Sağlık Bakanı Koca, Amerikalı Bakan Ross Bakanlıkta görüştü - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Türkiye Taekwondo Şampiyonası Batı Müsabakaları, Keçiören’de yapılacak

e
sv

Sağlık Bakanı Koca, Amerikalı Bakan Ross Bakanlıkta görüştü

182 okunma — 12 Eylül 2019 18:05
Sağlık Bakanı Koca, Amerikalı Bakan Ross Bakanlıkta görüştü
malatya oto kiralama

Türkiye’yi ziyaret eden ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca buluştu. Bakanlıkta yapılan görüşmede iki ülke arasında sağlık alanında yapılabilecek iş birliği imkânlarına değinildi.

Ziyaretinle birlikte, başta sağlık olmak üzere iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin dahada derinleştirilmesi ve çeşitlendirilmesi bakımından önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Bakan Koca, ABD ile Türkiye’nin pek çok alanda iyi ilişkiler içinde olduğunu söyledi.

Bakan Dr. Fahrettin Koca, sözlerini şöyle devam etti: “İş birliğimiz zaman zaman sınamalarla test edilse de bir çok alanda gelişmesinin sürdüğünü görmekten mutluluk duyuyorum. Tarihten bu yana devam eden bu iş birliğinin, günümüz şartlarına göre yeni bir şekil alması gerektiğini düşünüyorum. Ülkelerimiz arasındaki 2018 yılında 20.7 milyar dolar düzeyinde olan ticaret hacminin 100 milyar dolar düzeyine çıkarılması konusun her iki ülkenin de mutabık kalması iyi münasebetlerimizin geleceğine yönelik umut vadeden bir gelişmedir. Bu hedefin gerçekleşmesinde ticari denge unsurunun da gözetilmesi gerektiği inancındayım.”

Amerika Ticaret Bakanı Wilbur Ross ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile bir araya gelip görüşmekten duyduğu sevinci dile getirdi. Sağlık alanında iki ülke arasında önemli bağlar olduğunu anlatan Ross, ilaç ve tıbbi cihaz üretimi konusundaki yatırımlar ile bu alandaki ticaret hacminin önemini vurguladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.