Sıradaki içerik:

İzmir Apart Otel Arayışınız İçin Şık ve Hijyenik Bir Alternatif: Hotel Apart Alsancak

e
sv

Teşvik Danışmanlığına Neden İhtiyaç Duyarız?

avatar

Murat TUNÇ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SGK teşvik

Bu yazıda neler var?

Dünya üzerindeki tüm devletler yatırımı, istihdamı ve üretimi arttırmaya yönelik uygulamalar yapar. Kimi zaman birer tedbir olarak karşımıza çıkan uygulamalar kimi zaman da teşvik ve çeşitli avantajlar olarak karşımıza çıkar.

Ülke ekonomisine ve ithalatına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yatırım ve istihdam hamlelerini ödüllendirmek üzerine kurgulanan bu teşvik ve avantajlara ulaşmak için çoğu zaman karmaşık prosedürleri takip etmek gerekir. Yeni bir girişim yaparken zaten her saniye farklı bir işle uğraşması gerekmekte olan yatırımcılar, çoğunlukla bu karmaşık prosedürleri tamamlamak için gerekli zamanı bulamaz. İşte tam da bu noktada devreye giren teşvik danışmanları; yatırımcıya hem zamandan hem de paradan tasarruf etme imkanı sunar.

Teşvik Danışmanlığı Nasıl Çalışır?

Devlet teşvikleri almak isteyen yatırımcılar, çoğunlukla teşvik danışmanlık hizmetlerinden faydalanır. Teşvik danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar; ülke hukukunu ve uluslararası hukuku saniyesi saniyesine takip ederek yatırımcılara her an en doğru hizmeti sunmayı amaçlar.

Devlet teşviklerinde; bölgeden bölgeye, sektörden sektöre, personelden personele kısacası yatırımdan yatırıma değişen pek çok unsur yer almaktadır. Bu yüzden yatırımı en doğru şekilde belgelemek, belgeleri  muhataplarına en hızlı kanalla ulaştırmak ve yatırımın yararlanabileceği teşviklerin tamamından haberdar olmak büyük önem taşır. Teşvik danışmanlığı veren kurumlar tüm bu bilgilere, belgeleme süreçlerine ve yasal prosedüre hakim oldukları için teşviklerden bir an önce faydalanmanızı sağlarlar.

Teşvik danışmanlığı veren kurumların çoğu İŞKUR Teşvikleri gibi kurum bazlı teşviklerle de ilgilenmektedir. İŞKUR teşvikleri hakkında en güncel ve doğru bilgilere sahip olan bu kurumlar, siz yatırımınızın detaylarıyla ilgilenirken yatırımınızın İŞKUR teşviklerinden faydalanması için çalışır ve kısa sürede sonuca ulaşmanızı sağlar.

Teşviklere Giden En Kısa Yol: E Teşvik Danışmanlık

İŞKUR teşvikleri veya devlet teşvikleri almak istiyorsanız, E Teşvik Danışmanlık’ı tercih edebilirsiniz. 1998 yılından beri yatırım ve teşvik danışmanlığı yapmakta olan kurumumuz; profesyonel ekibi ve tecrübeli yönetim kadrosu ile yatırımınızın teşviklerden güvenle faydalanmasını sağlıyor. Tanıtımı yeteri kadar yapılmayan pek çok teşvik paketinden kurumumuz aracılığıyla haberdar olabilir ve işletme kuruluş giderlerinizi ciddi oranda azaltabilirsiniz. E Teşvik Danışmanlık ile çalışmaya karar verdikten sonra ihtiyaç duyabileceğiniz ve yararlanabileceğiniz tüm teşvik programlarını rapor olarak görebilirsiniz.

Peki E Teşvik Danışmanlık olarak neler yapıyoruz? Dilerseniz hayatınızı kolaylaştırmayı ve daha karlı yatırımlar yapabilmenizi amaçlayan danışmanlık hizmetlerimize birlikte göz atalım.

