Meltem Güner ile Tatlı Sohbetler – Televizyon ve Sinemada Psikiyatri

Sıradaki içerik:

Meltem Güner ile Tatlı Sohbetler – Televizyon ve Sinemada Psikiyatri

e
sv

Orgazm içimizde mi dışımızda mı?

01 Şubat 2021 23:20
Orgazm içimizde mi dışımızda mı?

Orgazm her zaman kompleks ve sürprizli bir konu olmuştur. Birçok uzmanın ve insanın tespitleri, yaşadıkları ve bu konu hakkında yapılan çalışamalara bakıldığında net bir formül bulunamadı. Bir nevi aşk gibi, bir patlama ve en yüksek coşku ve heyecan noktası ama oraya tam olarak nasıl, ne zaman, kimle ve ne şekilde gidileceği her zaman bir süpriz kutu…  Zaten işşin heyecanlı ve güzel kısmı da burada değil mi? Bildiğiniz bir şeyde nasıl o patlama ve coşku yaşanır ki?

Burada demek istediğim ekstrem şeyler veya yeni partnerler değil. Aynı şekil, düşünce, method… Kadınlar için klitorel ve vajinal orgazm olmak üzere iki çeşit ayrılıyor. Ama bu bile bana göre çok sınırlandırıcı bir kalıp. Çoğu kadın o kısımlarına gerek olmadan göğüs veya başka noktalardan da orgazm yaşayabiliyor ve bilimsel olarak da bu onaylanmış. Aynı şekilde erkekler de penis dışındaki noktaların uyarılması ile orgazm yaşayabiliyor.

Bunun tamamen mental bir şey olduğunu hatta bazen dokunma bile gerektirmeden bir insana bakmak veya konuşmanın bile kişi üzerinde tahrik olma, ıslanma ve belki de orgazm yaşamasına sebep olduğu yazılmış gerçekler.

Bu nedenle bunun net bir formülü olmadığı, ten uyumu, rahatlık, güven ve eğlence ile çok güzel kokteyller çıkabileceğini bilerek. “Never say never” diyerek önyargısız ve akışa güvenerek yaşamak en keyifli yöntem olabilir…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.