Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm özeti oku! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

9 Kasım 2020 Pazartesi Reyting sonuçları! Çukur reytingleri mi? Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri mi?

e
sv

Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölüm özeti oku!

540 okunma — 11 Kasım 2020 01:04
Uyanış dizisi 7. bölümünde neler oldu? Uyanış Büyük Selçuklu 7 bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 8 bölüm fragmanı izle! Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri  !

Uyanış Büyük Selçuklu 7. bölüm özeti; bu bölümde hasret, korku ve endişe vardı. Yorguas, Senceri uçurumdan aşağı atmıştı. Melik Tapar ve Alper heryerde onu ararlar. Melik Tapar, Sultana, Sencer ile Kutsal Emanetleri kaybolduğunu bizimde aradığımız söyleyin diye ulak gönderir.

Elçin Hatun, abisi Kılıçarslanı bulduğunu zannederek Terken Hatunun tuzağına düşer, kapıyı açtığında Sultan Melikşah ile karşılaşır. Sultan, kardeş kanı dökülmesin deyu askerlerim dışarda canlarını verirken sen burada hainlik peşindesin, abin ile seni burada tutarımki isyankarlara uymayın diye, lakin sen ihanet peşindesin artık özgürsün gidebilirsin diyerek Elçin Hatunun verdiği yüzüğü ona geri verir.

Uyanış Büyük Selçuklu 7. Bölümünde Neler Oldu?

Melik Tapar ın yolunu, Yorguas ın askerleri keser önlerine Sencerin kılıcını atarlar Sencer öldü derler, Melik Tapar ve Alper onları kılıçtan geçirir. Ayaz yaralanır onu Obaya gönderir.
Behram, Baş Dayenin yanına eli boş gelir, Baş Daye onu azat eder ve ceza olarak gözünü dağlar.
Sultan Melikşah, Terken Hatunu yanına çağırır birdaha üstüne vazife olmayan işlere karışırsan sonucuna katlanırsın der. Tacil Mülk, Terken Hatunun yanına gider kumaşçıda yakalanmış deyince Terken onu ortadan kaldır der, Tacil Mülk onu zehirler.
Kamaç, Sultana Sencer ile Kutsal Emanetin bulunamadığını söyler o halde bizde aramaya gidiyoruz, Emir İltebere haber salın mahalleyi didik didik arasın der.
Nizamülmülk, Ömer Hayyamın evini ateşe veren okun, Saraydan olduğunu öğrenir.
Yorguas, kolunu keserek, Turnanın yanına gider, Turna, Efruz hekim baksın diyerek çıkar, Yorguas onu takip eder, sevgisinden bahseder, Turna benim kalbim mühürlü der, alpler Yorguas ı iterek bir daha Turna Hatunun etrafında dolanma der, onlar uzaklaşınca Yorguas o alpi öldürür.
Baş ulu ana Obaya gelen Ayazdan, Sencerin durumunu öğrenir, ben onu devlete emanet ettim diyerek, Nizamülmülk ün yanına gider oğlumu bul yoksa gizli hiçbirşey kalmaz der.
Behram ile Rüstem Sultana tuzak kurarlar.
uyanis-yeni-bolum-ozeti

uyanis-yeni-bolum-ozeti

Uyanış Büyük Selçuklu 8. Bölüm Fragmanı Çıktı mı?

Emir İlteber Batinilerin mahallesini tek tek arar ama bir ize rastlayamaz, Batinilerin, sapkın kitaplarını mahallenin ortasında tam yakacakken Ebu Hamit Muhammed El Gazali gelir, fikirleri yakarak yok edemezsiniz, bu kitapları bana gönderin bu zehirlere, panzehir bulayım der.
Sultan Melikşah, Batinilerin saldırısına uğrar ve (bizlerde muhteşem bir cenk sahnesi izledik.) Nizamülmülk, Sultana yetişir.
Hasan Sabbah, adamlarına Isfahanı dolaşın Sultan kutsal Emanetleri kaybetti deyin der.
Melik Tapar ve Alpler, Sencerin elbisesinin bir parçasını bulurlar uçurumdan atmışlar diye üzülürlerken Melik Tapar gözleri dolu dolu nehir boyunca arayacağız der.
Yusuf El-Hemedani Hazretleri ve dervişler nehir kıyısında Senceri bulurlar bir mağaraya götürüp yaralarını dağlarlar. Sencer rüyasında Hemedani Hz. lerini görür ona, büyük dedesinin saltanat kaftanını giydirir, dedesi Alpaslan ın kılıcını ve Kelime-i Tevhid sancağını verir, razımısın der, Sencer razıyım diyerek can suyu içer.
Sultan, Hace ve Melik Tapar nehir kıyısında karşılaşırlar mağaraya Sencerin yanına giderler, Sultan ahvalini sorar, Sencer gözünü açar. Sultana baba der, Sultan kaybettiği babasını özler hele kendine gelsin yüreğindeki soğuk yeri ısıtırız der, Nizamülmülk ün gözleri dolar. Bozkuş Sultanım obamız yakın müsaade edin oraya götürelim der. Sultan beraber gidelim anasına ben teslim edeceğim deyince o sırada Isfahanda isyan çıktığını öğrenir, Melik Tapar a o halde onu anasına sen teslim edesin der ve gider.
Emir İlteber kızı Turnaya ortalarda dolanma Sultanın bir casusu ve kutsal emanetler kayıp heryerde onu arıyoruz der, Turna adını sorar babası Sencer der.
Turna Obaya gider, Yorguas da onu takip eder.

Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri  !

Sultanın askerleri Behram ve Rüstem i sıkıştırır ama Hasan Sabbah onları kurtarır.
Sultan, Isfahana gider ahaliye, kanlı kılıcını göstererek ben ve askerlerim cenkteyken siz ortalığa mı düştünüz, ben Sultan Melikşah bize itimadınız kaybolduysa hesabını bize sorarsınız diyerek, Haceye o fitnecilere bulunsun der, Tacil Mülke, Hasan Abbas fitnecileri gösterir sonrada yakalanırlar, Sultan onların kellesini alır Hasan Abbasa dönerek sıra sende der.
Turna Obaya, Baş Ulunun yanına gider, tam o sırada Senceri getirirler, çadırına koyarlar, Turna yaralarına bakar, şifa için ot toplamaya alplerle gider, Yorguas önünü keser Alperi öldürüp Turnayı kaçırır.
Melik Tapar çadıra girer, Sencerin durumunu annesine sorar, Baş Ulu sen oğlumu bir an yalnız bırakmamışsın kimlerdensin diye sorar, Sultan Melikşah oğlu Melik Tapar der, Baş Ulu uzun yıllardan sonra oğluna gözyaşlarıyla sarılır.
Terken hatunun yardımcısı Firdevsi, Seferiye hatun, Elçin hatun ile ilgili bildiklerini öğrenmek için saklar, Terken öğrenir.
Bakalım haftaya bizi neler bekliyor.
Baş Ulu, Melik Tapar a oğlu olduğunu söykeyecekmi?
Sencer iyileşebilecekmi?
Turna hatunu bulabileceklermi?
Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri   bu hafta Total’de 2. sırada yerni alırken, AB grubunda birinciliği kimseye kaptırmadı. 
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.