ÖCÜ MÜ GELİYOR? ACI MI GELİYOR? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

BAY YANLIŞ 1. BÖLÜM

e
sv

ÖCÜ MÜ GELİYOR? ACI MI GELİYOR?

515 okunma — 30 Haziran 2020 17:09
avatar

Hasan KAYA

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kose-yazilari
malatya oto kiralama

AK Partili Bayan Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in şahsında yıllar öncesinde Merve Kavakçı’ya yapıldığı gibi, Meclisin çatısı altında başörtü ve başörtülü bayanlara karşı kin ve nefret ile acımasız bir linç kampanyası başlatıldı. Meclisten fitili ateşlenen bu linç kampanyası, basın yayın ve sosyal medya üzerinden de çirkinleşerek devam etti ve halen de ediyor.

Sözde Kadın Ve İnsan Hakkı Savunucuları!

Bunun yanında kadın ve insan hakları savunucusu olduğunu iddia edenler, konu başörtü ve başörtülü bayanlar olduğu zaman görmezden gelme, yok sayma gibi kronikleşmiş alışkanlıkları ile ikiyüzlü, samimiyetsiz çifte standart davranışlarında zaman içinde hiçbir değişiklik olmadığını, bu günde aynen devam etiğine şahit oluyoruz.

Her Konuda Sokağa Dökülmeye Vesile  Arayanlar, Konu Başörtüsü Olunca,3 Maymun

Başka zamanlar da sokağa çıkmak için olur olmaz olayları bahane edip sokaklara dökülenlerin başörtü konusunda susmaları, söylediklerinde ve savundukları fikirlerinde ne kadar samimiyetsiz olduklarını göstermektedir. Bunun yanında başörtüsüne karşı kinini gizleyemeyen çığırtkanlığı meslek, meşrep ve mezhep edinmiş marjinal gruplar ise başörtü ve başörtülülere karşı kin ve nefretlerini kusmak için fırsat bu fırsattır diye saldırmaya ve İslami esasları aşağılamak için birbirleri ile çirkinlik yarışmasına başlıyor olmaları ise olayın başka bir yüzüdür.

Başörtülü olduğu ve “ Kadın dernekleri üzerinden terörü meşrulaştıramazsınız”

Dediği için saldırıların hedefi olan AK Partili Bayan Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in, insanlığı, efendiliği, sabrı, hoşgörüsü, üslubu ve takdir toplayan insani davranışları ile halk arasında sevilen ve takdir edilen bir siyasetçi olduğu için halkın neredeyse bütünü tarafından tarafın sahip çıkılıyor.

Bunun içinde başörtüsü ve başörtülü bayanlara yapılan saldırılar toplum tarafından kabul görmediğini gören marjinal düşünenler sosyal medya hesaplarından : “ Senin sesin bir kere kadına benzemiyor nasıl olacak bu iş” ve “ İmam hatip hukuk fakültesinden mezun olursan ancak bu kadar beyin çalışır. Türbanı çıkarda azıcık bıngıldağın güneş görsün” gibi ahlak dışı, görgü kurallarından ve genel kültürden yoksun, yorumları ile cehaletlerini ve insanlıktan nasiplenemediğini gösteren cahilce paylaşımlar yapmaya devam ediyorlar.

“ Senin sesin bir kere kadına benzemiyor nasıl olacak bu iş”

Diye kendilerince toplumca sevilen sayılan ve dik duruşu ve samimi davranışları ile büyük takdir toplayan Bayan Milletvekiline hakaret ettiğini, aşağıladıklarını zannedenler aslında kinlerinde kendilerinin boğulduklarının farkına dahi varamıyorlar.

“ İmam hatip hukuk fakültesinden mezun olursan ancak bu kadar beyin çalışır. Türbanı çıkarda azıcık bıngıldağın güneş görsün”  diye yaptığı paylaşım ise paylaşanın cehaletinin derecesini gösterdiği için üzerinde durulmayacak kadar saçmalık abidesi olarak sosyal medyada trend yaptı.

Sanatçıların arasında da başörtüsü ile ilgili ilginç söz düelloları ile tartışmalar yaşanıyor ki, evlere şenlik… Çocuğuma başörtülüleri gösterip öcü geliyor diye korkuttuğunu söyleyen bir sanatçıya başka bir sanatçımızın:  “ Para için soyunanların, Allah için giyinenlere laf söylediği iğrenç bir çağda yaşıyoruz …” diye cevap vermesi neredeyse bütün tartışmaların ve konun özeti oldu.

Artık insanları rahat bırakın… İsteyen istediği gibi düşünsün, yaşasın, istediği gibi giyinsin. Başını örtsün veya açsın. Bu kişinin insan olmasının bir sonucu ve en doğal hakkıdır. Aksini düşünmek, bir insanın neresini açıp neresini kapayacağına söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değildir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.