Sıradaki içerik:

15 Eylül Pazar Reyting sonuçları ve Tv yayın akışı

e
sv

Yeniden Refah Partisi Samsun 1. Olağan İl Kongresi’ni yaptı

avatar

Murat TUNÇ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yeniden-refah-partisi-kongresi

Yeniden Refah Partisi Teşkilatlanma çalışmalarını tamamlandığı Samsun’da 1. Olağan İl Kongresi’ni tamamladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda yapılan kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın yanı sıra Genel Merkez Yetkilileri, Genel Başkan Yardımcıları, çevre illerden gelen Yeniden Refah Partisi İl Başkanları, STK temsilcileri, Yeniden Refah Partisi Samsun il ve ilçe teşkilatları ve partililer katıldı. Kongrede partililere hitap eden Genel Başkan, hükümetin ekonomi politikaları başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında yaşanan gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Dava adamı Merhum Lider Necmettin Erbakan rahmetle anarak konuşmasına başlayan Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Fatih Erbakan “Milli Mücadelemizin efsane, sembol şehri, zalimlere karşı dik duruşun sembolü Samsun’umuzda, milli mücadelemizle aynı ruhu taşıyan Yeniden Refah Partimizin il kongresini gerçekleştirmeyi nasip ettiği için Cenabı Allah’a şükürler olsun” ifadelerini kullandı.

Zalimlere karşı dik duruştan bahsedip hemde aynı çizgide ve aynı ideolojide olan hükümeti hedef alan Fatih Erbakan;

AK Parti’nin iktidarı döneminde 170 devlet kuruluşunun satıldığını dile getirerek, “AK Parti iktidarı Türkiye’de cumhuriyet tarihi boyunca en fazla sayıda devlet kuruşu satan iktidar olarak tarihe geçmiştir. 240 devlet kuruluşunu, 2002 yılında teslim alarak iktidara gelen Ak Parti, 17 senenin sonunda elimizde bıraka bıraka 71 tane devlet kuruluşu bıraktı. Bizim sancağımızı taşıdığımız zihniyet 1970’ler Ağır Sanayi Hamlesi kapsamında bu ülkeye 2 senede, 200 ağır sanayi tesisi temeli attı ve engellemelere rağmen 70 tanesini hizmete soktu. Ama AK Parti iktidarı 17 sene boyunca 170 devlet kuruluşunu satmıştır” ifadelerini sarfetti.

Biz, gelişi güzel bir inat uğruna kurulan bir parti değiliz.

Kongrede Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak ise; “Bizi çok büyük bir tehlike bekliyor. Biz, gelişi güzel bir inat uğruna kurulan bir parti değiliz. İhtiyaçtan ortaya çıkan, ümmetin sesiyiz. Genel Başkanımız bedenini bu taşın altına koymuştur. Eğer bizler çalışıp bu taşı kaldırmazsak, Allah’a bunun hesabını ödeyemeyiz. Bizim için bir toplantı, bir namaz mesabesindedir. Buna çok önem verelim. İnsanlık yanarken sen bir kova almakla mükellefsin. Seni sadece namazın, haccın kurtarmaz. Seni, tüm insanlığın hayrına yapacağın çalışmalar kurtarır” ifadelerini kullandı.

Hocamızın bize bıraktığı manevi misyonu tamamlayacağız

Kongrede; Samsun Kurucu İl Başkanı Suat Zor yaptığı konuşmada; “Bu kongre, tarihimizin ve coğrafyamızın birleştirdiği ruh kökümüz olan imanımızın kültürümüzle kucaklaştırdığı bir topluluğun kongresidir. Yeniden Refah Partisi, Hak ve Batıl mücadelesinde hakkı savunan insanların oluşturduğu bir partidir. Okçular tepesini terk etmeyenlerin partisidir. Yeniden ikinci kırk yıl hareketine başladık. Genel başkanımızla birlikte 2. Erbakan dönemini açmış olduk. İslam Birliği’ni kurmaya dönüyoruz. Hocamızın bize bıraktığı manevi misyonu tamamlayacağız ve istediği noktaya taşıyacağız. Ahlak ve maneviyatımızı olması gereken yere noktaya bırakacağız. Samsun teşkilatı ikinci kırk yıla hazırdır” dedi.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.