Sağlık Bilişim Dünyası İstanbul’da - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Sağlık Bakanı Koca, Amerikalı Bakan Ross Bakanlıkta görüştü

e
sv

Sağlık Bilişim Dünyası İstanbul’da

209 okunma — 12 Eylül 2019 18:59
avatar

Murat TUNÇ

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

saglik-bilisim-dunyasi
malatya oto kiralama

Ülkemizin en kapsamlı sağlık bilişim etkinliklerinden biri olan HIMSS’19 Eurasia Fuarı 30 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sağlık bakanlığının yaptığı açıklamaya göre; Sağlıkta dijital dönüşümdeki başarısı ile uluslararası alanda marka değerini yükselten Türkiye, çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığı vurgulandı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, HIMSS ’19 Avrasya Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’na Dünyadan 65 ülkenin Sağlık Bakanlarını ve üst seviye görevlileri davet etti.

Bakan, Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı anlattı

Sağlık Bakanı Koca, davetinde Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve tecrübesi ile kendi vatandaşlarına daha kaliteli sağlık hizmeti sunarken bölge ülkelere de öncülük edeceğini dile getirdi. Bu başarısıyla Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyeli ile sağlık bilgi ve endüstrisi ihracat kapasitesinin de katlanarak artacağını söyleyen Bakan Koca, “Böylelikle ekonomik hedeflerimize daha çabuk ulaşacağız” dedi.

Türkiye Dünyanın örnek aldığı başarılara imza attı


Sağlık alanında dünyanın örnek aldığı başarılara imza atan Türkiye, sağlıkta dijitalleşme konusunda kat ettiği mesafe ile gelişmiş Batı ülkeleri arasından sıyrılarak Avrupada lideri olmayı başardı. Bu yıl itibari ile HIMSS EMRAM derecelendirmelerinde Türkiye, 2 hastane Seviye 7 ve 164 hastane Seviye 6 olmak üzere toplamda 166 kağıtsız hastane ile tüm Avrupa ülkelerini önüne geçti.
HIMSS EMRAM ölçeği, sağlık tesislerinde dijitalleşme sürecini ve seviyesini uluslararası standartlarda ölçerek akredite ediyor. HIMSS ile yapılan protokol kapsamında hastanelerde tüm işlemlerin dijital ortama taşınarak hastanelerin kağıttan arındırılması, tanı ve tedavi hizmetlerine hız ve kalite kazandırılması sağlanıyor. Bu model ile hastaneler 1 ile 7 arasında derecelendirilerek dijital sürecini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış hastaneler belgelendiriliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.