e
sv

Twitter’dan Ankarayı yöneten Efsane Başkan

avatar

Murat TUNÇ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

melih-gokcek

Türkiye Belediye Başkanlığı deyince akla gelen isimlerden olan eski Ankara büyükşehir belediye başkanı İbrahim Melih Gökçek sosyal medya hesabından paylaşım, yorum ve eleştirilerle adeta Ankara’yı twitter’dan yönetiyor.

Ankara’yı avucunun içi gibi bilen, belediyecilik ve yöneticilikte uzman olan efsane başkan, 1984 yerel seçimleri’nde Keçiören belediye başkanlığını kazandı ve bir dönem Keçiören belediye başkanlığı yaptı. 1991 genel seçimlerinde Refah Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girdi. 1994 seçimlerinde Ankara Büyükşehir belediye başkanlığını kazandı. 2014 yerel seçimlerinde 5. kez aynı göreve geldi ve Ankara’da ilk kez beş kez üst üste büyükşehir belediye başkanlığında oldu. Görev öncesi dönemlerde başarılarını onlarca ödülle taçlandıran efsane başkan;

“Avrupa Şeref Bayrağı” (2001) ve “Avrupa Şeref Plaketi” (2003) ile ödüllendirilmiştir.

Mayıs 2010’da OICC Toplantısı’nda Belediye Projeleri alanında 4 ayrı kategoride verilen ödüllerin 3’ünü toplayan Ankara, “Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi” ile Kentsel ve Bölgesel Planlama Birinciliği’ni aldı.  “Göksu Parkı” ile Çevre Düzenlemesi Birinciliği ve Mogan Park ”ile Çevre, Koruma ve Sürdürülebilir Kalkınma İkinciliği’ni aldı.

Efsane başkan, Twitter hesabından yaşadığı şehrin eksik ve yanlışlarını konu edinerek paylaşımlarda bulunuyor ve ahde vefasını sürdürüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.