MUCİZE DOKTOR’UN YENİ SEZONU BAŞLADI - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova Yeni Bölüm, Reytingleri Kasıp Kavurmaya Başladı!

e
sv

MUCİZE DOKTOR’UN YENİ SEZONU BAŞLADI

1341 okunma — 18 Eylül 2020 17:31
Berhayat Hastanesi'nde çıkan yangın yürekleri hoplattı. Ağır yaralı olan Kıvılcım ve onun bebeği arasında kalan Ali Vefa bebeği seçti ve onu kurtardı. Bu onun başına çok büyük bir dert açtı. Büyük panikte Nazlı'yı merak eden Ali Vefa, Nazlı'ya kavuşunca birden onu öpüverdi.

 

Geçtiğimiz sezonu başarıyla tamamlayan Mucize Doktor yeni sezonuna başladı. Oldukça hızlı ilerleyen bir bölümle başlangıç yaptık. Bölümün nasıl başlayıp nasıl bittiğini anlamadık bile. Yeni karakterleriyle bizleri karşılayan Mucize Doktor bu sezon da dikkat çekecek gibi görünüyor. Bölümün başındaki gerilimli adliye sahnesi hepimizi merak ettirdi. Sonra geriye sardık ve neler olduğunu görmüş olduk. Başta her şey yolundaydı ama…Hatta Ali Vefa’nın Nazlı’yı öpme çabası ve bunu herkese açıkça sorması güldürdü. Doğru. Sevgiden güzel şey var mı?

İŞİN ASLI

Acil her zaman ki gibi doluydu. Trafik kazasıyla gelen iki arkadaş bizlere ters köşe yaptı. Arkadaşını çok merak ediyormuş gibi yapan adam meğer arkadaşını bagaja koymuş ve ailevi sebeplerden dolayı intikam almaya çalışıyormuş. İntikamı için de Kıvılcım ve Nazlı’yı kullanınca olaylar karıştı. Kazan dairesine kaçırılan Kıvılcım ve aniden ortadan kaybolan Nazlı hastanede panik yarattı. Adamın ne işler çevirdiğiniyse yine Ali Vefa anladı. Ameliyat olmak üzere olan hastanın beynindeki travmaların hepsi aynı boyutta olunca kazada adamın bagajda olup hep aynı yerden aynı şiddette darbe aldığını çözdü. Bunun üzerine Kıvılcım ve Nazlı’yı kaçıran adam hastanede aranmaya başladı. Arandığını fark eden adam Kıvılcım’la kazan dairesine kaçtı. Kıvılcım karnı burnunda haliyle bebeği için akıttı gözünün yaşlarını.

YANGIN VAR!

Hastanede birden büyük bir gürültü duyuldu. Ani ve gürültülü bir patlama. Kazan dairesindeki kaçaktan dolayı hastanenin bazı kısımları oldukça büyük hasarlar aldı. En büyük hasar manevi. Kıvılcım tam kazan dairesinden kaçacakken patlama oldu ve Kıvılcım kaçamadı. Haliyle olan Kıvılcım’a ve bebeğine oldu. Belki de yapılabilecek en büyük eleştiri Kaçıran adam sağken nasıl oldu da Kıvılcım öldü? Sonuçta Kıvılcım tanınmayacak hale geldi. Bu sırada aynı adam Nazlı’yı bayıltıp bir odaya kilitlediği için Nazlı da kolay kurtulamadı. Ali Vefa Nazlı’yı bulmak için elinden geleni yaptı. Onu bulmak amacındayken farkında olmadan Kıvılcım ve bebeğine denk gelmiş oldu. Hastanede oldukça fazla yaralı vardı. Üstün bir çabayla herkes çalıştı. Tabi Ali Vefa’nın aklı Nazlı’daydı. Ali Vefa bulduğu yaralıları acile götürürken birden ona Nazlı seslendi. Ali Vefa koşarak ona gitti ve hiç yapamayacağı bir şeyi yaptı. Ali Nazlı’yı öptü. Buna ikisi de şaşırdı ama oldu.

MUCİZE DOKTOR

ARTIK SEN DE HERKES GİBİSİN

Kimliği belirlenemeyen hamile doktor acil ameliyata alındı. Bu Ali Vefa’nın en büyük sınavlarından biriydi. Ali Vefa’ya gebe olan kadını kurtarması gerektiği söylense de Ali Vefa bunu yapmadı. Vücudunun büyük bir kısmı yanacak ve çok acı çekecek olan kadını değil de onun bebeğini kurtardı. Durum böyle olunca kuraları ihlal etmiş oldu. Mahkeme sahnelerinin sebebi de belli oldu. O ağır yaralı kadın Kıvılcım’dı. En büyük yıkımı yaşayan Beliz ve Tanju oldu. Ali Vefa Ferman’dan yardım istedi. Ferman Ali Vefa’ya o kadar ağır ama o kadar doğru ve güzel şeyler söyledi ki. Haklıydı. Ali’nin artık kendi başının çaresine bakması gerekiyordu. Herkesle eşit olmak istemişti. O zaman herkes gibi hatalarıyla kendi yüzleşmeliydi.

MUCİZE DOKTOR

HOŞÇA KAL KIVILCIM

Kıvılcım yeni sezonda bizleri çok şaşırttı. Tanju’nun dediği gibi onda çok büyük bir değişim vardı. Hormonlardan dolayı mıdır nedir? Pamuk gibi güleç bir kadın vardı karşımızda. Beliz’le tüm samimiyetiyle konuşuyordu artık. Bir gün Beliz’in kardeşini seveceğinden emindi. Kendisiyle konuşmaya gelen Ali Vefa’ya bile o kadar güzel davrandı ki. Bebeğine onun da dokunmasını, sevmesini istiyordu. Artık bebeğinden başkasını düşünmeyen bir Kıvılcım vardı. Anne Kıvılcım. Özge ÖZDER kadrodan ayrıldı. Emeğine sağlık diyor ve başarılar diliyoruz. Tam da sevmiştik. Yarım kaldı Kıvılcım. Yaşasaydı nasıl olacaktı? Hep merak edeceğiz. ELVEDA SANA HIRS KRALİÇESİ…

HOŞ GELDİN DORUK

Biliyorsunuz bu sezon aramıza Hakan Kurtaş ve Seda Bakan katıldı. Şimdilik Hakan Kurtaş’ı gördük. Doruk hastaneye olaylı bir şekilde girdi. Asistan olarak değil, hasta olarak. Kolunu kazada kesen Doruk’un aslında cerrahi asistanı olduğu sonradan ortaya çıktı. Hatta daha önce orduda görevliymiş. Asker kökenli olduğundan geç kalması dikkat çekti ama acildeki krizde iyi performans gösterdi. Hatta Demir’le bir yarış içine bile girebilir sonraki bölümlerde. Uğur getirdiği söylenemese de olay yaratacağı kesin. Bakalım Seda Bakan nasıl bir karakterle gelecek?

Mucize Doktor 29. bölümüyle 7.61 reytingle totalde 2. oldu. Diğer dizilere nazaran oldukça iyi bir açılış yapan dizinin bir üstünde yani ensesinde her zaman olduğu gibi Bir Zamanlar Çukurova  vardı.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.