Uyanış Büyük Selçuklu’nun 4. Bölümünde Savaş Çanları Çaldı - Reyting TV

Sıradaki içerik:

19 Ekim Pazartesi Reyting Sonuçları

e
sv

Uyanış Büyük Selçuklu’nun 4. Bölümünde Savaş Çanları Çaldı

407 okunma — 20 Ekim 2020 11:57
Uyanış Büyük Selçuklu 4. bölümünde neler oldu? Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri nasıl oldu? Sultan Melihşah'ın maceraları devam ediyor
uyanis-buyuk-selcuklu-4-bolum
Reyting dolu bölümdü Uyanış büyük selçuklu 4. bölüm,  Sencer Emir İlteber’in köşküne Aslantaş ile Rüstem’i kurtarmaya gizlice girer ama Turnaya yakalanır. Askerlerin sesi gelince Turna, Sencer’e sen gerçekte kimsin bana anlatmadan gidemezsin der, Sencer içeride arkadaşım var onu kurtarmam lazım diyerek onu bayıltır, tam arkadaşını kurtaracakken Hace’nin adamları yetişir, Sencer ikisini de kurtarır elinden de yaralanır.
Sultan Melikşah a okunu çeviren Elçin hatun, Sultana saldırmakta olan yılanı öldürür. Elçin Hatun Melik Tapara, ben Sultanımı öldürmek isteyeni öldürdüm dese de, Sultan bir daha ki sefere okundan önce sesin gelsin, yoksa arkandan bir okda sana gelir der.

Uyanış Büyük Selçuklu 4. Bölüm Analizi

Başulu çadırında Sencer’in yastığına saplanmış oku bulur, Korkut Beye gider, Obada Sencerin çadırına kadar girerler kimdir bunlar, Alper nerededir diye hesap sorar, Korkut bey oğlu Oğan’a yabancı kim var diye sorar.  Oğan sadece yeni tüccar var gece Obada kaldılar deyince Korkut bey, on gün nöbet tutacaksın sana ceza der, Başulu, oku alır, Alp Balabana verir al bunu tez Sencer e ulaştır der.
Terken Hatun ile kızını yaralı bulan Emir Ebu Kasım onları Saraya gönderir kendide avlağa gider Sultana olanları anlatır, Sultan Melikşah Saraya gider.
Terken Hatuna şifacılar, yerinden kalkmamasını yoksa bebeğine kendisinin de hayatının tehlikeye gireceğini söylerler. Hasan Sabbah, Baş Dayenin yanına gider, Sultanın kalenin etrafında konuçlanan gizli birliğin yerini söyler, Baş Dayede haberi kaleye Andreasa verir.

Uyanış Büyük Selçuklu, Sultan Melikşah, Hatunu Terken’in Yanına Gelir, Terken, Elçin Hatun’un Hain Olduğunu Söyler!

Turna babasına saldırganın yüzünü görmediğini söyler, Emir Batinilerin mahallesini basar, Behram bizim arkamızda Sultan Melikşah var, o kılıcın kınına girsin der, Emir Sultana gider, baskın için fetva ister Sultan izin vermez. Sultan Melikşah, Hatunu Terken’in yanına gelir, Terken, Elçin hatunun hain olduğunu söyler, Sultan sen bunlarla kendini yorma der.
Andreas, Sultanın gizli birliğine Yorgus ile baskın yapar hepsini kılıçtan geçirir, bir tek Yalman yaralıdır.
Haci Hazretleri, Nizamiye Medresesine gider, yerlerde dağılmış kitap sayfalarını görür kim yaptı diye sorar, Ebu Halit Muhammet El Gazali, bazı Alimlerin Batinileri övdüklerini söyleyerek yırttı şimdide Isfahana meydana gitti, sapkınlıkları sual etmeye gidiyorum dedi derler. Meydanda, Batinilerin müritleri dini kötümser konuşunca El Gazali onların bütün söylemlerini çürütür, onu Baş Dayede dinler, sen kimsin diye sorar oda kendini tanıtır,Baş Daye gider, Sencerle, El Gazali selamlaşır.
Sultan, Hace den Batiniler  ile ilgili delil ister, eğer delili bulursak Anadolu Türkmenlerinin masumluğu ortaya çıkar cenk’e lüzum kalmaz der, Hace onları tuzağa düşürmek için Sultana, Tutuş Beyden Hz. Fatma anamızın sandığı ile kutsal emanetlerini getirelim, Batinilerin içindeki casusumuz haber uçursun onlara baskın verelim der, Sultan tamam der.

Uyanış Büyük Selçuklu Yeni Bölüm! Heyecan Devam Ediyor

Sencer, Aslantaş ve Behram ile buluşur, Behram artık bizim refiğimizsin diyerek kolyeyi verir, sen bir süre ortalarda olma Aslantaş bizimle kalsın der, gece Aslantaş diğerleriyle çukur kazar, ne kazıyoruz diye sorar, nehir’e yeni yatak kazıyoruz derler.
Sencer, Hace ye gider, Hace planı anlatır ama sen sakın Batinilerle gitme gidersende haber gönder der.
Sencer meydanda Aslantaş ile konuşur, sonra yanlızken Rüstem gelir, Behram çağırıyor der, Sencer kılıcını oraya bırakır , Behram, Sencere bugün bizimle ilk defa cenk edeceksin der fakat Sencerin haber vermeye fırsatı olmaz. Aslantaş kılıcı bulur bir mesaj olduğunu düşünür, ama Rüstem onu oyalar.
Terken Hatun durmadan Elçin Hatunun hayalini görür, Sultanı öldüreceğini düşünür onun hayalinin peşinden gider, kanaması başlar, bebeğini doğurur ama bebek ağlamaz.
Turna, Senceri bulur takip eder, önünü keser, bana herşeyi anlat der o sırada pusu kurulur sırt sırta cenk ederler Sencer, bende yalan yok sana verdiğim çiçeği sakla diri tut der.
Sultan oğlu Melik Tapar ve Hace ile Batinilere kurulan tuzak yerine giderler, vaz geçtikleri anda Aydoğdu gelir Kafileye pusuyu nehrin orada yapacaklar der, Melik Tapar askerleriyle oraya gider, Sencer mecburen Batinilerle pusunun içinde cenke karışır, Melik Tapar gelir,iki kardeş karşı karşıya gelirler, Sencerin peçesi açılır, Tapar sen der.
Hasan Sabbah Saraya yaralı getirilen Yalmanı tanır, Yalmanda, Hasan Sabbahı görür.
Yine heyecan dolu, reyting dolu bir bölüm izledik. Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri ve diğer dizilerin reyting sonuçları için ve bölüm analizleri  için bizi takip etmeye devam edin.
Bakalım haftaya Sencer, Melik Taparın elinden kurtulabilecekmi?
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.