Sinan Aygün ve Mansur Yavaş - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Kanal İstanbul

e
sv

Sinan Aygün ve Mansur Yavaş

280 okunma — 21 Aralık 2019 14:32
avatar

Hasan KAYA

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

malatya oto kiralama

Saraya çıkan CHP’li iddiası ile gündeme gelen Muharrem İnce kazasından sonra, Kanal İstanbul, Simit sarayı, Davutoğlu, Gül ve Babacan gündemleri ve oluşturulan algı operasyonları ile muhalefet açısından siyaset arenasında her şey çok güzel gidiyordu.

CHP’li Urla Belediye Başkanı Fetö’den görevden alınıp tutuklanması küçük bir siyaset yol kazası diye laf kalabalığı ile gündemden düşürülmüş arada kaynayıp gitmişti.

Eski CHP Milletvekili ve Ankara ATO Başkanı Sinan Aygün’ün Ankara’nın CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ekibinin kendisinden inşaatı için 25.000.000-TL rüşvet istediği ile ilgili iddiası ve Savcılığa suç duyurusunda bulunması gündeme bomba gibi düştü.

Kamuoyunda bu konular ucundan kıyısından köşesinden tartışılırken 20 Aralık 2019 Cuma günü Uğur Dündar ‘un TELE1’deki sunduğu “Demokrasi Arenasında” Mansur Yavaş’ı gündemdeki iddialar ie ilgili ve diğer sorulara vereceği cevapları merak ettiğim için izledim.

Mansur Yavaş, programda kendi sahasında, kendi seyircisi önünde oynayan futbol takımı gibi rahattı

Uğur Dündar’ın Sinan Aygün’ün iddiaları ile ilgili sorduğu sorulara, A4 kağıdına yazılmış cevaplarını okuyor ve salondaki, takım elbiseli, şık giyimli seyircilerde alkışlarla Mansur Yavaş’a tempo tutuyordu.

Sinan Aygün kendisi ile ilgili iddialara cevap hakkını kullanmak üzere programa bağlanmak isteyince, mahkemede görüşeceğim diye bağlanmasına ve soru sorulmasına ve cevap vermesine müsaade edilmediği söylenildiği için Beyaz TV Dinamit programına bağlanması ve sorular sorulara verdiği cevap ve açıklamalar ile iş birden bir çığırından çıktı.

Çünkü Sinan Aygün’ün, mensubu olduğu ve bir zamanlar milletvekilliğini de yaptığı partisi CHP ve Mansur Yavaş ile ilgili anlattıkları yenir yutulur şeyler değildi. Konu ile ilgili olarak CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nunda konunun içinde olduğu ve konu hakkında bizzat Sinan Aygün ile görüşüldüğü ve bilgilendirildiği ortaya çıktı.

Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun da, konuyu çözmek üzere Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nu görevlendirdiği gerektiği iddia edildi.

Bülent Kuşoğlu’nun Maliyeden Kılıçdaroğlu’nun Üstadı olduğu kardeşinin zamanında Genel Kurmayda görevli olduğu ve Fetö’den görevden alındığı iddiaları dikkat çekiciydi.

Ayrıca Sinan Aygün, 2014 yılında Mansur Yavaş’ı CHP’den aday olması için teklif götürdüğünü “Bu teklifi kendime yapılmış bir hakaret kabul ederim.” diye kabul etmediğini, bu gelişmeden sonra Kuşoğlu ve ATO İmamı Ayhan Atalay başta olmak üzere Fetöcüler tarafından ikna edildiği söylenilmesi olayın derinliğine dikkat çekiyordu.

Ayrıca Sinan Aygün’ün kız kardeşinin de CHP’de Ankara BB encümeni olduğu, Ankara BB konu görüşülürken toplantıdan çıkarılması ve CHP Ankara İl Başkanı tarafından görüşmeye çağrılması ise iddiaların diğer bir boyutu idi.

Dediğim gibi bunlar bir iddia. Ancak İçişleri Bakanlığının konu ile ilgili iddiaları araştırmak üzere Müfettiş görevlendirmesi ve seçim öncesinde tartışma konusu olan senet olayı bundan sonra hayli gündemde olacağa benziyor.

Sinan Aygün’de Muharrem İnce gibi geri adım atıp konuyu gündemden düşürecek mi yoksa iddialarının arkasında duracak mı bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.