Sıradaki içerik:

4 Ekim Reyting Sonuçları! Arıza Reytingleri, Maria ile Mustafa Reytingleri Nasıl?

e
sv

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm! Yine Reytingler Zirvede

Uyanış Büyük Selçuklu Yeni Bölüm Analizi! Kuvel kalesi Alınacak mı? 3. Bölüm fragmanı ve reyting sonuçları
BCm5T.jpg
uyanis-buyuk-selcuklu-son-bolum

Sultan Melikşah’a suikast düzenleyenlerin üzerinden Anadolu Türkmenlerinin damgası çıkar, Sultan Oba Beyi Kılıçaslanı alır, onu konuşturmak ve sorgulamak için kardeşi Elçin Hatunu getirmelerini ister, görevi oğlu Melik Tapara,oğluna eşlik etsin diyede Sencer ve Alpleri gönderir. Elçin Hatunu alırlar,Elçin Hatun Obasındaki Alplerine bekleyin emri verir, Obada bulunan Batinilerin adamları yolda pusu kurarlar, pusuda cenk ederek kurtulurlar kaçan Alpler den birini Sencer yakalar, Saraya götürürken saldırıya uğrar adamları öldürür ama yakaladığı esiride öldürürler.

Uyanış Büyük Selçuklu 2. Bölüm Analizi

Uyanış Büyük Selçuklu 2. Bölüm izleyenler heyecanla 3. bölümü beklemekte…

Sultan Melikşah, Divani-Aliyeyi toplar, annesi baş Hatunda oradadır. Elçin hatun getirilir, size yapılan suikast’ten haberimizde dahilimiz’de yok, yoldaki saldırıyı yapan alpler ise benim dahilim dışında kendileri kalkışmıştır, oğlunuzda buna şahittir der.  Hace ile Baş Hatun Elçin Hatunun samimiyetine inanır, Sultanı da inandırırlar, Sultan bu olay çözülünceye kadar, hükmümdür, Elçin Hatunun bu olaylarda dahili yoktur ama askerleri suçludur, bu olaylar çözülünceye kadar obasını Ebul Kasım, Baş olacaktır, Elçin Hatun ise Sarayda misafir olacaktır der. Elçin Hatunun sarayda olmasından en çok Terken Hatun rahatsız olur.

Sultan, Haci’den oğlunu getirmesini ister, Haci oğlunuzun ortaya çıkması Devlet için kötü olacaktır benim müsadem yok der, Sultan Melikşah, oğlumun üstünden herhangi bir gayenmi var, senin müsadenmi benim buyruğummu önemli, Anadolu Türkler meselesi hallolur olmaz oğlumu bana getir der.

Uyanış Büyük Selçuklu Kuvel Kalesi Alınacak mı?

Yazımızın devamında Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümde neler oldu? Onu anlatacağım. Yazıya geçmeden Uyanış Büyük Selçuklu sevenlerini dizi ile ilgili sosyal medya ve internet’te en çok hangi kelimeleri arattırmış onu paylaşacağım.

 • kuvel kalesi
 • uyanış büyük selçuklu 2 bölüm izle
 • kınık obası
 • uyanış büyük selçuklu oyuncuları
 • büyük selçuklu 2 bölüm izle
 • emir ilteber
 • uyanış büyük selçuklu 3 fragman
 • hace ne demek
 • uyanış büyük selçuklu yorgos
 • uyanış büyük selçuklu gülperi

