Sözde Ermeni Soykırımı - Reyting TV

Sıradaki içerik:

KADIN VE İNSANOĞLU

e
sv

Sözde Ermeni Soykırımı

306 okunma — 17 Ağustos 2019 15:38
sozde-ermeni-soykirimi

Yıllardır Türkiye’ye soykırım üzerinden saldırmaya çalışan Avrupa, kendi yaptığı eziyetleri, cinayetleri, işkenceleri ve vahşetleri her ne kadar görmezden gelse de, Türkiye’nin bir soykırım yapmadığını bilmelerine rağmen, zeytinyağı gibi üste çıkma çabaları, onların kirli yüzlerini ortaya seriyor.

Avrupa’nın o kadar karanlık bir tarihi var ki, buraya sığar mı bilmem. Malum olduğu üzere Almanya Federal Meclisi, Ermenilerin 1915 olaylarıyla ilgili iddialarını ‘soykırım’ olarak tanımlayan karar tasarısını kabul etmişti. Almanya, Afrika’da giriştiği geç sömürgecilik hareketleri sırasında, 1904-1905 yıllarında Namibya’da Alman yönetimine karşı ayaklanan Herero ve Nama kabilelerine bağlı toplam 200 bine yaklaşan yerliyi, öldürerek, yakarak ve çöle sürüp aç bırakarak katletmişti. Bu Alman tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

İnsan hak ve özgürlüklerinden dem vuran Fransa, sömürdüğü Afrika ülkelerinden yıllık 500 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini bütün dünya ülkeleri biliyor. Yakın tarihte Mali’de sivillerin üzerine bombalar yağdırdı, sadece Cezayir’de 1,5 milyon insanı öldürdü ve askerler binlerce Cezayirli kadına tecavüz etti.

Amerika Birleşik Devletleri, yaklaşık 250 yıllık tarihi boyunca yaptığı zulüm ve soykırımları saymakla bitmez. Kızılderili soykırımı, Nazi Almanya’sında Yahudilere karşı uygulanan soykırımdan çok daha büyük bir soykırımdı. ABD’nin resmi makamları Kızılderili kellesi başına 5 dolar ödemişti. Biyolojik silahların tamamını Kızılderililer üzerinde denemiştir. Ünlü yazar Roger Garaudy kitabında “Batılılar 100 milyonu aşkın Amerika Yerlisini öldürerek dünyada daha önce benzeri görülmemiş bir soykırım yapmışlardır diyerek, soykırımı üzülerek anlatmıştır.

Amerika,1898 yılında Meksika’yı işgal etti, aynı yıl Küba’ya girdi ve 60.000 kişiyi katletti. 1921 yılında Nikaragua’yı işgal etti, San Dino da 300 kişiyi katletti. ABD 6 Ağustos 1945 tarihinde Hiroşima’ya attığı atom bombası ile 140 binden fazla kişinin ölümüne yol açtı. Yaklaşık 700 bin insan İran-Irak savaşı sonucunda hayatını kaybetti. 113 bin sivil Iraklı öldü. 1992’den 1995’e kadar süren “Bosna Savaşı” boyunca tarihte eşine ender rastlanan katliamlar yapıldı ve 250.000’in üzerinde Müslüman Boşnak, Sırplar tarafından BM ve tüm dünyanın gözleri önünde öldürüldü. Ve daha sayabileceğimiz o kadar çok katliamı var ki!

İngiltere, 1876 yılında, acımasız İngiliz politikaları sonucu baş gösteren açlıkta, 12 ile 29 milyon Hintli öldü. İngiliz kuvvetleri 1950’li yıllarda Kenya’da Mau Mau ayaklanmasında, 310 bin insanı toplama kamplarında, 1 milyondan fazla insanı da çevrilen köylerde, Olaylar sırasında 100 bin insan canavarca yöntemlerle öldürüldü veya açlıktan öldü, Tutuklulara, hadım etmekten göz ve kulak oymaya kadar vahşice işkenceler yapıldı.

Peki Yunanlar, Trakya’da Müslüman Türk ahalisine yaptıkları katliam, insanları diri diri ateşe attılar, Ahaliyi topluca veya teker teker sopa ile, telefon telinden yapılmış kayışlarla dövdüler, Ellerini kollarını bağladıkları kadınların, külotlarının içine kedi koyarak işkence yapmak, Cami ve mescitleri tahrip etmek, Yakaladıkları kadınların ırzlarına geçmek ve her türlü işkence, yazamıyorum bile.

Ve yukarıda yazdıklarım sadece birkaçı.

Şimdi bunlar kalkmış Türkiye Soykırım yaptı diyor. Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir anlatıyor; diyor ki! Babamın çok acı anıları var, bu ıstırabı bu soykırımı bizim vatanımızda biz çok acı bir şekilde yaşamışız. Babam şöyle yazmış hatıratına; Erzurum’a o kadar yaklaştık ki, artık insanların dişlerini görecek kadar yakındayız, zannettim ki gülerek beni karşılıyorlar, biraz daha yaklaşınca ortada bir gayri tabilik hissettim, bu insanlar hiç kımıldamıyordu, daha da yaklaşınca ıstırapla gördüm ki, her biri canlı canlı birer kazığa oturtulmuştu, ıstıraptan kasılmıştı yüzleri, gülmüyorlardı ve şöyle devam ediyordu. Allah benim gözümün gördüklerini dünya yüzündeki hiçbir göze göstermesin. İşte Ermeni Soykırımı tamda budur.

Şimdi kendi ülkemizde bile Soykırım var diyenleri Allah’a havale ediyor, gösterdikleri işkenceleri kendileri de yaşasın istiyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.