Sıradaki içerik:

27 Kasım çarşamba günlük reyting sonuçları

e
sv

Sakallı Bebek

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yazıda neler var?

Gerçeklerin er veya geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

Saraya çıkan CHP’li ile ilgili başlayan tartışmalar; döndü dolaştı, basının ve basın mensuplarının yapmış oldukları yalan ve asparagas haberlere geldi.

Bir nevi günah çıkarma seansı…

Yaptıklarından pişman olup, nedamet getirip itiraf etmek gibi…

Burada günah keçisi Rahmi Turan oldu. Bu nedenle de yalan ve asparagas haberlere örnek olarak, 1987 yılında TAN gazetesinde yayınlanan “ Sakallı Bebek” haberi gündeme geldi.

“Sakallı Bebek” veya buna benzer hiçbir haberi doğru bulmuyorum. Ancak şimdiye kadar o kadar çok yalan ve asparagas haberlere şahit olduk ki, “ Sakallı Bebek” onların yanında masum ve günahsız kalıyor.

Şişirme irtica haberleri, büstlere yapılan saldırılar, milliyetçi muhafazakâr insanlara yapılan itibar suikastlarıyla ilgili haberlerin birçoğunun içi boş olduğu, masa başı haberler olduğu zaman içinde anlaşılmış, zaman ilerledikçe de “Sakallı Bebek” gibi itiraflar ile ortaya çıkacağına şüpheniz olmasın.

Birde Müslüm-Fadime, Ali Kalkancı-Emire; Müftü karısı gibi organize düzmece yapay senaryolar gibi akla gelen gelmeyen binlerce örnek asparagas haber günah abidesi gibi ortada duruyor.

En küçük yerleşim yerlerinden başlayarak, silsile içinde halk arasından, aylakçı ve boş boğazlar arasından seçilenler ile oluşturulan ve derin yapının uzantısı tarafından organize edilen, komşu köy kahvesinden duyduk diye kaynağı belli olmayan yalan ve iftira ve kumpas zincirleri vardı ki üzerindeki sır perdesi halen aralanmış değil…

Bugün sosyal medya üzerinden sahte hesaplar ile yapılmaya çalışılan, benzer kumpas ve yalan haberlere şahit oluyoruz.

Geçen hafta başörtülülere saldıranlar gündem konusu olmuştu. Şimdide kaos ortamlarında tekrar tekrar gündeme getirilen, Alevi vatandaşlarımızın kapılarına çarpı konulması ve duvarlarına defol yazıları gündeme geliyor.

Her köşe başında kamere var, gece gündüz sokaklarda güvenlik güçleri dolaşıyor. Bu nedenle de bu ve benzer provokasyonlara hemen müdahale ediliyor. Ama böyle olaylar olmadığı ve masa başında üretildiği için bir şey yapılamıyor.

Çoğu gitti azı kaldı. Halk artık her şeyi anlıyor. Asparagas haber yapanlar bir bir dükkânları kapatıp rızıklarını başka yerde aramaya başlıyorlar. Merak etmeyin…


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.