OLUVERSİN GARİ - Reyting TV

Sıradaki içerik:

2021’in İlk Yarısında Türk Oyun Sektörü 236 Milyon Dolar Yatırım Aldı- Güncel Haberler

e
sv

OLUVERSİN GARİ

212 okunma — 16 Temmuz 2021 14:51
Fox Tv'nin yeni film serisi Oluversin Gari izleyici karşısına çıktı. Daha önce Badem Şekeri serisiyle büyük başarı yakalayan Fox Tv şimdi de Oluversin Gari diyerek yazımızı şenlendiriyor.
Oluversin Gari

Juli Sanat Medya’nın yapımcılığını yaptığı ve Hasan Doğan‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu diziyi Murat Gürdavar yazarken senaryosuna Cüneyt İnay da danışmanlık yapıyor. İlk bölümü Aşk Oluversin Gari, 2. bölümü Sağlık Oluversin Gari’den sonra 3. bölümü Artık Oluversin Gari ile seyirciyle buluşacak. Toplam 4 bölüm sürecek olan film serisi televizyonda Ege özlemimizi giderdi.

Başrollerinde Aslıhan Malbora, Birand Tunca, Tuğba Melis Türk ve Halil İbrahim Kurum‘un olduğu dizide Selahattin Taşdöğen, Kerim Yağcı, Ali Tanyeli, Suat Sungur gibi isimler de var. Dizi babasının evlendirme ve iş baskısından dolayı Sahilköy’e gelen ve arkeolog olan Güney’in(Birand Tunca) toprak ve doğa aşığı kasabanın kızı Derya(Aslıhan Malbora) ile karşılaşmasıyla başlıyor. Derya köyüne yapılacak olan otelleri istemediği için topraklarındaki arkeoloji çalışmalarına öncülük ederken birden köye yeni gelen yabancı Güney’in tutumu onu şaşırtır. Güney köye oteli yapacak şirketin sahibinin oğlu olmasına rağmen Sahilköy’ün yapısını korumak için elinden geleni yapar. Güney’in sözde nişanlısı Seda (Tuğba Melis Türk) da baskın yapar gibi Güney’in yanına Sahilköy’e gelir. Bu yeni misafirden en çok kasabamızın şoförü Ahmet ( Halil İbrahim Kurum) etkilenir. Ahmet Seda’yı görür görmez ondan çok hoşlanır. Dörtlümüzün de macerası bu şekilde başlamış olur.

Sosyal medyada en çok yapılan eleştirilerden biri de aksan. Ege aksanı artık o kadar çok kullanıldı ki yeni yapılan Ege projelerinde gerçekten kusursuz bir aksan duymak istiyor seyirci. Özellikle şimdiye kadar hep tok sesle Adana aksanı duymaya alışık olduğumuz Halil İbrahim Kurum Ege aksanıyla vve ince sesiyle oldukça şaşırttı. Attığı farklı adım ve çabası tabiki takdire şayan. Onun dışında Derya karakterini de şehir ve köy arasında sıkışmış görüyorum. Sanki hem köylü hem şehirli gibi. Ondan dolayı Derya’nın doğduğu topraklardan daha önce ayrılmış ama o topraklara otel yapılacağını duyunca ger dönmüş olmasını, aksansız olmasını tercih ederdim. Güney de o topraklarda doğmuş olmalıydı. Ayrıca Halil İbrahim Kurum’un başrolde olduğunu duyunca çok evinmiş ve beklentimi yükseltmiştim. Ben Ahmet karakterini daha ön planda ve daha aktif bekliyordum. Biraz daha üzerine düşünülebilir ve geliştirilebilir olan dizide genel atmosfer çok güzel kurulmuş ama çok ufak sıkıntılar da yok değil. Ne olursa olsun Ege dokusunu özlemişiz. İyi seyirler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.