın fethetti. “Duygusal acı sinirleri uyarır.” repliği ve “Ben aptal değilim.” repliği ise bölümün bombalarıydı. Evet Doktor Ali Vefa sen aptal değilsin. Hatta o kadar aptal değilsin ki bu seni kıskanmalarına bile neden oluyor. Ferman ise bu bölümde bize bambaşka bir yüzünü gösterdi. Beliz tarafından yine kırıldı yakışıklı doktorumuzun. Bana öyle geliyor ki Ferman bizi şaşırtmaya devam edecek. Daha şimdiden 1. bölümdeki Ferman ve son bölümdeki Ferman arasında net fark var. En azından artık Ali’ye güveniyor.

Mucize Doktor 4. Bölümünde Neler oldu?

Ego kokan sevgili bölüm başkanımız Tanju ise Ferman’a mecburen “Evet.” demeyi seçti. Kıvılcım’ın etkisi göz ardı edilemez tabi ki. Kabul edelim ki dizinin uyanığı Kıvılcım olsa da bu bölümde Demir ve Açelya’ya özellikle Açelya’ya daha fazla kızdık. “Nazlı için buradayız.” ne demek Açelya ne yaptın sen? Keşke de gelmeseydiniz o davete. En azından Ali’nin canı sıkılmazdı. Ferman’ın yemeğe gelmesi bölümün en tatlı kısmıydı bence. Dilerim Açelya’ya sağlam bir fırça atar. Çok üzgünüm Açelya bu şekilde zengin doktorumuz şanslımız Demir’i kazanamayacaksın. Zaten bunun farkındasın ve öfken ondan.

İleride Ferman ve Ali iş birliği yapacak gibi geliyor bana. Hatta zamanla Ferman en çok Ali’ye güvenecek. Yolun ortasında karaciğer açıp pıhtıyı alabilen bir doktordan bahsediyoruz sonuçta. Nazlı ise kedi gibi Ali’nin etrafında dolaşmaya devam eder kesinlikle. Nasıl da üzüldü Ali’nin ona kırıldığını anlayınca. Ah Ali evet kimseye güvenme ama Nazlı’ya güvenebilirsin. Bunu anlaman biraz zaman alacak sanırım. Adil hocamız bu bölümde kurulda biraz daha ağırlığını gösterebilirdi diye düşünüyorum. Bir hastayı göz göre göre ölüme yolladılar. Hastane kurallarına Beliz bile müdahale edemedi. Yine Ferman’ı kırdı. Bu statü farkı onları daha çok zorlayacağa benziyor. Umarım atlatabilirler çünkü yakışan bir çift onlar. Sürprizlerden hoşlanmayan Ali Vefa sürpriz bir aşkla karşılaşırsa ne yapar acaba? Bu aşk Nazlı olur başkası mı olur onu bilemem ama bir aşk olacağı kesin. Ayrıca ilerleyen bölümlerde diziye yeni bir kadın karakterin gireceği konuşuluyor. Bu yeni karakter ve Nazlı arasında bir çatışma olursa tadından yenmez bence. Ali’yi kıskanan bir Nazlı’nın herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Tabi Ali Vefa’nın seçimi kim olur orası muallak. Hadi bir sonra ki bölüm gelsin şahsen merak halindeyiz.

 


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.