ŞEKİL (a)’DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova’nın Bu Haftaki Bölümünde Neler Oldu?

e
sv

ŞEKİL (a)’DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ

302 okunma — 05 Kasım 2019 22:46
avatar

Hasan KAYA

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim 2019 tarihinde Üsküdar’da yapılan etkinliklerden dönen bir grubun İstanbul Metrosundaki sarık ve cübbeli genci görünce çıkardıkları arbede, birçok insanımızı toplumsal barış adına korkuttu.

Genç delikanlıya sırf giyimi ve kuşamı için, dedesi ninesi yaşındaki insanlar tarafından toplumsal linçe uğratılmasını tasvip etmiyor ve kınıyorum. Bununla beraber provokatörlerin ekmeğine yağ sürmemek ve arzu ettikleri toplumsal gerginliğe zeminin oluşturmamak adına bütün herkesi aklıselim düşünceye davet ediyorum.

Toplumun büyük çoğunluğu herkesin fikrine, giyinişi ve kuşamına hoş görü ile yaklaşıyor. Ancak belli bir azınlık bu durumdan rahatsız oldukları için veya başka nedenlerle, kıvılcım gördükleri her yere ” Yangına körükle gitmek” için körüklerini ve savaş baltalarını yanlarında taşıyorlar. En küçük fırsatını buldukları zamanda, küçücük fırsatları ganimete çevirmek içinde hemen aktif hale geçiyorlar.

12 Eylül öncesinde binlerce gencimiz, sağ sol diye boş yere bir birlerini vurdular. Aradan yıllar geçtikten sonrada, o zaman birbirlerine tahammül edemeyen, silah çeken insanlar, yan yana siyaset yapar hale geldiler. Birçoğumuz o günleri unuttu gitti. Ama o günleri unutmaktan ziyade zaman zaman hatırlayıp, ders almakta fayda var.

Zaten başımızda yeterince bela var. Başta ABD başta olmak üzere bütün emperyalist ülkeler, kendi toplumlarınca da inandırıcı bulunmayan çeşitli düzmece senaryolar ile sınırlarımızda ucu ülkemizi de yakından ilgilendiren gizli hesaplar ve planlar içindeler.

Bu nedenle de sınırımızın ötesindeki olayların bir parçası olarak zaman zaman toplumsal dinamiklerin dengesini bozabilmek adına, Marmaray’daki görüntülerdeki olaylarda olduğu gibi köpürterek toplumun sinir uçlarına dokunmaya çalışıyorlar.

Bu tür küçük olayları bütünleştirerek Gezi olaylarında olduğu gibi, infial haline getirmenin gayreti içinde olduğu unutulmamalıdır.

Kökleri çok eskilere dayanan güçlü ve çok büyük bir ülkeyiz. Birlik olduğumuz zaman her türlü sorunun üstesinden gelebiliriz.

Bu nedenle inadına birlik inadına beraberlik…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.