Uyanış Büyük Selçuklu Baş Dai Kim? Yeni Bölüm Yine Büyüledi! - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Menajerimi Ara 10. Bölüm ve Menajerimi Ara Emir Karakteri!

e
sv

Uyanış Büyük Selçuklu Baş Dai Kim? Yeni Bölüm Yine Büyüledi!

574 okunma — 27 Ekim 2020 14:10
Uyanış Büyük Selçuklu Baş dai! Dizi 5. Bölümünde, Cenk Sahneleriyle Büyüledi, Reyting çıtasını yükseltti. Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm özeti ve analizi
uyanis-büyük-selcuklu-bas-dai
Uyanış Büyük Selçuklu Baş Dai ! Melik Tapar ile Sancar karşı karşıya gelmiş, Tapar tam kılıcını salladığı anda Sultan Melikşah araya girer, Sencer, Batinilerin içine casus olarak girdiğini, eğer Kutsal Emanetleri götürmezsem açığa çıkarım diyerek Sultandan müsaade ister. Sultan bu emanetler bize mirastır. Sencer söz veriyorum Sultanım onu size geri getireceğim der, Sultan askerinden bir ok alır Sencer in omzuna saplar. Şimdi inandırıcı oldu gidebilirsin deyince, Sencer, emaneti alır ve Behram ile Rüsteme getirir. Behram, Sencere sen mahalleye git diyerek emaneti Baş Dai götürür.

Uyanış Büyük Selçuklu Yeni Bölüm Analizi! Baş Dai

Terken Hatunun bebeği doğumda ölür. Baş Hatun Seferiye, Sultan Melikşah a,oğlunun öldüğünü söyler, Sultan, Terken Hatunun yanına giderek onu teselli eder.
Hasan Sabbah, yaralı getirilen Yalman Alpi konuşmasın diye boğarak öldürür.  Hace ile Melik Tapar yanına giderler, hekim son sözlerinin bütün birliğimi öldürdüler ihanete uğradık demiş. Sultan, Yalmanın öldüğünü öğrenir,çok üzülür, ailesini ziyaret eder.
Aslantaş, Sencer in yarasını dağlar, Haceye haber vermemiz lazım der. Rüstem, Aslantaş yanına çağırır, zehirle doldurulan sandıkları kontrole giderler. Kuvel Kalesi Komutanı Andreas, Yorgusa, Melikşah durmayacak ama İmparatorun Konsantilapolisten göndereceği özel birlik ve silahlar bizi daha güçlü kılacak, başlarında ise İmparatorun yeğeni Teodor olacak der. Terken Hatun, Tacil Mülkü yanına çağırır kazada elinden bir mektubun uçtuğunu onu bulmasını söyler, Tacil Mülk askerlerini gönderir, bu arada vasiyetini odasında bulamayan Elçin Hatun kaza yerine gider onu askerlerden geri alır, Terken Hatun durmayacak der.

Uyanış Büyük Selçuklu Baş Dai İle Hasan Sabbah Konuşur!

Şelemzarın sokağında yaralı ve bitkin halde yürümeye çalışan Sencer in yanına Bozkuş gelir, tez Haceye emaneti verdiğimi haber et der, sonrada bayılır, ahali Şifahaneye Turnaya götürür, Turna yarasına merhem sürer, sen nesin diye sorar. Sencer benim gerçeğim, devletinin hakikatı sen benim çiçeğimi diri tut, akşam üstü dere kenarına gel der. Hasan Sabbah, Baş Dai ile konuşur, çok fazla dövüşçü kaybettik deyince, Daye kaleye İmparator, özel birlik ile silah gönderiyor onlar bize destek olur der.
Sultan,Yalmanın dediği haini bulmamız lazım diyerek Hasan Sabbahı çağırtır, sen husisi birliğimizin yerini bilirmiydin diye sorar, oda bilmediğini söyler, sen kaleye nasıl göz dağı verdin, elinde ise hiçbir bilgi yok deyince Hasan Sabbah kaleye gelecek Birliği ve silahları söyler.
Aslantaş ile Sencer emanetin sandıkların arasında gideceğini anlar gece zehirli kasanın içine girer, gizli yere gider, kasadan çıkarak gizli geçidi ve bulunduğu yeri çözer,çıktığı yerde tuzak vardır Ayaz ile Aydoğdu imdadına yetişir, siz yeri Hace’ye söyleyin benim gitmem lazım der. Sultan Melikşah sağına oğlunu soluna Hace‘yi alarak kaleye gelen Birliği kılıçtan geçirirler,komutanın kellesini de kaleye gönderir.

Uyanış Dizisi!  Behram, Baş Dai , Sencer den Şüphelendiğini Söyler

Oda anlamak için akşam Gazaliyi o öldürsün o zaman anlarız der, Aslantaş ile Senceri çağırır, SencereO-eğer Gazaliyi öldürürsen Baş Dai ile tanışacaksın der. Sencer kabul eder o saate kadar zindanda kalıp ruhunuzu dinlendirin der.
Sencer, Aslantaş a, Haceye haber vermemiz lazım dediği sırada su sesi duyar, duvara delik açar Turnanın verdiği Tülbenti yırtar mesajı suya bırakır, gece Sencer iki adamla Medreseden yanında Hace ile çıkan Gazaliyi görür, Hace Gazalinin omuz kısmını okşar ve işareti verir Sencer, Gazaliyi vurur.
Ebul Kasım, Terken Hatuna Anadoluda ilerleyebilmek için haneden içinde bir evlilik yapmak istediğini bu kişinin kızı Mahmelek olduğunu söyler.
Terken Hatun ona Elçin Hatun ile evlenmesini söyler. Sultan yemek sofrasına Ebu Kasımıda çağırır, Ebu Kasım, izdivaç için hanedan mensubu olan Elçin Hatunu ister.
Komutan, Emir İlteber i ziyarete kaleden Yorgusu ittifak için gönderir, ticaret tekliflerini Emir kabul eder aralarında anlaşma imzalarlar. Uyanış Büyük Selçuklu 6. bölümünde neler olacak? Merakla bekleyeceğiz. Bu arada,  Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri haberimize buradan geçiş yapabilir tüm dizi reytingeri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.