Mucize Doktor 5. Bölüm Analizi - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova yeni bölümünde neler oldu?

e
sv

Mucize Doktor 5. Bölüm Analizi

263 okunma — 11 Ekim 2019 10:42
mucize-doktor-yeni-bolum

Ali Vefa bakışlarıyla hepimize ne kadar içinin titrediğini gösterdi. Adil hoca gibi biz de Ali’nin Kerem’i görünce nasıl bu kadar sakin kalabildiğine şaşırdık. Bu sakinliğin sebebi Tanju’ydu. Ali artık ne kadar korktuysa sadece işine odaklanmak istedi. Sakin gibi görünse de aslında

içinde ne fırtınalar koptuğunu biz gözlerinden anladık. Yol bitmez Doktor Ali Vefa. Her zaman bir umut vardır. Sen nasıl bir “İyi ki varsın.” demekle bu hâle geldiysen Kerem de senin bir bakışınla kendine gelecek. Bu bölümde özellikle çocuk oyuncularımızın başarısı hepimizin beğenisini topladı. Ferman’a gelecek olursak, bir işler karıştırdığına emin olduk. Ankara’ya kongreye gittiğine zaten şahsen inanmamıştım. Gülin’in telefon görüşmesi de bunu doğruladı. Güneş’in çabaları ise bir ayrı güldürdü beni bu bölümde. Kimse gitmek istemediği bir tanecik hemşiremizin provasına. Çok şükür Açelya yetişti imdadına. Güneş’in Gülin’le arasını yaparlar umarım. Gülin’in fazla naz yapmaması gerekiyor artık bence. Ali’nin Kerem için koca koca kitaplara dalmasına ne demeli peki. Helal olsun sana doktor. Ne yaptın ettin bir çare buldun Kerem’e. Bulur bulmaz Ferman’a koşması da ayrı bir güzel sahneydi bence. Ferman yavaş yavaş Ali’ye alışıyor gibi ne dersiniz? Bölümün en güzel sahnesi ise Şeker Portakalı sahnesiydi. “Hoşça kal ağabey.” hepimize dokundu. Gözlerimiz doldu. Kerem de sanki kan çekmiş gibi pek sevdi Ali ağabeyini. Ali sevilmeyecek gibi değil ama sen de haklısın Kerem’cim. Tabi burada Ali’nin birden Kerem’e hastalığını nasıl söylediğini hatırlatalım. Ona rağmen bir bağ kuruldu aralarında. Adil hocanın buradaki payını da unutmayalım.

Bu bölümde en çok üzüldüğüm karakter ise Nazlı. Ferman’a karşı hâlâ bu kadar hassas olması benim çok dikkatimi çekiyor.

Ali’ciğimiz ise Nazlı’yı mutlu etmek istiyor. Bilmiyor ki Nazlı ona değil Ferman’a sevindi. Ne olursa olsun önümüzdeki bölümlerde Nazlı’nın bu hassasiyeti kırılacak bence. Yani öyle olmalı. Nazlı ve Ferman biraz zorlama bir ilişki olur çünkü. En azından Beliz varken. Beliz demişken Kıvılcım ve Tanju’yu anmadan olmaz. Kılıçlar çekildi yine. Muhteşem ikili Beliz’ i de Ali’yi de rahat bırakmayacak gibi. Ben seviyorum bu ikilinin zekâlarını kullanmalarını. Sürekli bir plan hâlindeler. Duvara toslayacaklar ama bakalım ne zaman? İşleri elbet karışacak. O zaman ne yaparlar merak ediyorum. Adil hocamızı operasyonda görmek te bu bölüm beni mutlu etti. Ali’yi en iyi anlayan o. Ferman ve Nazlı Ali’yi sakinleştiremeyince boşuna aramadılar Adil hocayı. Döner ve oyuncak neşter yetti Ali Vefa’ya. Önümüzdeki bölüm yine bir çocukla ilgilenecek doktorumuz. Fragmandan onu anlıyoruz. Hadi yeni bölüm gelsin ve Ali’ye hem gülüp hem ağlayalım.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.