Mersin escort

Sıradaki içerik:

Tarafsız Tartışma Pek Yakında Reyting Tv’de

e
sv

O Evlatlar Analarının kucağına gelecek

BCm5T.jpg
annelerdireniyor,Anneler Direniyor,

Ağalar, Paşalar, kadınları Ayşe, Fatma diye ayıramazsınız. Kadınları, Pazartesi, Salı, Cuma kadınları, anneleri diye de ayıramazsınız. Anneleri, bölgelere, ırklara göre de ayıramazsınız. Anne her yerde annedir. Anneliğin siyasi tarafı olamaz, olmamalıdır. Anneliği, solcu anne, sağcı anne, kürt anne diye de ayıramazsınız. Anneler konu evladı ise, yakmalı, yıkmalı, ayaklanmalı, oynatmadık taş kalmamalı, bırakmamalı.

Herkes, konu evlat, anne olunca aslan kesilmeli diyeceğim ama maalesef ülkede, siyasi kimliklerinin arkasına saklanan, sırf kürt diye ya da laz ya da alevi diye kulaklarını tıkayan, görmezden gelen, kendilerini kültürlü, elit, akıllı zanneden densizler var.

Bu ülkede sanatçılar var, o küçümsedikleri hatta hor gördükleri etnik kesimlerdeki anneleri, hatta çocukları görmezden gelen pabucumun sanatçıları var.

Görsel ya da yazılı basında, adı gazeteci olan fakat ahlak kurallarından bihaber, sözde Adalet, hukuk peşinden koşanlar, söz konusu Kürt anne, Kürt çocuk olunca seslerini kısıp, pus pus oturuyorlar. Ağaçlar için, kedi, köpekler için medyayı ayağa kaldıranlar, neden ve kimden korktukları için seslerini çıkartmıyorlar.

Eğer bu ülkede adalet işleyecekse, bu anneler için kılını bile kıpırdatmayan, siyasi kimliklerinin arkasına gizlenen, sanatçı ya da şaklabanlar için işlemeli. Koklamaya bile kıyamadığınız evlatlarınızı,9 ay karnında taşı, besle, büyüt ondan sonra lanetin biri çıkıp gelsin, kandırsın elinizden çekip alsın, siz hasretiyle yanıp kavrulun. Şimdi Diyarbakır’da evlatlarını geri isteyen anneler ve babalar.

Düşünün O dağlara kaçırılan ya sizin evlatlarınız olsaydı, siz ne yapardınız.

Hep beraber bağırma zamanı, terörün yakasına yapışma zaman, o evlatlar geri gelecek, getireceksiniz deme zamanı.


ResimLink - Resim Yükle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.