Sıradaki içerik:

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm! Yine Reytingler Zirvede

e
sv

TRUMP VE PUTİN

avatar

Hasan KAYA

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya tarihinde olduğu gibi zalim devletlerin ve yöneticilerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasında zalimlerin iktidarlarının uzun sürmeyeceğini, Hakkın gelmesi ile Batılın zail olacağını Rabbimiz Kur’an-ı Kerimde bizlere müjdeliyor. Bu zalimlerin önüne geçilmesi için kumdan kaleler gibi rüzgârdan yıkılmasını beklemek ise eşyanın tabiatına aykırıdır.
BCm5T.jpg
kose-yazilari

Dünyadaki mazlum ulusların 1 Numaralı belalısı ABD Başkanı Trump Amca (!) Koronavirüse yakalandı. Tehlike grubunda olduğu içinde apar topar hastahaneye kaldırıldı; ama yatması ile taburcu edilmesi bir oldu.

ABD’de yapılacak seçim öncesi beklenmedik böylesi bir gelişme, ABD Eksenli politika üreten stratejistleri bir hayli endişelendirdi. Çünkü dünya üzerindeki birçok devletler ile bu devletleri yönetenler göbek bağı ile ABD’ye bağlı… Bu nedenle de ABD’deki her gelişme dünya siyasetini etkiliyor.

ABD; Ortadoğu’daki birçok İslam ülkesini kukla idarecileri vasıtası ile yönetiyor, politikalarını belirliyor. Demokrasisi fazla geldiği zaman ABD çıkarlarına hizmet edecek bir yönetim seçilmediğinde, Mısır örneğinde olduğu gibi “Bizim Çocuklar” dediği sadık bağlıları eliyle darbeler ile Amerikan tipi demokrasi ile yönetime el koyuyor. Bu ülkelerin iç ve dış politikalarını belirliyor. Doğal kaynaklarını kendi malı gibi kullanıyor.

Suudi Arabistan örneğinde şahit olduğumuz gibi canı sıkıldığı veya paraya ihtiyaç duyduğu zaman gerçeği saklamaya gerek görmeden alenen “ Biz olmasak, o iktidar koltuğunuzda bir gün bile oturamazsınız” diye racon kesiyor…

Suriye de ise “ Askerlerimi geri çekiyorum.” dediği zaman “Teneke Direnişçiler” korkularından “Gitme, bizi bırakma “ diye ağıt yakıyorlar.

ABD’nin etki alanı tabi ki sadece Orta doğu ile sınırlı değil… Diğer sınır komşumuz Yunanistan tamamen ABD’nin uydusu ileri karakol vazifesi gören bir devlet… Politika değişikliği ile Türkiye’deki hava üstlerini bu sadık dostunun topraklarına taşıyacağı söyleniyor. Örnekleri çoğaltabiliriz…

Tarihte de hak, hukuk bilmez, haklı, haksız tanımaz, nice Firavunlar dünya üzerinde hüküm sürdü. Zulüm ve zalimlikleri ile nam saldılar. Gün geldiğinde ve vadesi dolduğunda kimisi, denizin ortasında boğuldu gitti. Kimisi de bir sineğe yenik düşüp kafasını vura vura can verdi.
Zalim ve zulüm, İslam’ın şiddetle karşı çıktığı yasak ettiği, adaletin ve hakkın tersi iki eylem. Tabi ki Dünya üzerindeki zalim ve zulmün adresini sadece ABD veya Trump Amca ile sınırlandıramayız.

Ayni kulvarlarda politikaları ile sömürünün diğer ayağı ve dünyanın zalim belalıları sırasında 2. Numara olan Rusya’nın Başkanı Putin var ki, bugünlerde hayli meşgul olduğunu Ermenistan’ın telefonunu yüzüne kapatmasından anlıyoruz…

Bu yaşananlar dünyanın gerçekleri… Kendi gücünün haricinde başka bir gücün gücüne güvenip yola çıkıldığında yarı yolda kalınacağının emsal örnekleridir.
Kavanoz dipli dünyamızda muhteşem nüfusu ve etki alanı ile büyük bir güç olmasına rağmen oyun kurucu olmaması için suni gündemler ile kuşatılan Türk dünyasının gücü hissedilmeye başladı.

Ermenistan “Türkleri Viyana Kapısında göreceksiniz.” tezi ile himayesindeki devletlere erken uyarı görevini yerine getirmek için avazının çıktığı kadar bağırıyor.

Dünya tarihinde olduğu gibi zalim devletlerin ve yöneticilerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasında zalimlerin iktidarlarının uzun sürmeyeceğini, Hakkın gelmesi ile Batılın zail olacağını Rabbimiz Kur’an-ı Kerimde bizlere müjdeliyor. Bu zalimlerin önüne geçilmesi için kumdan kaleler gibi rüzgârdan yıkılmasını beklemek ise eşyanın tabiatına aykırıdır.

Bir olmak, diri olmak zorundayız…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al