Ramo Dizisi Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? - Reyting TV

Sıradaki içerik:

SEFİRİN KIZI 4. BÖLÜM ANALİZİ

e
sv

Ramo Dizisi Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

485 okunma — 15 Ocak 2020 11:09
ramo-yeni-bolum

Show TV’nin günlerdir reklamını yaptığı Ramo dizisi, salı akşamı ilk bölümüyle reytinglerde bende varım diyerek, hızlı bir çıkışla ve Murat Yıldırım’ın muhteşem oyunculuğuyla başladı. Bu dizide herkes karakterlerine o kadar uyumlu ki, oynamaktan ziyade yaşıyorlar.

RAMO Dizisinin Konusu Nedir?

Adana’da geçen hikâye, pompacılar grubunun başında olan İsmail Kaya’nın yeğeni Ramo’nun, emrinde çalıştığı, yeraltı dünyasının başındaki isimlerden Cengiz Yıldırım’ın büyük bir silah ticaretinin ve yüklü bir paranın ortadan kaybolması ile başlıyor. Cengiz Bey, malların kaçırılmasından kim sorumlu diye sorar, Ramo İstanbullu Cihangir Bey olabileceğini söyler, ortalığın karışmaması için önce onunla yüz yüze konuşalım der. Cengiz’in kızı Sibel ben gider konuşurum diyerek Ramo ile birlikte İstanbul’a gider. Onları Cihangir’in danışmanı Yavuz karşılar, Sibel, sevkiyatı biz istenildiği gibi yaptık işin içinde başkaları var, gerekirse sizin zararınızı karşılarız der. Yavuz gider, Sibel dışarı çıktığında Ramo silahlar bende diye not bırakır. Yavuz, Ramo’yu kaçırır. Ramo, Yavuz’a Cengiz sizi de kandırıyor Ruslarla pazarlık yapıyor diyerek kayıtları gösterir, Adana’yı bana verin der.

Ramo İlk Bölümünde Neler Oldu?

Adana’ya dönerler, bu arada Ramo’nun en yakınındaki ve kız kardeşi Fatoş’un aşık olduğu Boz, Cengiz Bey’in şımarık, ukala oğlu Neco’yu döver, onun için ölüm emri çıkartılır. Yavuz, Cengiz’i arayarak, Ruslarla iş yapacakmışsın Ramo söyledi, malları Ramo kaçırmış olmasın diyerek, Ramo’nun da ipini çeker. Cengiz yardımcısı Halefe emir verir önce Boz sonrada Ramo ölecek der. Ramo’ya haber gönderir Boz’u bana getirecek kendi ellerin ile öldüreceksin der.

ramo-2.bolum

Ramo 2. Bölüm fragmanı izlemek için tıklayınız.

Ramo önce aile meclisini toplar, tüm aile Fatoş ve Fidan Hala hariç Boz’un Cengiz Bey’e verilmesini yoksa tüm ailenin tehlikeye gireceğini söylerler. Ramo ailenin istememesine rağmen bunu yapmak istemez.

Ramo, Cengiz ve Halef ile konuşacakları buluşma yerine Boz ile gider, kendisinin de öldürüleceğini anlar, Boz’un yerine önce Cengiz’i sonrada Halef’i vurur.

Dizide güzel aşklar da var. Ramo, Cengiz’in kızı Sibel’e, Ramo’nun kız kardeşi Fatoş da Boz’a aşıktır.

Dizi, yeraltı dünyasının kirli savaşını anlatıyor, ilerleyen bölümlerde silah sesleri yükseleceğe benziyor, kadro çok iyi, gerçi Ramo, Kadın dizisiyle aynı gün ama oda yakında final yapacağına göre çizgisini değiştirmezse reytingini daha da yükseltebilir.

Ramo Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Başrol oyuncuları;

Ramo (Murat Yıldırım), SİBEL (Esra Bilgiç) , HASAN (İlker Aksum), FİDAN (İdil Fırat), FATOŞ (Cemre Baysel), Görkem Sevindik (Boz), Burcu Cavrar (Cavidan), Yiğit ÖZŞENER (Yavuz), İlhan Şen (Neco), Yıldırım Gücük, Rüzgar Aksoy (Halef), Sacide Taşener (Sabahat), Nilüfer Açıkalın, Leyla Kader İlhan (Neriman Kurt) birlikte paylaşıyorlar.

Ramo Reytingleri için tıklayınız

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.