İlk Genel Kurulunu Yapan YABİSAK Yeni Yönetimini Seçti- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

İlk Genel Kurulunu Yapan YABİSAK Yeni Yönetimini Seçti- Güncel Haberler

e
sv

MÜSİAD İzmir, Yeni Üyelerle Büyüyor- Güncel Haberler

01 Nisan 2022 12:10

MÜSİAD İzmir Şubesi, başkan Bilal Saygılı ve yönetim kurulunun katılımıyla yeni üyelerle tanışma ve hasbihal toplantısı düzenledi.

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Bilal Saygılı, yeni üyelerle tanışma toplantısında yaptıkları faaliyetleri, projeleri ve İzmir’deki çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

MÜSİAD’ın bereket kapısı olduğunu dile getiren başkan Saygılı, maddi ve manevi anlamda güçlü Müslüman olmanın MÜSİAD’ın şiarlarından biri olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

 

“MÜSİAD İzmir olarak ailemiz her geçen gün büyüyor. MÜSİAD’ımız 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da 12 güzel insan tarafından rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın tavsiyesi ile kuruldu. Anadolu sermayesinin helal kazancıyla Türkiye ekonomisinde artık söz sahibi olması gerekiyordu. O gün hayal gibi görünen MÜSİAD’ın bugün geldiği noktada yalnızca Türkiye’de değil gönül coğrafyamızda, Afrika’da, Türki Cumhuriyetlerde ve daha birçok yerde temsilcilikleri, şubeleri var. Bugün yurt içinde 83 irtibat noktasında, yurt dışında 81 farklı ülkede toplamda 164 nokta ile hizmet veren MÜSİAD, dünyanın sayılı iş platformlarından biri durumunda.

 

Sultan Alparslan’dan Çaka Bey’e, Selçuklu’dan Osmanlı’ya tevarüs eden ahilik kültürünün günümüzdeki karşılığı MÜSİAD’dır. Biz modern ahilik kurumuyuz. Helal kazanç, dürüst ve ilkeli ticaret, adaletli anlayışla toplumumuzu yoğuran bu birliktelik MÜSİAD’ın da mayasını oluşturur. Anadolu’dan topladığı medeniyet tohumlarını yeryüzüne eken bir bereket kapısı olmaya devam ediyoruz. Kardeşlik hukukumuzla kurduğumuz gönülden birlikteliğimizi en büyük zenginliğimiz olarak görüyoruz. Yeni üyelerimizle daha da büyüyor ve güçleniyoruz. Rabbimize hamdolsun, bahtımız açık olsun!”

 

Toplantıda söz alan yeni üyeler, kendilerini tanıtarak MÜSİAD’a üye oldukları için maddi ve manevi mutlu olduklarını belirttiler. Tanışmanın ardından toplantı, dilek ve temennilerle sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.