Yatırım Teşvik Belgesi

Yatırımın karakteristik değerlerinin analiz edilmesinin ardından, bu yatırımın gerçekleşebilmesi adına T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sunduğu avantajlardan faydalanmak için yatırım teşvik belgesi elzemdir. Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu sektör ve bölgelere yatırım yapmayı özendirmek için faaliyete geçirilen bu uygulama; stratejik yatırımlar için biçilmiş kaftandır. Yatırım Teşvik Belgesi sayesinde yararlanabileceğiniz başlıca avantajlar şunlardır:

 • Yatırımın karakteristik özelliklerine göre %10 ile %60 arasında değişen vergi indirimi
 • Gümrük vergisi muafiyeti
 • Yatırımın karakteristik özelliklerine göre değişen istihdam prim desteği
 • KDV istisnası

İŞKUR Teşvikleri

İlgili kurumca belirlenen nitelikleri sağlayan işsiz kişileri işe alarak İŞKUR teşviklerinden faydalanabilirsiniz. Bu bireyleri işe aldığınız andan itibaren, işe aldığınız bireyin niteliklerine bağlı olmakla birlikte, prim, vergi veya doğrudan ücret desteği alabilirsiniz. İlave istihdam teşviki, asgari ücret desteği ve kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi sahibi bireylere sunulan istihdam teşviki gibi farklı başlıklarda incelenen İŞKUR teşviklerinden eksiksiz bir biçimde faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SGK Teşvikleri

İşsizliği önlemek ve istihdama özendirmek için SGK tarafından düzenlenen SGK teşvik, işletmelerin personel giderlerini bir hayli azaltmaktadır. SGK teşviklerinden faydalanarak personel maliyetlerini düşüren şirketler kısa zamanda yeni yatırımlar yapabilecek kadar kara geçecektir. SGK teşviklerinden faydalanarak işe alacağınız personeller için ciddi prim ve bütçe destekleri alabilirsiniz. Özellikle işsizlik ödeneği alan kişilerin, genç, kadın ve mesleki belge sahibi kişilerin ve engelli bireylerin istihdamında Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ciddi destekler sağlamaktadır.

SGK Teşvikleri’nden eksiksiz ve güvenle faydalanmak için birlikte çalışacağınız danışmanlık kurumunu seçerken dikkatli olmalısınız. Bu noktada E Teşvik Danışmanlık sizlere kusursuz hizmet sunacaktır.

Bordrolama Çözümleri

İşletmenizde çalışan tüm personellerin maaşlarına etki eden tüm değişkenleri yasal mevzuata uygun bir şekilde değerlendirdiğinizden emin misiniz? İşletmenizin bordrolama işlemlerini bize devrederek ciddi anlamda zaman ve emek tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Dahilde İşleme İzin Belgesi

İhracat yapan firmaların gelişimi için büyük önem taşıyan Dahilde İşleme İzin Belgesi ile alakalı tüm sorularını yanıtlayabilir ve bu belge için yapacağınız başvurunun en kısa zamanda sonuçlanmasını sağlayabiliriz!

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı

İş hukukuna dair yaşadığınız tüm sorunları hukuk düzleminde çözmenize yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda iş hukuku ve sosyal güvenlik mevzuatı kapsamında yaşayabileceğiniz sorunlara da anında müdahale ediyoruz.

Asgari İşçilik Uygulaması

Asgari işçilik uygulamasının Karmaşık mali hesapları ve yükümlülükleri arasında kaybolmaya son!Özellikle inşaat ve ihale sektörlerinde kafa karışıklığına sebep olan asgari işçilik uygulaması, profesyonel kadromuz tarafından en ince detayına kadar inceleniyor ve gereken hesaplamalar titizlikle yapılıyor.

Yabancı Oturum İzni ve Yabancı Çalışma İzni

Bir yabancı olarak Türkiye’ye yerleşme karar verdiniz veya yabancı personeliniz için çalışma izni mi almak istiyorsunuz? Kompleks başvuru sürecini sizin yerinize E Teşvik Danışmanlık yönetsin!

Tüm bu hizmetleri güvenle almak için web adresimizi hemen şimdi ziyaret edebilirsiniz!


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.