MİLLİ YATIRIM VE ÜRETİM ALERJİSİ - Reyting TV

Sıradaki içerik:

Bir Zamanlar Çukurova 50. bölüm’de Hırs Vardı

e
sv

MİLLİ YATIRIM VE ÜRETİM ALERJİSİ

906 okunma — 27 Aralık 2019 19:37
avatar

Hasan KAYA

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1961 Yılında Cemal Gürsel tarafından istenildiği için üretilen ilk yerli otomobil ” Devrim Arabası” çeşitli nedenler ve engellemeler nedeniyle seri üretime geçememiş ve bu deneme fiyasko ile bitmişti.

Keşke, o gün bu üretim başarılı olsaydı, Ülke olarak bugün yollarımızda yerli otomobillerimiz olurdu. Ama olmadığı için maalesef ithal arabalar kullandık, bunun içinde kaynaklarımızı israf ettik.

Darbe dönemi olmasına rağmen o günde “Devrim Arabalarına”, “Bira fabrikamız yok iken, yerli otomobil fabrikası yapılması saçmalıktır.” diye karşı çıkılmıştı.

Rahmetli Erbakan bugünkü yerli traktörümüzün fikir babası olan ve nüvesini oluşturan ” Gümüş Motor”, Başak Traktör projesini dillendirdiğinde ve üretimini yaptığında, neler çektiği, nasıl bir muhalefet bloğu ile karşılaştığı siyasi tarihimiz arşivlerinde yerini almıştır.

2019 yılında yerli elektirikli otomobilin tanıtımının yapılması ile aynı muhalefet bloğunda “Milli Yatırım ve Üretim Alerjisi” nüksetti. Bunun içinde karın ağrısı başladı. Dillerinin ucu ile bile hayırlı olsun diyemediler.

İnsan vücudunda biyolojik olarak belli nesnelere karşı alerjisi olduğu gibi, toplumlarda da müzmim “Milli Yatırım ve Üretim Alerjisi” olduğu için istem dışı tepkileri oluyor. Bütün insanlar için normal olağan şeyler, alerjisi olanlar maalesef anlamsız tepki veriyor. Bu günkü anlamsız tepkileri de bu çaresizlik kapsamın da değerlendirilmesi gerekir.

2023 yılı hedefleri arasında yapılması planlanan yatırımlar arasında yer alan yerli otomobilin tanıtımının yapılması mükemmeldi. İnşaallah kesintiye uğramaz ve “Devrin Otomobilinin” üretiminin devamı gelir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.