Uyanış: Büyük Selçuklu Bugün Trt 1’de Başlıyor - Reyting TV

Sıradaki içerik:

27 Eylül Pazar Reyting Sonuçları

e
sv

Uyanış: Büyük Selçuklu Bugün Trt 1’de Başlıyor

599 okunma — 28 Eylül 2020 17:25
Uyanış Büyük Selçuklu Başlıyor! “Uyanış: Büyük Selçuklu” ilk bölümüyle 28 Eylül Pazartesi saat 20.00’de TRT 1’de.
uyanis-buyuk-selcuklu-ne-zaman

Geçen hafta Masumlar Apartmanı ile hem sosyal medyada hem de reytinglerde zirveye oturan TRT 1, bu akşam izleyiciyle buluşacak “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisiyle zirveye oturmaya hazırlanıyor.

İlk defa yayınlanan dizinin ilk bölümüne ait fragmanı dizi izleyicisi tarafından büyük ilgi gördü. Eşsiz bir medeniyetin inşa edildiği dönemi konu alan “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisi, oyuncuları, kostümleri, tarihsel mekanları ve hikayesiyle büyük ilgi uyandıracağa benziyor.

Yapımcılığını Emre Konuk’un üstlendiği, Sedat İnci’nin yönettiği, Serdar Özönalan ile Emre Konuk’un senaristliğini yaptığı dizinin oyuncu kadrosunda ise; Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe yer alıyor.

Kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın öyküsü olan; Nizamülmülk, İmam Gazali, Ömer Hayyam, haşhaşiler, Hasan Sabbah ve Fatımileri’nde işleneyeceği dizide Sultan Melikşah ve Ahmed Sencer döneminin büyük ve ihtişamlı hikayesi ekranlara geliyor.

“Uyanış: Büyük Selçuklu” ilk bölümüyle bu akşam saat 20.00’de TRT 1’de.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.