Sultanın almak istediği Kuvel Kalesi Komutanı Andreas, Yorgusa Selçuklu topraklarında Borazanda, İsmahan ve Melikşahın Sarayında her yeri kan gölüne çevirecek onları kendi kanlarında boğacağız diyerek yemin ederler. Sultan Melikşah, Tacil-Mülke Orduyu Sefere sen hazırla der.
Sencer, Hacenin yanına gelir, Divan Türkmenlerle cenke girecek birşey yapmamız lazım der, Sencer, Batinilerin içine tekrar sızacağım deyince, Hace ben emretmeden birşey yapmayacaksın obana git ve benden haber bekle der. Kınık Obasında ise Başulu rahatsızlanır, Sencer annesinin dermanını arar, otacı dermanı Darul-Şifadaki Turnadır der, Sencer, Turnanın yanına gider. Baş Daye ise Selçuklu Topraklarında hüküm sürmek için yönünü Şeremzar Emiri İlteberin Kızı Turnayı gözüne kestirmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu 3. Bölüm Fragmanı

Turna Şifahanede hasta olan çocuklara şifa bulmak için, şifacıya gider, karşısındaki Baş Dayedir, şifayı alır ve döner, babası Emir yanına gelir bundan sonra Şifa hanenin dışına çıkmak yok der, Sencer gelir annesi için yardım ister, anam Kınık Obasında ona yardım et deyince Emir babası izin vermez, Turna gelemem der, fakat Sencer onu ikna eder Obaya giderler, Turna annesini iyileştirir, geç saat babası Emir obayı basar, Sencer ve Korkut Bey karşısına dikilir kızı ben kendi isteğimle geldim der, Emir elini kaldırır, Hace gelir haddini bildirerek gönderir, Hace, Sancar, şafak vakti ok gideceği yeri bilir der ve gider.

Uyanış Büyük Selçuklu Yeni Bölüm! Elçin Hatun Sultana, Sultan Alparslan’ın Babasına Hediye Ettiği Zikir Yüzüğü Hediye Eder

Sarayda, Sultanın sofrasına Baş Hatun, Elçin Hatunu getirir, Terken Hatun çok öfkelenir, Elçin Hatun Sultana, Sultan Alparslan’ın babasına hediye ettiği zikir yüzüğü hediye eder, Sultan Melikşah çok memnun olur, Baş Hatun sende hanedan mensubunun yol yordam biliyorsun der.
Sarayın bahçesinde Sultana sohbet eden Elçin Hatunu, Terken Hatun görür, Tacil-Mülke bizimde oklarımızı yaydan çıkartma vaktimiz geldi der.
Sultana, sağ kolu Gamaç, Hace’den mektup getir oğlunun onu beklediği yazıyordur, Sultan tedbili kıyafet buluşma yerine gider, Hace oğlun şu kapının ardında, ben sizin sırtınızda sahip çıktım ama bunları kaldıramam artık toprak gibi sessiz olacağım diyerek vazifesini bırakır, Sultan oğlunun olduğu kapının önüne gelir, içeride bekleyen Sencer, kapının açıldığını görür.
Yorgus‘a kardeşini öldüreni bulmaya çalışır, Alemşera gelir, kardeşinin üstünden çıkardığı oku gösterir, bu ok Kınık Obasının okudur derler.
Bakalım Sultan Melikşah oğluyla buluşacak mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri

5 Ekim pazartesi reyting sonuçları arasında Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri zirvede idi. Total ve AB reytinglerinde zirveye oynayan dizinin reytingleri bakalım ilerleyen haftalarda nasıl olacak.

TOTAL REYTİNG İLK 10 PROGRAM

1 UYANIS BUYUK SELCUKLU TRT 1
2 CUKUR SHOW TV
3 MASTERCHEF TURKIYE TV8

AB REYTİNG İLK 10 PROGRAM

1 UYANIS BUYUK SELCUKLU TRT 1
2 MASTERCHEF TURKIYE TV8
3 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX

listenin devamı, reyting sonuçları ve dizi reytingleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Düşünceleriniz bizim için önemli! Yazımızı değerlendirebilir, görüş ve önerilerinizi, aşağıdaki yorum bölümünden yapabilirsiniz. Dilerseniz Reyting Tv’ye üye olarak yazarlarımız arasına katılabilir.İstediğiniz dizinin bölüm analizlerini yapabilirsiniz.  


ResimLink - Resim Yükle
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.