Mersin escort

Sıradaki içerik:

Benim Adım Melek Nerede Çekiliyor? Konusu ve Oyuncuları Kimler?

e
sv

Teşekkürler Sivas….

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BCm5T.jpg
Temel Karamollaoğlu

26-29 Eylül 2019 tarihleri ​​arasında İstanbul Yenikapı Miting Alanında bulunan İstanbul Sivas Tanıtım Günleri vardı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, Sivaslı olarak hemşerileri ile buluşmak üzere gittiğinde, beklenmedik bir şekilde “Hainler dışarı” diye protesto edilince tören alanını terk etmek zorunda kaldı.

Sivaslı hemşerilerince Temel Karamollaoğlu’nun protesto edilmesine dair görüntüleri değişik kaynaklardan defalarca izledim; konu ile ilgili yazılan yazıları ve yorumları da okudum.
78 yaşına gelmiş, milletvekilliği, Sivas Belediye Başkanlığı, Necmettin Erbakan gibi bir değerin partisinde genel başkanlık yapan Karamollaoğlu’nun siyasetteki son yıllarında hemşerileri tarafından “Hainler dışarı” diye protesto edilmesine çok üzüldüm. Keşke, istikrarlı bir siyaset takip edebilseydi hemşerileri tarafından “Hainler dışarı” diye protesto edileceği yerde, Sivaslılar gönüllerine alabilselerdi.

Madem üzüldün, niye yazının başlığı “Teşekkürler Sivas” diye dediğinizi duyar gibiyim. Evet, kırmadan, dökmeden, edebi ile demokratik tepkisini göstermiş Sivas’a yerden göğe kadar “Teşekkürler Sivas.”

İnsanın bir duruşu ve çizgisi olmalı Rotası olmayan gemi gibi, taban tabana zıtlıklararasında gel-git yaşayanların karakter yapısı hakkında her zaman tereddütler oluşturur.  Karamollaoğlu da rahmetli Erbakan’ın vefatından sonra milli görüş çizgisine uygun olmayan zikzaklar yaşaması ve Millet ittifakı ile beraber hareket etmesi hakkında birçok tereddütler oluşturdu.

1993 yılındaki Sivas Madımak Otelinde gizli ve karanlık güçler tarafından Alevi-Sünni çatışması çıkması için çıkarılan ve 33 insanın öldüğü yangının faturası, Rahmetli Muhsin Başkan ile birlikte hayatlarında hiç Sivas’a yolu dahi düşmemiş bütün milliyetçi- muhafazakârlara çıkarıldı.

Bu vahşi ve hunharca çıkarılan yangında çıkan olayları engelleme gayretinden başka olaylara hiçbir dahli olmayan Karamollaoğlu bugün yol arkadaşlığı yaptığı Millet İttifakı mensuplarınca “Madımak Canisi” olarak ilan edilmişti. Ne zamanki Millet İttifakı içinde yer aldı; can ciğer kuzu sarması oldular, “Madımak Canisi” olarak ilan edilen Karamollaoğlu, birden pürü pak ve kanatsız melek oldu.

Bir genel başkan; çeyrek asırdır, partisinin mensuplarına, aslı astarı olmayan bir mantık ile “Madımak Canisi” diye iftira edenler ile yol arkadaşlığı yapabilir mi? İstanbul seçimlerinde Cumhur İttifakının kaybetmesi, İmamoğlu’nun kazanması için çalışabilir mi?
İstanbul seçimlerinden sonra, Saadet tabanı başta olmak üzere Milliyetçi – Muhafazakâr insanlar tarafından kendi aralarında bu sorular dillendiriliyor ve cevabı aranıyordu. İmamoğlu’nun seçildikten sonra yaptıkları nedeniyle Saadet Partisi tarafından dolaylı desteklenmesi ise büyük tepki çekiyordu.

Son zamanlarda, İmamoğlu’nun, valiye “Basit” “İt” tartışması, Bordum tatili, cami logosunun kaldırılması, depremde protokol krizi, gibi nedenlerle kamuoyundan yükselen tepkilerden sonra kabak Karamollaoğlu’nun başında patladı.

Sanırım bu tepkiyi Karamollaoğlu ile birlikte, AK Partiden ayrılarak yeni oluşum ile parti kurmaya çalışanlarda kendilerince bir ders çıkarırlar.Ama esas dersi, Reisin çıkarması gerekir….

ResimLink - Resim Yükle
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.